
Videa s e-booky
5 videí ukáže, jak při podnikání nechybovat. Přestaňte dělat chyby, kvůli kterým proděláváte!
Čas od času se člověku naskytne příležitost trochu si přivydělat, třeba „brigádou“ na sousedově zahradě nebo prodejem hub, které už se nevejdou do mrazáku. Kvůli podobným výdělečným činnostem rozhodně nemusíte běžet na živnostenský úřad. Česká legislativa totiž pracuje s pojmem příležitostný příjem.
Pokud si prostřednictvím výše zmíněných příležitostných výdělečných aktivit vyděláte v roce 2015 méně než 30 tis. Kč za rok, jsou tyto vaše příjmy osvobozeny od daně. „Například posekáte-li sousedovi za dva tisíce korun trávník, za další dva tisíce mu půjčíte nářadí na opravu plotu a tentýž rok ještě prodáte zeleninu, ovoce a nasbírané borůvky za 10 tisíc korun, součet je 14 tisíc a tyto příjmy jsou od daně osvobozeny,“ přibližuje Matzner.
Jakmile by ale byl součet vašich příležitostných výdělků například 31 tis. Kč za jedno zdaňovací období, musíte zdanit celou tuto částku.
V případě, ževáš příležitostný příjem za rok překročí zmíněný limit 30 tis. Kč, budete muset vyplnit daňové přiznání z příjmu fyzických osob, přílohu číslo 2.
Do kolonky "Druh příjmu" vyplňte například prodej borůvek, částku příjmu a skutečné výdaje. „V těchto případech lze uplatnit prokazatelně vynaložené výdajeaž do výše dosažených příjmů,“ popisuje Matzner. Výjimkoujsou příjmy ze zemědělské výroby, kde lze uplatnit paušální odečtení 80 % z příjmů.
Dejme tomu, že jde o situaci, kdy si přivyděláváte výpomocí u známého, za kterou vám platí a zajímá vás, jestli neporušujete zákon, když nemáte živnostenské oprávnění.
V této situaci záleží na tom, zda-li se jedná o příležitostné aktivity. V případě, že ano a vy si prostřednictvím těchto příležitostných výdělečných aktivit vyděláte méně než 30 tis. korun za rok (je třeba si vše evidovat), jsou tyto příjmy osvobozeny od daně a vy tak nemáte vůči úřadům žádné povinnosti (ani zakládat živnost).
Pokud ale vaše výdělečné aktivity naplňují definici podnikání – tzn. jedná se o soustavnou činnost vykonávanou za účelem dosažení příjmu, máte povinnost si pro ně zřídit živnostenské oprávnění, jinak může být vaše činnost označena za neoprávněné podnikání, za které hrozí vysoké sankce.
Podrobněji o sankcích za neoprávněné podnikání
Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.
Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.
Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.
Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.
Jsme vám všude nablízku.
E-mail: birothhospital
Co je číslo aplikace: +33751490980
S pozdravem
CHIEF LEKÁRSKÝ ŘEDITEL
DR MAXWELL
Pokud máte zájem o prodej nebo nákup ledvin, dejte nám vědět, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu.
E-mail: birothhospital
Co je číslo aplikace: +33751490980
S pozdravem
CHIEF LEKÁRSKÝ ŘEDITEL
DR MAXWELL
E-mail: Doctordaniel95
Číslo mobilního telefonu Whatsapp: +2349028230916
Upřímně, Dr. Daniel?
E-mail: Doctordaniel95
Číslo mobilního telefonu Whatsapp: +2349028230916
Upřímně, Dr. Daniel
To je informovat širokou veřejnost mužů a žen, kteří jsou zdraví a 100% vážně prodávají své ledviny, by se měli neprodleně obrátit na středisko Minot. Protože máme mnoho pacientů, kteří jsou tu pro transplantaci ledvin, hledáte možnost prodat svou ledvinu za peníze kvůli finančním rozpadům a my vám za vaši ledvinu nabídneme 550 000 USD. Jmenuji se doktor Brad Hilaman, jsem zástupce v nemocnici Dosher Memorial Hospital. Naše nemocnice se specializuje na chirurgii / transplantaci ledvin a další léčbu orgánů, zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u žijícího a zdravého dárce. Pokud máte zájem o prodej ledvin, neváhejte nás kontaktovat e-mailem: doshermemorialhospital1
E-mail: doshermemorialhospital1
Nebo Whatsapp: +2348110652559
Dr. Brad Hilaman.
Jmenuji se Klára Karolína žiji v Praze a dnes jsem šťastná žena? Řekl jsem své vlastní, že každý věřitel úvěru, který by mohl změnit můj život a to mé rodiny, budu odkazovat na všechny osoby, které hledají půjčku na ně. Pokud potřebujete půjčku a jste 100% jisti, že splácíte půjčku, obraťte se na ně a sdělte jim, že vám je Klára Karolína doporučila. email Paní Betty Mabel přes: (betty.mabel227
Děkuji za odpověď
I've gⲟt you bookmarkеd to ⅼook at new stuff you post…
Review myy Ьlog: foldeknive danmark: https://www.amino.dk/bizz/nyttigbras_vjohn_hansen8462/vare/japanske_koekkenknive
pokud někdo doma dělá a následně prodává dorty a nemá živnostenské oprávnění. Kdy lze příjem považovat za nahodilý a kdy je to už "podnikání"?
Předem děkuji za odpověď.
Nebo si to zahrunu jen do uct.a nikam nemusim? Poradte :)
Děkuji za odpověď.
1) S výrobkem zpravidla přijde faktura na základní dodavatelskou částku bez zprostředkovate lské provize, je to problém? jak to případně řešit?
2) Lze vůbec ve velkém zprostředkováva t prodej výrobků dané firmy i když s ní nemám uzavřený žádný kontakt? (Dostanu peníze od zákazníka, uhradím dodavateli a ten již zašle produkt zákazníkovi)
Považuje se za příležitostný příjem umístění reklamy na mé osobní auto za jednorázovou částku např. 20tis. kč na 2 roky? Děkuji.
chtěl bych se zeptat jak je to s pronájmem plochy pro reklamu na vlastním domě nebo pozemku. Je na to třeba ŽL? Případnou daň, zdravotní pojištění nebo i jiné platby je povinen platit ten kdo plochu pro reklamu poskytuje a nebo firma která si tam reklamu umísti může za to vyplácet peníze už zdaněné a po odpočtu všech povinných plateb? Jak se tyto záležitosti běžně řeší.
Předem děkují za odpověď a radu v této záležitosti.
A jak je to s přeprodejem věcí? Třeba když udělám občas hromadnou objednávku věcí ze zahraničí ve větším množství. Protože je tam velká pošta třeba, tak toho koupím víc, domluvím se s několika lidmi a poštu si rozdělíme. Pokud je nějaký přebytek, , prodáme to třeba na bazaru. Mám na tom možná nějaký zisk, za tu práci s objednáváním, poštou, balením... to se může? A všechny prodeje sportovních potřeb, oblečení a věcí z půdy na aukru, mimibazaru atd.?
Díky
...definici podnikání – tzn. jedná se o soustavnou činnost vykonávanou za účelem dosažení příjmu, máte povinnost ....
*
...Podnikáním rozumíme soustavnou samostatnou činnost určité osoby provozovanou za účelem dosažení zisku...
*Příjem nebo zisk??
chtěl bych se zeptat, jak je to s příležitostnými příjmy do zahraničí. Nejsem OSVC a pracoval jsem pro německou firmu, která po mě chce fakturu. Kdybych pracoval pro českou firmu, tak je mi vše jasné a podle Vašeho článku bych vystavil fakturu na moje jméno a na faktuře by nebyla žádná zmínka o DPH. Následně bych tento příjem přiznal v daňovém přiznání fyzických osob (pokud by to bylo nad 30 000).
Ale pokud vystavuji fakturu do zemí EU, tak se prý stávám plátcem DPH a nastávají nějaké komplikace.
Moc tomu nerozumím, tak mě prosím omluvte, pokud sem pletu něco co sem nepatří.
Předem děkuji za každou radu.
Děkuji.
1)Je nutné zriaďovať živnosť alebo to môžem považovať za priležitostný príjem do 30 tisíc ročne?
2)V prípade, že sa jedná o príležitostný príjem, stačí tento prijem dokladovať príjmovym pokladničným dokladom?
Ja som si zariadil zivnost v cechach, pricom obcas vykonam cinnost aj na slovensku. Jedna sa o pribuzne cinnosti, ako mam v zivnostenskom liste, ale ak by som ich detailne specifikoval su to cinnosti vykonavane 1x az 2x do roka pre obcianske zdruzenia, alebo umelecke organizacie.
Je mozne, aby som si takyto prijem pocital ako nahodily prijem na slovensku ako obcan SR, Pricom by som pouzil sukromne slovenske cislo uctu? Ake uctovne povinnosti by z toho plynuli pre mna v Cechach? dakujem
jsem studentka (je mi 18 let) a mám facebookovou stránku. Fanoušci, kteří na ní jsou, by měli zájem o placky s názvem stránky (k připíchnutí na batoh, oblečení...). Zatím jsme je rozdávali zdarma, třeba v nějaké soutěži co jsme uspořádali, ale všechny náklady byly na mě, takže by mě zajímalo, jestli potřebuji ŽL když za to budu požadovat nějakou částku. Lidé mi to i dobrovolně nabízejí, že si to koupí. Ale nechci riskovat nějaké oplétačky se zákonem. Díky za odpověď :)
Děkuji předem za odpověď
pracuji jako zaměstnanec firmy, která mi teď nabídla, že bych pro ni mohla nad pracovní dobu (ve svém volném čase) zpracovat grafický návrh plakátu. Jedná se o jednorázovou práci mimo zaměření v pracovní smlouvě (projektant). Myslíte, že tuto práci mohu zahrnout v daňovém přiznání do příležitosných příjmů, když nepřekročí příjem 30tis. Kč. Stačí pak firmě vystavit příjmový doklad bez IČ, tkeré nemám?
Děkuji
rád bych se také ujistil. Příležitostně upravuji internetové stránky pro jednu firmu, která na svých stránkách nabízí ke koupi své produkty. Je to tak 5krát až 8krát za rok. Výdělek nepřesáhne 10 000 Kč ročně. Musím toto přiznávat či si pořídit ŽL? Předem díky.
jsem zaměstnaná na ve firmě na HPP zde vše zaměstnavatel odvádí tak jak má, jako koníček jsem vždy měla pečení dortů, v poslední době se na mě obracejí známi zda jim něco upeču, je to nárazové nijak stabilní, dá se to tedy chápat že do 30 000 Kč nemusím nic danit? (Samozřejmě si vše řádně eviduji) nebo je to u této činnosti jinak. Děkuji za odpověď.
Jsem 17 lety student SŠ a s přítelkyní nakupujeme věci ze zahraniční, které nám následně její rodiče, kteří se prodejem živí, prodávají ve svém obchodě. Pokud bychom si chtěli spustit e-shop za účelem prodeje těchto věcí, popřípadě také prodejem námi vyrobenych věcí (bižuterie, apod.), chápu to tedy dobře, že pokud náš roční příjem nepřesáhne 30 000Kč, jedná se pouze o příležitostní příjem a mužem si takto přivydělávat i jako neplnoletí studenti?
Na příležitostný příjem Vám stačí, když vydáte paragon, ale otázka je, jak by si toto do účetnictví dala firma, které děláte zástupce.
Zaujala mě věta: "Fyzická osoba provozující drobné pěstitelské a chovatelské činnosti ..." Máme doma dva koně, jeden z nich vozí malé děti na oslavách města. Je to max. 10x do roka, nepravidelně. Za rok nepřesáhnem 20.000 výdělku. Dříve jsem měla živnost, ale pozastavila jsem ji, protože jsme přestali podnikat ve velkém. Teď bychom chtěli zkusit toto, aby si koně na sebe alespoň maličko mohli vydělat.
Chtěl bych se zeptat, jakou formou, co nejjednoduššeji a bez daňového zatížení odměnit-motivov at oddílového vedoucího-trené ra při vedení mládeže ve sportovním oddílu Pobočného spolku Tělocvičná jednota Sokol. Lze chápat odměnu 1x do roka jako příležitostný příjem pro tuto osobu, když vlastní činnost je sice pravidelná( 1xtýdně) ale rozhodnutí o mimořádné odměně ze strany organizace je spíše nahodilé?
ráda bych se zeptala, jak se postupuje v případě, že by druhá strana potřebovala od člověka, který vykonává příležitostné aktivity, pokladní doklad nebo fakturu.
Děkuji moc Lucie
V evidenci ÚP a zároveň mít platné živnostenské oprávnění, tj. podnikat (i když vedlejší SVČ) určitě nemůžete naráz. Buďto budete v evidenci ÚP nebo podnikat. Více Vám řeknou na ÚP, OSSZ a na Vaší zdravotní pojišťovně.
v roce 2014 jsem si vydělala coby komparzistka celkovou částku 29.395 kč, z toho 10.655 kč bylo již příslušnými agenturami zdaněných 15% srážkovou daní a zbývajících 18.740 kč nebylo. Nezdaněný příjem tedy činil 18.740kč. Zajímalo by mě, jestli mám povinnost tyto příjmy někde hlásit (např. na zdravotní pojišťovně(Fina nční úřad, kde jsem byla celý rok vedena jako OBZP a platila jsem každý měsíc příslušnou výši zdravotního pojištění), když se vejdu do hranice 30.000kč za rok?
Děkuji za odpověď.
Více info zde: http://www.ipodnikatel.cz/Danove-priznani/
tuším, jaká bude odpověď, ale přesto se ujistím. Před několika lety jsem se živil překladem knih. Nevěnuji se tomu už více než tři roky, mám klasické zaměstnání (příjem ze závislé činnosti). V jednom nakladatelství se rozhodli znovu vydat jednu z mnou překládaných knih, proto mi zaslali jednorázově zhruba 53 000 Kč. Musím tuto částku zahrnout do svého daňového přiznání? Předem děkuji za odpověď. Petr
mohu se zeptat, zda se do příležitostných příjmů dá zahrnout i prodej domácího chleba? Jsem na mateřské a občas si peču domácí chleba. Dejme tomu, že se objevili lidé, kteří by o něj měli občas také zájem. Nemám problém s případným zařízením živnostenského oprávnění, spíš mi vadí, že by se to asi celé prodloužilo a zkomplikovalo a zřejmě i prodražilo, kdybych musela mít provedenou nějakou hygienickou kontrolu. Je to tak?
Předem mnohokrát děkuji za odpověď.
Kristýna
chci se zeptat, asi trosku mimo misu... Nakoupil jsem nejake veci urcene jako darky pro zname, ctenare meho blogu, apod. Nicmene jsem zjistil, ze vsechny darky "neudam" a rad bych zbytek veci prodal. Prijem z tohoto prodeje by mel dle mych vypoctu cinit cca 37 000 Kc (prodej na inzertnich a aukcnich portalech). Jelikoz nejsem podnikatel - nevlastnim ZL, mohu nejakym zpusem legalne postupovat, abych nemel sankce za to, ze prodavam zbozi bez ZL? Jakmile tyto veci prodam, v jejich prodeji pokracovat nebudu. Bude se jednat treba o tritydenni zalezitost. Dekuji za odpoved.
dekuji mnohokrat za Vasi predeslou odpoved. Pokousel jsem se dat tuto castku do "danove kalkulacky", nicmene mi to ukazalo, ze zadnou dan nakonec platit nemusim (jsem student).
Můžu jako fyzická osoba vyfakturovat cca 300 EUR? a uvést tento příjem do daňového přiznání daně z příjmů fyzických osob?
Mohu mít (volnou) činnost, kterou nemám explicitně uvedenou v ŽL, nechat zaplatit na tento ŽL? Mám na ŽL explicitně uvedenu lektorskou činnost a překladatelství , ale dostal jsem možnost přivydělat si účastí na vědeckém/softwa rovém projektu. Jde o práci na 2-3 měsíce, načež celkem půjde o odměnu zhruba kolem 20 tisíc korun.
Díky!