Příležitostné příjmy vs. podnikání

Čas od času se člověku naskytne příležitost trochu si přivydělat, třeba „brigádou“ na sousedově zahradě nebo prodejem hub, které už se nevejdou do mrazáku. Kvůli podobným výdělečným činnostem rozhodně nemusíte běžet na živnostenský úřad. Česká legislativa totiž pracuje s pojmem příležitostný příjem.

Daní se všechno nebo nic

Pokud si prostřednictvím výše zmíněných příležitostných výdělečných aktivit vyděláte v roce 2015 méně než 30 tis. Kč za rok, jsou tyto vaše příjmy osvobozeny od daně. „Například posekáte-li sousedovi za dva tisíce korun trávník, za další dva tisíce mu půjčíte nářadí na opravu plotu a tentýž rok ještě prodáte zeleninu, ovoce a nasbírané borůvky za 10 tisíc korun, součet je 14 tisíc a tyto příjmy jsou od daně osvobozeny,“ přibližuje Matzner.

Jakmile by ale byl součet vašich příležitostných výdělků například 31 tis. Kč za jedno zdaňovací období, musíte zdanit celou tuto částku.

Jak na daňové přiznání

V případě, ževáš příležitostný příjem za rok překročí zmíněný limit 30 tis. Kč, budete muset vyplnit daňové přiznání z příjmu fyzických osob, přílohu číslo 2.

Jak vyplnit daňové přiznání?

Do kolonky "Druh příjmu" vyplňte například prodej borůvek, částku příjmu a skutečné výdaje. „V těchto případech lze uplatnit prokazatelně vynaložené výdajeaž do výše dosažených příjmů,“ popisuje Matzner. Výjimkoujsou příjmy ze zemědělské výroby, kde lze uplatnit paušální odečtení 80 % z příjmů.

Jak je to se živnostenským oprávněním

Dejme tomu, že jde o situaci, kdy si přivyděláváte výpomocí u známého, za kterou vám platí a zajímá vás, jestli neporušujete zákon, když nemáte živnostenské oprávnění.

V této situaci záleží na tom, zda-li se jedná o příležitostné aktivity. V případě, že ano a vy si prostřednictvím těchto příležitostných výdělečných aktivit vyděláte méně než 30 tis. korun za rok (je třeba si vše evidovat), jsou tyto příjmy osvobozeny od daně a vy tak nemáte vůči úřadům žádné povinnosti (ani zakládat živnost).

Pokud ale vaše výdělečné aktivity naplňují definici podnikání – tzn. jedná se o soustavnou činnost vykonávanou za účelem dosažení příjmu, máte povinnost si pro ně zřídit živnostenské oprávnění, jinak může být vaše činnost označena za neoprávněné podnikání, za které hrozí vysoké sankce.

Podrobněji o sankcích za neoprávněné podnikání

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
Nejlepší online nabí Pokud potřebujete nouzové peníze zdarma buď formou úvěru, pak jsme tu pro vás; Nabízíme úvěr za nízké úrokové sazby a žádné náklady. napište nám ještě dnes
14.12.2020 03:22 | Odpovědět
DR MAXWELL Pokud máte zájem o prodej nebo nákup ledvin, dejte nám vědět, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu.

E-mail:
Co je číslo aplikace: +33751490980

S pozdravem
CHIEF LEKÁRSKÝ ŘEDITEL
DR MAXWELL
13.4.2020 20:23 | Odpovědět
DR MAXWELL Chcete si koupit ledvinu nebo chcete ledvinu prodat? Hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku 500 000 dolarů pro vaše ledviny. Jmenuji se Doktor MAXWELL jsem neurolog v BILL ROTH HOSPITAL. Naše nemocnice se specializuje na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u žijícího odpovídajícího dárce. Nacházíme se v Indii, USA, Malajsii, Singapuru

Pokud máte zájem o prodej nebo nákup ledvin, dejte nám vědět, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu.

E-mail:
Co je číslo aplikace: +33751490980

S pozdravem
CHIEF LEKÁRSKÝ ŘEDITEL
DR MAXWELL
4.4.2020 12:09 | Odpovědět
Dr Daniel Chcete si koupit ledvinu nebo ji prodat? Hledáte způsob, jak prodat své ledviny za peníze kvůli finančnímu kolapsu? Nevíte, co dělat, kontaktujte nás ještě dnes a my vám můžeme nabídnout dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se Dr. Daniel, je nefrologem v UTH Medical Center. Naše klinika se specializuje na operaci ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u živého dárce. Nacházíme se v Indii, Turecku, Nigérii, Spojených státech a Malajsii. Pokud máte zájem o prodej nebo nákup ledvin, neváhejte nás kontaktovat e-mailem.

E-mail: nebo
Číslo mobilního telefonu Whatsapp: +2349028230916

Upřímně, Dr. Daniel?
17.9.2019 18:09 | Odpovědět
Dr Daniel Chcete si koupit ledvinu nebo ji prodat? Hledáte způsob, jak prodat své ledviny za peníze kvůli finančnímu kolapsu? Nevíte, co dělat, kontaktujte nás ještě dnes a my vám můžeme nabídnout dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se Dr. Daniel, je nefrologem v UTH Medical Center. Naše klinika se specializuje na operaci ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u živého dárce. Nacházíme se v Indii, Turecku, Nigérii, Spojených státech a Malajsii. Pokud máte zájem o prodej nebo nákup ledvin, neváhejte nás kontaktovat e-mailem.

E-mail: nebo
Číslo mobilního telefonu Whatsapp: +2349028230916

Upřímně, Dr. Daniel
17.9.2019 17:37 | Odpovědět
Dr. Brad Hilaman Pozornost prosím,

To je informovat širokou veřejnost mužů a žen, kteří jsou zdraví a 100% vážně prodávají své ledviny, by se měli neprodleně obrátit na středisko Minot. Protože máme mnoho pacientů, kteří jsou tu pro transplantaci ledvin, hledáte možnost prodat svou ledvinu za peníze kvůli finančním rozpadům a my vám za vaši ledvinu nabídneme 550 000 USD. Jmenuji se doktor Brad Hilaman, jsem zástupce v nemocnici Dosher Memorial Hospital. Naše nemocnice se specializuje na chirurgii / transplantaci ledvin a další léčbu orgánů, zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u žijícího a zdravého dárce. Pokud máte zájem o prodej ledvin, neváhejte nás kontaktovat e-mailem:

E-mail:
Nebo Whatsapp: +2348110652559
Dr. Brad Hilaman.
24.7.2019 06:20 | Odpovědět
Klára Karolína Svědectví o tom, jak byl můj život transformován ()

Jmenuji se Klára Karolína žiji v Praze a dnes jsem šťastná žena? Řekl jsem své vlastní, že každý věřitel úvěru, který by mohl změnit můj život a to mé rodiny, budu odkazovat na všechny osoby, které hledají půjčku na ně. Pokud potřebujete půjčku a jste 100% jisti, že splácíte půjčku, obraťte se na ně a sdělte jim, že vám je Klára Karolína doporučila. email Paní Betty Mabel přes: () My Whatsapp telefonní číslo: +1(929)267-7281
10.5.2019 16:59 | Odpovědět
Lamar Jackson Naučil jsem je moudré seznámit vás s firmou, která poskytuje půjčku bez předplatného, a pokud jste byli na černé listině od získání úvěru, tato firma vám může nabídnout půjčku, pokud budete postupovat podle jejich postupů. Dostal jsem úvěr ve výši 68.000 dolarů z Lend Mark finanční služby včera, kontaktujte je, pokud potřebujete hotovostní úvěr prostřednictvím e-mailu: . WhatsApp: +17403195957. Volání: +12543130610.
16.4.2019 13:53 | Odpovědět
Renata2 Mám masérský kurz. Můžu začít dělat masáže bez ŽL ? Nevím jestli budu mít tolik klientů abych se tím uživila, tak jestli je zatím žl nutný?
8.4.2019 08:48 | Odpovědět
David 6 Pokud jsem absolvoval kurz instruktora Jógy, můžu ze začátku provozovat lekce bez živnostenského listu? Nevím jestli vůbec ze začátku budu mít klienty na pravidelné cvičení. Může to být jednou za čtrnáct dní. Ale v propagačním letáku asi nesmím mít uvedeno např. dobu v Pondělí v 16:00, že?
Děkuji za odpověď
4.3.2019 10:05 | Odpovědět
Léňa Dobrý den, musím si udělat ŽL když na jaře, na podzim a na vánoce udělám pár rukodělných výrobků, jako jsou například věnce apod a nabídnu je k prodeji na fb? Jsem invalidní důchodce a takto by jsem si chtěla trochu přivydělat. Moc děkuji za odpověď
10.2.2019 07:40 | Odpovědět
Geri I wabt tto to thank yoᥙ for this wonderful read!! I definitely enjoyed every bit of it.
I've gⲟt you bookmarkеd to ⅼook at new stuff you post…

Review myy Ьlog: foldeknive danmark: https://www.amino.dk/bizz/nyttigbras_vjohn_hansen8462/vare/japanske_koekkenknive
31.7.2018 18:18 | Odpovědět
Ivana Miklíková Dobrý den,
pokud někdo doma dělá a následně prodává dorty a nemá živnostenské oprávnění. Kdy lze příjem považovat za nahodilý a kdy je to už "podnikání"?
14.6.2018 20:46 | Odpovědět
Jana Karásková Dobrý den též by mě zajímalo jen nevím kde zjistím odpověď :-) . Karásková
7.7.2018 21:50 | Odpovědět
Sidonius Podnikání je definováno jako výdělečná, soustavná (opakovaná činnost) za účelem získání zisku. Nejde ani o to, zda cíle činností dosáhnete, ale už jen samotný záměr. Pokud v roce upečete za peníze pouze jeden dort asi nelze považovat za soustavnou činnost, pokud ovšem jste nedělala současně nabídku upečení dalším osobám. Z toho by se dalo vyvodit, že se jedná o záměr na soustavnou činnost a šlo by o nepovolené podnikání.
25.11.2018 19:56 | Odpovědět
Martin Beneš Dobrý den, v roce 2017 jsem měl pracovní úraz a od pojišťovny zaměstnavatele mi bylo vyplaceno bolestné plus náhrada za ušlý zisk (více než 15000 Kč čistého). Vzhledem k tomu, že toto nebylo hrazeno z mého životního pojištění lze to považovat za příjem. Musím tedy podávat daňové přiznání? Pokud ano kam nebo do jaké přílohy mám tento příjem zadat. Doklad od pojišťovny o výplatě pojistného plnění mám k dispozici. Děkuji za odpověď.
6.2.2018 08:58 | Odpovědět
Anna97 Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdybych chtěla příležitostně prodávat čaje, zpracované z usušených bylin, které vypěstuji, potřebuji živnostenský list? Děkuji za odpověď.
26.7.2017 20:28 | Odpovědět
Jana K Dobrý den chtěla bych se zeptat, chci si udělat masážní kurz a dělat ho doma při rodičovské dovolené. Musím mít živnostenský list? Nebo se to dá řadit jako příležitost. Děkuji za odpověď
20.3.2017 22:40 | Odpovědět
Pav1 Dobrý den, jsem zaměstnaná v oblasti státní správy, ale mimo hlavní pracovní poměr bych se chtěla věnovat příležitostné vzdělávací přednáškové činnosti pro ZŠ a SŠ. Přednášky bych chtěla realizovat každoročně několikrát do roka. Jaké povinnosti mi tedy vznikají?? Mohlo by se jednat o příležitostný příjem, pokud bych přednášky vykonávala každý rok (např. 6 přednášek za rok s maximálním výdělkem do 6 000 Kč?? A tím pádem bych nemusela nic danit.) Nebo by se jednalo o vedlejší samostatnou výdělečnou činnost?? Musela bych si zřídit ŽL?? Samozřejmě bych o své přednáškové činnosti musela zaměstnavatele obeznámit, je ale možné, že by mně zaměstnavatel v rámci hlavního pracovního poměru uvolnil na výkon přednáškové činnosti? Lze to takto ze zákona nebo ne? Anebo bych musela svou činnost realizovat pouze mimo hl.pracovní poměr..budu ráda za Vaše odpovědi. Děkuji.
14.3.2017 18:49 | Odpovědět
Jirrick Dobrý den, mám otázku, zda pronájem automobilu (které není v zahrnuto v majetku podnikání) na období duben 2017-červen 2017 a září 2017 -prosinec 2017, spadá pod příležitostní příjem? (samozřejmě nepřekročím 30 000), zároven mám přijmy z podnikání..musí m uvádet v DP?
18.2.2017 21:40 | Odpovědět
Jirrick Dobrý den, mám otázku, zda pronájem automobilu na období duben 2017-červen 2017 a září 2017 -prosinec 2017, spadá ještě pod příležitostní příjem? (samozřejmě nepřekročím 30 000) Dekuji
18.2.2017 21:37 | Odpovědět
Nikol72 Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Jsem studentka a chtěla bych nabídnout doučování z angličtiny dětem ze ZŠ, potřebuji živnost
18.10.2016 16:27 | Odpovědět
Gabule Dobry den.Rada bych se zeptala,zda potrebuji ZL,pokud bych chtela pred vanoci prodavat na trhu mnou vyrobene adventni pernikove vence. Dekuji za odpoved
11.10.2016 13:49 | Odpovědět
pattria Dobrý den. Ráda šiji a vyrábím různé věcičky z textilu. Je to spíše formou koníčku. Když bych je chtěla prodat, musím si založit ŽL?
Předem děkuji za odpověď.
3.10.2016 09:49 | Odpovědět
Marie P. Jsem podnikatelka a chtela bych si udelat jednodenni prodej svych vyrobku, na svem pozemku. Musim to nahlasit? A popripade kde?
Nebo si to zahrunu jen do uct.a nikam nemusim? Poradte :)
23.9.2016 12:13 | Odpovědět
andrea k. a co ty registracni pokladny k podnikani jaky na to mate lidi nazor?
16.9.2016 13:41 | Odpovědět
Jana12 Dobrý den, občas (určitě ne pravidelně) peču dorty na zakázku. Je to spíš koníček a zábava, než že bych na tom nějak moc vydělala. Musím mít ŽL??
16.9.2016 11:11 | Odpovědět
Bryxus dobry den , co kdybych např. koupil něco co opravim a prodam dal ? potřebuji tak žl nebo ne ?
11.9.2016 17:23 | Odpovědět
VeronikaF Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, ráda vyrábím domácí marmelády, sirupy a jiné. Je možnost je prodávat bez ŽL? Nebo jak mám postupovat. V běžném životě jsem zaměstnaná na plný úvazek.

Děkuji za odpověď.
21.7.2016 14:58 | Odpovědět
tomáš0605 dobry den , jsem nedoučeny tesař a mam otazecku, mam dum s dilnou a chci vyrabet nabytek ve volnem case a prodavat jej , musim si zazadat o zivnostensky list nebo neco podobneho ?
12.4.2016 11:52 | Odpovědět
Pavelxx Dobrý den. Pokud si tedy obstarám živnostenský list, mohu tedy zprostředkovat prodej ze zahraniční firmy přímo k zákazníkovi?

1) S výrobkem zpravidla přijde faktura na základní dodavatelskou částku bez zprostředkovate lské provize, je to problém? jak to případně řešit?

2) Lze vůbec ve velkém zprostředkováva t prodej výrobků dané firmy i když s ní nemám uzavřený žádný kontakt? (Dostanu peníze od zákazníka, uhradím dodavateli a ten již zašle produkt zákazníkovi)
24.3.2016 09:03 | Odpovědět
Přemas Dobrý den, řeším problematiku vystavení faktury(1 za rok) bez živnostenského listu. Jinde jsem se již dočetl,že to možné je dokonce do částky 30 tis. A teď mne také zajímá, kde se tato částka uvádí v dokladě o výší čtvrtletního příjmu? Děkuji
18.3.2016 01:29 | Odpovědět
Peters Dobry den, jsem zamestnan jako informatik. Jednou za cas se mi naskytne moznost, opravit nejake pocitace ci nastavit PC sit atp. Je to nahodna prace, treba na den ale nekdy i na tyden. Kdyz bych v prubehu roku pracoval pro nejakou spolecnost opakovane 3-4x do roka, je to jeste prilezitostny prijem.
13.3.2016 01:33 | Odpovědět
Olegg Dobrý den, jestliže jsem vedený na ÚP a přivydělávám si na dohodu o provedení práce, platí pro mne také, že můžu mít příležitostný příjem do 30tis. bez zdanění, nebo se za příležitostný příjem považuje i práce na dohodu a tyto částky se sčítají?
Považuje se za příležitostný příjem umístění reklamy na mé osobní auto za jednorázovou částku např. 20tis. kč na 2 roky? Děkuji.
29.2.2016 02:18 | Odpovědět
Jarka54 Dobrý den, chci se zeptat,mám pŕíjem z pronájmu za pole za rok 11,200.-Kč, jsem duchodce, mám podávat dańové pŕiznání? Děkuji.
7.3.2016 22:09 | Odpovědět
VL22 Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak je to s pronájmem plochy pro reklamu na vlastním domě nebo pozemku. Je na to třeba ŽL? Případnou daň, zdravotní pojištění nebo i jiné platby je povinen platit ten kdo plochu pro reklamu poskytuje a nebo firma která si tam reklamu umísti může za to vyplácet peníze už zdaněné a po odpočtu všech povinných plateb? Jak se tyto záležitosti běžně řeší.
Předem děkují za odpověď a radu v této záležitosti.
20.2.2016 01:00 | Odpovědět
Baghira Dobrý den jsem zaměstnaná na HPP na zkrácený úvazek a mám rentu mám možnost jednou měsíčně prodávat drobnosti koupené přes nákupní portál + výrobky které vyrábí můj známý jak mám postupovat musím mít živnostenský list a jak to je s placením zdravotního a sociálního pojištění když toto za mě platí zaměstnavatel a daň platím jak z příjmu tak i s renty
17.2.2016 23:55 | Odpovědět
Miroslav Šťastný Dobrý den, jsem zaměstnancem společnosti a kromě pracovní smlouvy mám se společností uzavřenou smlouvu o pronájmu plochy na vlastním osobním automobilu pro reklamu společnosti, pro níž pracuji. Odměna za reklamu je stanovena cenou 1000 Kč/ měsíc a je vyplácena pravidelně. Za rok tedy celkem 12 tis. Kč. Toto zřejmě není činnost příležitostná a nemohu uplatnit osvobození od daně?
16.2.2016 18:08 | Odpovědět
Jana Novákováá Příležitostně? Takže když prodávám vajíčka a med občas, když mám přebytek. Je to příležitostně? A když mám přebytek pořád = celý rok ta vajíčka prodávám. Už je to systematické? Neváže se to na nějakou vydělanou sumu? Jenže ta se zas těžko bude dokazovat.

A jak je to s přeprodejem věcí? Třeba když udělám občas hromadnou objednávku věcí ze zahraničí ve větším množství. Protože je tam velká pošta třeba, tak toho koupím víc, domluvím se s několika lidmi a poštu si rozdělíme. Pokud je nějaký přebytek, , prodáme to třeba na bazaru. Mám na tom možná nějaký zisk, za tu práci s objednáváním, poštou, balením... to se může? A všechny prodeje sportovních potřeb, oblečení a věcí z půdy na aukru, mimibazaru atd.?

Díky
15.2.2016 01:13 | Odpovědět
RadekX Chyba?
...definici podnikání – tzn. jedná se o soustavnou činnost vykonávanou za účelem dosažení příjmu, máte povinnost ....
*
...Podnikáním rozumíme soustavnou samostatnou činnost určité osoby provozovanou za účelem dosažení zisku...
*Příjem nebo zisk??
23.1.2016 22:22 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, myslím, že příliš slovíčkaříte, důležitá je pravidelnost/so ustavnost vs. jednorázovost/p říležitostnost. V problematice příležotostného přímu jde vlastně o dva oddělené aspekty - 1. aspekt příležitostnost i - pokud byste dělala nějakou činnost jakože příležitostně, ale přišla na Vás kontrola ze živnostenského úřadu a seznala by, že Vaše činnost není příležitostná, ale soustavná či pravidelná, pak by vůbec neřešila výši příjmu, ale dala by Vám pokutu za neoprávněné podnikání. Druhý aspekt - těch 30 tisíc - je hranice pro finanční úřad, když ji překročíte, pak musíte celý příjem zdanit. Příležitostný PŘÍJEM je bez odpočtu nákladů, takže opravdu jde o příjem v pravém slovasmyslu.
26.1.2016 07:26 | Odpovědět
bety Jsem důchodkyně a mám psa. Občas bych pohlídala pejska i jiným lidem, výdělek by zdaleka nedosáhl 30 000 za rok. Jde o příležitostný příjem? Mám leta zastavený ŽL na účetnictví.
5.1.2016 21:19 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, ano, pokud by se z této činnosti nestala soustavná nebo providelná činnost, pak se domníváme, že to za příležitostný příjem považovat lze.
26.1.2016 07:27 | Odpovědět
MirekVP Dobrý den, prosím o radu. Mám ŽL a naskytla se mi příležitost jednorázově prodávat na jarmarku doma vyrobené potraviny (nakl.sýry, marmelády, horké nápoje). Výnos bude do 30.000. Je toto možné pokládat za příležitostný příjem? Předem vám děkuji.
16.12.2015 10:43 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud máte živnostenské oprávnění na zcela nějakou odlišnou činnost nesouvisející s prodejem nebo výrobou toho zboží, pak se domníváme, že by to mělo jít. Nicméně na jarmarcích panuje docela silné konkurenční prostředí a někteří prodejci se neštítí zavolat na Vás kontrolu, pakliže dostanou pocit, že byste byla nějak zvýhodněná, takže na to pozor. Pokud Vám někdo nabídl, abyste tam prodávala, můžete vše pořešit dohodou o provedení práce, která je jednoznačně bezpečnější v tomto ohledu.
26.1.2016 07:31 | Odpovědět
marketa Prosím poraďte mi, jaký doklad mám vystavit, když nemá ŽL a mám jen příležitostný příjem? Děkuji.
9.12.2015 17:46 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, můžete vystavit příjmový/výdajo vý doklad, jak už zaznělo několikrát níže v komentářích.
26.1.2016 06:31 | Odpovědět
Martin P Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak je to s příležitostnými příjmy do zahraničí. Nejsem OSVC a pracoval jsem pro německou firmu, která po mě chce fakturu. Kdybych pracoval pro českou firmu, tak je mi vše jasné a podle Vašeho článku bych vystavil fakturu na moje jméno a na faktuře by nebyla žádná zmínka o DPH. Následně bych tento příjem přiznal v daňovém přiznání fyzických osob (pokud by to bylo nad 30 000).
Ale pokud vystavuji fakturu do zemí EU, tak se prý stávám plátcem DPH a nastávají nějaké komplikace.
Moc tomu nerozumím, tak mě prosím omluvte, pokud sem pletu něco co sem nepatří.
Předem děkuji za každou radu.
4.10.2015 20:50 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, jako nepodnikatel nemůžete vystavit ani fakturu - u nás se vystavuje v těchto případech příjmový/výdajo vý doklad. Problematika DPH do obchodů s EU vstupuje(http://www.ipodnikatel.cz/Dane-v-podnikani/identifikovana-osoba-k-dph-je-neco-jineho-nez-platce-dph-tyka-se-i-vas.html), to je pravda, ovšem vy jako nepodnikatel jste trošku jiný případ. Je to komplikovanější , doporučili bychom Vám konzultovat to s nějakou daňovou či účetní poradkyní, prostě s někým, kdo se na tuto oblast specializuje.
26.1.2016 07:37 | Odpovědět
LenkAlenka A jakpa to je s důchodci, Ti si mohou vydělat více nez fyzická osoba?
23.9.2015 14:11 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, hranice pro příležitostný příjem je pro všechny společná - pro studenty, pracující, nezaměstnané, důchodce....
26.1.2016 07:21 | Odpovědět
Monika S. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli by do příležitostných příjmů spadalo i vedení zájmového kroužku v MŠ. Jednalo by se o výtvarný kroužek inspirovaný artefiletikou. Příjem by byl cca od 3600 do 7200 za 5 měsíců, dle počtu dětí. Celkové náklady na výtvarné potřeby by byly okolo 2000 Kč. Jedná se o nový kroužek. Ani nevím, jestli se vůbec kroužek rozeběhne. Jde mi spíše o tvoření s dětmi a pro děti a že mě to baví. Během první rodičovské jsem studovala VŠ, abych se mohla v budoucnosti tomuto oboru jednou věnovat - spíše na vedlejší úrovni jako koníček. Předem chci zjistit, jak to právně ošetřit. Jsem totiž na rodičovské. Dítě by hlídaly babičky, ještě mu nebyly dva roky. Nerada bych se kvůli mému nadšení do tohoto oboru dostala do nějakých nepříjemností. Můžete mi prosím poradit, jak to jinak právně ošetřit. Myslím, že ŽL by nebyl vhodný. Nechci kroužek nabízet jinde a ani ho nijak rozšiřovat. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
29.8.2015 22:54 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, domnívám se, že vedení kroužku nemůže být považováno za příležitostnou činnost. Kroužek totiž bude trvat nějakou dobu, budete ho pořádat opakovaně, za účelem dosažení příjmu - myslím, že to již spadá do definice podnikání a tím pádem byste měla mít živnostenské oprávnění. Anebo by to šlo pořešit například tak, že byste kroužek provozovala v rámci nějaké školy, kde byste byla např. na dohodě o provedení práce, školné by vybírala škola a Vy byste pak od školy dostávala odměnu.
2.9.2015 10:58 | Odpovědět
Michelle Dobrý den, už jsem se dočetla v jiných příspěvcích tady, že když prodávám oblečení po sobě a po svých dětech tak je to příležitostný prodej a nemusím "skoro" nic řešit. Ale zajímá mě, co když do tohoto prodeje zahrnu tak 5x za rok i novou věc (oblečení s cedulkou?), bere se to ještě pořád jako příležitostný prodej? A ještě další otázka musím příležitostný prodej nahlásit na nějaký úřad a vést příjmy a výdeje (peněžní deník)? Děkuji za informace a rady.
16.8.2015 14:52 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud nebudete úmyslně nakupovat nové zboží za účelem jeho dalšího prodeje, tak můžete prodat i nepotřebné zboží "s cedulkou". Musíte si evidovat příjmy, výdaje ne, a pokud Vaše příjmy přesáhnou za rok 30 tis. Kč, musíte podat přiznání.
25.8.2015 09:40 | Odpovědět
Iva N Dobrý den, občas vyrobím pro rodinu a kamarádky šperky z polymerové hmoty k narozeninám. Chtěla jsem se zeptat, když jich vyrobím víc jestli je můžu přes léto prodávat ve stánku na různých akcích bez ŽL. A ještě jsem se chtěla zeptat jesli musím mít ŽL na malování na obličej na akcích pro děti, tak 4x za léto.
Děkuji.
11.8.2015 20:03 | Odpovědět
Jiří Gadula Dobrý den, chci prodat 50 triček jako reklamní předměty. Musím mít živnostenský list ? Děkuji.
5.8.2015 23:26 | Odpovědět
Daviss Dobrý den,ano v tomto případě skutečně potřebujete živnostenský list.Jelikož jste nakoupil zboží za účelem dalšího prodeje a tyto příjmy musíte zdanit finančnímu uřadu.
6.8.2015 14:46 | Odpovědět
AloisS Dobrý den, lze považovat za příležitostný příjem příjem hudebníka v kapele, která bude hrát cca 10x za rok? (příjem není nikdy jistý, jedná se o různé akce na svatbách oslavách a atd.)Zároveň jsem zaměstnaný. Příjem by byl max 20 tis. ročně. Pokud se jedná o příležitostný příjem kam se v přiznání vyplňuje? Předpokládám, že příjem pak nespadá na odvody na sociální a zdravotní pojištění? Děkuji
4.8.2015 20:38 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, příležitostné příjmy se vyplňují do přílohy č. 2 daňového přiznání (více zde: http://www.ipodnikatel.cz/Danove-priznani/navod-na-danove-priznani-2015-pro-fyzicke-osoby-osvc/Navod-na-danove-priznani-2015-Vyplneni-Prilohy-c.-2-II.-a-III.-oddilu-DAP.html). Co se týče příležitostnost i Vaší předpokládané činnosti, je to vždy ošemetné, zákon explixitně nestanoví, jaké všechny činnosti to mohou konkrétně být ani jak často se mohou opakovat, takže to buď risknete, anebo druhá možnost je stát se OSVČ vedlejší, kde už by ale bylo nutné nejen příjem danit, ale platit i zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Více zde: http://www.ipodnikatel.cz/Podnikam-jako/jak-na-socialni-a-zdravotni-pojisteni-u-podnikani-pri-zamestnani.html
5.8.2015 08:30 | Odpovědět
michal.S Dobrý deň, pracujem u zamestnávateľa v stavebnej firme na HPP a rád by som si sám privyrobil bokom zameriavaním budov, bytov a podobne(passpor t budov). Sám neviem ako často sa mi naskytne možnosť túto činnost vykonávať.
1)Je nutné zriaďovať živnosť alebo to môžem považovať za priležitostný príjem do 30 tisíc ročne?
2)V prípade, že sa jedná o príležitostný príjem, stačí tento prijem dokladovať príjmovym pokladničným dokladom?
29.7.2015 14:43 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud to budete opravdu dělat jen příležitostně, tak v obou případch odpověď zní ANO.
30.7.2015 13:06 | Odpovědět
KarolínaO Dobrý den, známá, která má rodičovský příspěvek, bude mít příležitostný příjem, ale firma, která jejích služeb využívá, trvá na dokladu. Peníze jí přijdou na účet,nemůže tedy vystavit příjmový pokladní doklad, ale fakturu vystavit nemůže. Co doklad má tedy vystavit? Děkuji za odpověď!
23.7.2015 23:13 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, to zní jako prekérní situace. Asi bude nejlepší, aby se Vaše známá domluvila přímo s účetní dané firmy - jistě spolu najdou nějaké oboustraně zkousnutelné řešení.
27.7.2015 14:28 | Odpovědět
ErikB Dobry den
Ja som si zariadil zivnost v cechach, pricom obcas vykonam cinnost aj na slovensku. Jedna sa o pribuzne cinnosti, ako mam v zivnostenskom liste, ale ak by som ich detailne specifikoval su to cinnosti vykonavane 1x az 2x do roka pre obcianske zdruzenia, alebo umelecke organizacie.
Je mozne, aby som si takyto prijem pocital ako nahodily prijem na slovensku ako obcan SR, Pricom by som pouzil sukromne slovenske cislo uctu? Ake uctovne povinnosti by z toho plynuli pre mna v Cechach? dakujem
21.7.2015 08:40 | Odpovědět
kacnis Dobrý den,
jsem studentka (je mi 18 let) a mám facebookovou stránku. Fanoušci, kteří na ní jsou, by měli zájem o placky s názvem stránky (k připíchnutí na batoh, oblečení...). Zatím jsme je rozdávali zdarma, třeba v nějaké soutěži co jsme uspořádali, ale všechny náklady byly na mě, takže by mě zajímalo, jestli potřebuji ŽL když za to budu požadovat nějakou částku. Lidé mi to i dobrovolně nabízejí, že si to koupí. Ale nechci riskovat nějaké oplétačky se zákonem. Díky za odpověď :)
8.7.2015 15:17 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, u příležitostného příjmu je to vždy ošemetné, nicméně domnívám se, že by o něj ve Vašem případě šlo, tzn. živnost byste si zakládat nemusela.
8.7.2015 16:12 | Odpovědět
uckaa Dobry den. Jsem maminka na rodicovske dovolene... svemu ditku vetsinou kupuji obleceni v baliku.. ale ne vzdy se nam z baliku vse hodi.. nekdy je to i mix kluk-holka... a tak se nam doma shromazduje spousta obleceni ktere nevyuzijeme a taky to z ceho uz maly vyrostl. Proto se chci zeptat. Muzu na treba zde na Facebooku zalozit svoji skupinu-bazarek a tak obleceni prodavat i kdyz nemam zivnostensky list? Rada bych se obleceni zbavila aby se mi vratila alespon cast nakladu ale nerada bych pak mela opletacky se zakonem. jenze dítě roste a tak vklady nebudou jednorázové, ale zase budou o dost levnější než nové v obchode (např. dupačky 20-40,-, zavinovačky cca 80,-rifličky 60,- atd) případně i použité hračky a jiné věci které doma proste přestaneme použivat ale nejsou ještě na vyhození. díky za radu
30.6.2015 17:08 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, toto spadá do příležitostného příjmu. Je třeba si jen hlídat výši příjmu za rok a pokud překročí 30 tis. Kč, je třeba podat daňové přiznání a v něm příjem zdanit.
1.7.2015 07:22 | Odpovědět
Simca22 Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. maluji obrázky a ráda bych je zkusila prodávat jako přivýdělek při klasickém zaměstnání na HPP. Musím mít ŽL? Budu muset platit měsíčně odvody na sociální a zdravotní? Mohu to nejdřív zkusit bez jaéhokoliv ohlašování, abych viděla, zda o obrazy bude vůbec zájem? A pokud bude malý a prodám pár obrázků po pár stokorunách, musím to danit nebo se to vejde do příležitostného přivýdělku?

Děkuji předem za odpověď
22.6.2015 16:08 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, ŽL si zakládat nemusíte, tuto činnost lze provozovat jako příležitostný příjem, tzn. platí pro Vás hranice pro platbu daní ve výši 30 tisíc Kč, jak je uvedena v článku.
23.6.2015 08:39 | Odpovědět
Nikola B. Dobrý den, teď nevím, zda jsem to pochopila správně. Můžu si jako OSVČ sehnat např. brigádu na DPP, kdy vím, že výdělek nebude víc jak 30 tisíc a zároveň půjde o práci například na dva měsíce, aniž bych měla tuto činnost zapsanou v živnostenském listu? Dejme tomu, že půjdu např. o doplňování zboží v obchodě. Vztahuje se info viz nahoře i na toto? Díky za vyjasnění a přeji hezký den.
15.6.2015 11:02 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, DPP jako OSVČ mít můžete, i na činnost, pro kterou nemáte živnost. Nicméně příjmy z DPP se daní jinak, než příležitostné příjmy. O tom jak, se dočtete zde: http://www.ipodnikatel.cz/Prijem-zamestnancu/dohody-o-praci-mimo-pracovni-pomer.html
15.6.2015 14:15 | Odpovědět
František75 Dobrý den, prosím o radu: Jsem již nepracující důchodce 75let. Před časem jsem seznámil dva lidi, kteří podnikají a oni spolu udělali obchod a jako poděkování mi chtějí vyplatit provizi v řádech sta tisíc korun. Mohu jednorázově takovou částku přijmout a zda ano, jak je to s daněmi a co jim vystavit za potvrzení o přijmutí odměny-provize. Děkuji.
4.6.2015 10:10 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, odměnu přijmout můžete. Vystavíte na ni paragon. Příští rok ale budete muset podat daňové přiznání, do kterého tento příjem zahrnete.
4.6.2015 13:10 | Odpovědět
František75 Ještě prosím o doplňující info zda stačí jen zaplatit daň a toť vše, nebo se ještě něco odvádí např. zdravotní pojišťovně. A daň prosím v jaké výši? Děkuji moc.
4.6.2015 17:01 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, z příležitostného příjmu se odvádí pouze daň (pokud dosáhne výše 30 tis. za rok). Daň je běžná daň z příjmu, tzn. 15 %, nicméně lze uplatnit daňové slevy a odečty, pokud na ně máte nárok.
5.6.2015 07:50 | Odpovědět
Dominika222 Dobrý den, jsem zaměstnána jako vychovatelka v HPP. Jako vedlejší výdělečnou činnost bych ráda realizovala doučování. Je potřeba si zřídit ŽL ? Nemohu posoudit aktuálně jak často by doučování probíhalo. děkuji za odpověd
1.6.2015 23:27 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud půjde jen o příležitostné doučování, tak živnost zakládat nemusíte. Musíte si pouze evidovat příjmy. Pokud by překročily hranici 30 tisic, musíte je zdanit. Pokud byste ale měla více studentů v pravidelných intervalech, bylo by dobré si živnost udělat.
3.6.2015 11:40 | Odpovědět
mates1 Dobrý den, jsem zaměstnanec na plný úvazek v reklamní činnosti a jako fyzická osoba vlastním doma tři kola, která mi leží doma a která bych chtěla nabídnout třeba přes inzeraty k půjčování. Nehodlám zaklàdat žadnou firmu, ani tvořit obchod, prostě chci jen zřídit malou půjčovnu mých kol pro veřejnost. Je nutné k tomuto pujčování zakládat živnostenský list? Mohu vůbec takovou činnost provozovat? Co vše bych ohledně toho měla vyřidit a zařídit? Jedná se o příležitostný přivýdělek? Děkuji za odpověď. M
25.5.2015 18:19 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud půjde jen o kola ve Vašem vlastnictví a nebudete kola za tímto účelem nakupovat a činnost bude příležitostná, pak se domníváme, že to bude zapadat do skupiny příležitostných příjmů.
26.5.2015 08:17 | Odpovědět
Dana2 Dobrý den,
pracuji jako zaměstnanec firmy, která mi teď nabídla, že bych pro ni mohla nad pracovní dobu (ve svém volném čase) zpracovat grafický návrh plakátu. Jedná se o jednorázovou práci mimo zaměření v pracovní smlouvě (projektant). Myslíte, že tuto práci mohu zahrnout v daňovém přiznání do příležitosných příjmů, když nepřekročí příjem 30tis. Kč. Stačí pak firmě vystavit příjmový doklad bez IČ, tkeré nemám?
Děkuji
21.5.2015 17:42 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, je to možné tak, jak popisujete, anebo pomocí dohody o provedení práce: http://www.ipodnikatel.cz/Prijem-zamestnancu/dohody-o-praci-mimo-pracovni-pomer.html
22.5.2015 10:54 | Odpovědět
Zdeněk2 Dobrý den,
rád bych se také ujistil. Příležitostně upravuji internetové stránky pro jednu firmu, která na svých stránkách nabízí ke koupi své produkty. Je to tak 5krát až 8krát za rok. Výdělek nepřesáhne 10 000 Kč ročně. Musím toto přiznávat či si pořídit ŽL? Předem díky.
18.5.2015 20:18 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, spíše než ŽL by se na toto hodila dohoda o provedení práce. Nicméně domnívám se, že za příležitostný příjem to lze považovat.
19.5.2015 09:29 | Odpovědět
Luxoma Dobrý den,
jsem zaměstnaná na ve firmě na HPP zde vše zaměstnavatel odvádí tak jak má, jako koníček jsem vždy měla pečení dortů, v poslední době se na mě obracejí známi zda jim něco upeču, je to nárazové nijak stabilní, dá se to tedy chápat že do 30 000 Kč nemusím nic danit? (Samozřejmě si vše řádně eviduji) nebo je to u této činnosti jinak. Děkuji za odpověď.
14.5.2015 12:56 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, domníváme se, že toto lze považovat za příležitostný příjem, tzn. je potřeba evidovat a při překročení 30 tis. částky řádně zdanit. Pozor, těch 30 tisíc nejsou čisté příjmy, ale příjem celkově (bez odečtení nákladů).
14.5.2015 11:13 | Odpovědět
Luxoma Děkuji, za informace a přeji hezký zbytek dne.
14.5.2015 14:36 | Odpovědět
Michal Z. Dobrý den,
Jsem 17 lety student SŠ a s přítelkyní nakupujeme věci ze zahraniční, které nám následně její rodiče, kteří se prodejem živí, prodávají ve svém obchodě. Pokud bychom si chtěli spustit e-shop za účelem prodeje těchto věcí, popřípadě také prodejem námi vyrobenych věcí (bižuterie, apod.), chápu to tedy dobře, že pokud náš roční příjem nepřesáhne 30 000Kč, jedná se pouze o příležitostní příjem a mužem si takto přivydělávat i jako neplnoletí studenti?
13.5.2015 00:30 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud si otevřete e-shop, pak se domníváme, že se nedá mluvit o příležitostném (náhodném) příjmu. Více už se to podobá definici podnikání - je to systematická činnost za účelem dosažení příjmu. Podnikat jako nezletilí můžete, ale musí to vyřešit soud. Počkala bych ve Vašem případě na dosažení plnoletosti, pak založila e-shop (zřídila si na to živnost) a podnikala při studiu (vedlejší výdělečná činnost). Více o podnikání při studiu zde: http://www.ipodnikatel.cz/index.php?option=com_tags&view=tag&id[0]=7&types[0]= 1&Itemid=378
14.5.2015 11:39 | Odpovědět
Monika P. Dobrý den, jsem vedena jako odpovědný zástupce firmy, po které nyní budu požadovat jednorázové proplacení částky ve výši 20.000 Kč /za poslední 4 roky, kdy mi firma žádnou částku neproplácela/. Bude vhodná forma Dohody o provedení práce (například ve dvou měsících po sobě a 10.000 Kč?) A spadá tento příjem pod příležitostné příjmy? Děkuji
11.5.2015 09:55 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud na odměnu napíšete DPP, pak z dohod nad deset tisíc včetně se již odvádí jak daň, tak sociální a zdravotní pojištění. Tzn. reálně dostanete méně, než 10 tisíc, resp. 20 tis. korun. Daň i pojištění odvede zaměstnavatel, tzn. firma, které děláte zástupce. Pak nejde o příležitostný příjem, ale příjem v rámci dohody mimo pracovní poměr. Více zde: http://www.ipodnikatel.cz/Prijem-zamestnancu/dohody-o-praci-mimo-pracovni-pomer.html
Na příležitostný příjem Vám stačí, když vydáte paragon, ale otázka je, jak by si toto do účetnictví dala firma, které děláte zástupce.
11.5.2015 11:27 | Odpovědět
Denisa T. Dobrý den,
Zaujala mě věta: "Fyzická osoba provozující drobné pěstitelské a chovatelské činnosti ..." Máme doma dva koně, jeden z nich vozí malé děti na oslavách města. Je to max. 10x do roka, nepravidelně. Za rok nepřesáhnem 20.000 výdělku. Dříve jsem měla živnost, ale pozastavila jsem ji, protože jsme přestali podnikat ve velkém. Teď bychom chtěli zkusit toto, aby si koně na sebe alespoň maličko mohli vydělat.
9.5.2015 17:49 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, Vaše činnost může být příležitostným příjmem, ale pozor na to, aby nezačala naplňovat definici podnikání.
11.5.2015 08:56 | Odpovědět
Martin.A Dobrý den, s kamarády společně děláme zájezd do Paříže, domluvili jsme menší autobus a ubytování, každý se staráme o něco jiného. Zbylo nám pár míst, tak jsme si řekli, že přizveme pár známých a od nich jsme si vzali za cestu navíc 400,-- Kč a za ubytování 350,-- Kč. Takže jeden dostane navíc 4000 a další 3500. Jedná se mi o to, jestli se to dá zahrnout do příležitostných příjmů a nebo musí být živnostenské oprávnění na cestovní agenturu. Pokud jsem vše správně pochopil, nejednalo by se o souvislou činnost a nepřesáhlo by to 30.000,-- Kč, bylo by to pouze jednou, jedna cesta, jedna noc v hotelu, ale od více lidí, proto by mě zajímal Váš názor. Předem děkuji za odpověď M.A.
1.5.2015 15:56 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, obecně by se tato činnost dala zařadit do příležitostných činností. Z praktického hlediska je potřeba dát cestujícím vědět, že nejste žádná cestovní agentura, tj. nejste ani nijak pojištěni, což je ze zákona pro cestovky povinnost. Napadá mne nechat si od každého cestujícího podepsat prohlášení, že za případné nepříjemnosti neberete odpovědnost. Získat živnostenské oprávnění pro cestovní agenturu není snadné. Více zde: www.ipodnikatel.cz/Zalozeni-zivnosti/cestovni-kancelar-a-cestovni-agentura-neni-to-same-ne-pokud-ji-chcete-provozovat.html
4.5.2015 14:28 | Odpovědět
KatkaB Dobrý den, jednu sobotu bych měla prodávat na Jarmarku své rukodělné práce. Ještě nikdy jsem neprodávala a ani nebudu. Příjem určitě nepřekročí 30 tis.Kč.Je potřeba mít živnostenský list, případně něco jiného? Musí být stánek nějak označen? Děkuji KatkaB
17.4.2015 20:46 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, domníváme se, že ŽL míst nemusíte a tím pádem není třeba označovat stánek IČem. Na podrobnosti se doptejte na Živnostenském úřadu, anebo pořadatele jarmarku.
20.4.2015 11:29 | Odpovědět
Monika S. Dobrý den, když byla má malá dcera na focení pro reklamu, dostanu od agentury prohlášení, že daň budu platit já. Jak to v tomto případě funguje? Cena je cca 13 tis. Budu muset tedy odvádět daň? Děkuji
15.4.2015 09:25 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, domníváme se, že můžete brát tento příjem jako příležitostný, tzn. nemusíte ho danit. Nicméně kdyby Vaše příležitostné příjmy v úhrnu v daném roce přesáhly 30 tis. Kč, musíte zdanit všechny.
15.4.2015 15:41 | Odpovědět
Monika S. Dobrý den, děkuji za informace. Chápu tedy správně, že pokud by příjem z těchto reklam nepřesáhl za kalendářní rok 30 000. Nemusela bych to naší účetní vůbec hlásit do daní? Děkuji za odpověď.
16.4.2015 12:28 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, ano, mělo by to být tak. Ale doporučuji Vám probrat to přímo s účetní, určitě Vám poradí.
16.4.2015 13:33 | Odpovědět
Eva T. Hezký den, jsem na rodičovské dovolené a dostala jsem nabídku dodávat rukodělné výrobky do nově otevřené prodejny. Ještě není jisté, v jakém rozsahu a zda vůbec bude spolupráce úspěšná. Zprvu by se zřejmě jednalo o pár zkušebních kousků na otestování zájmu. Je nutné mít živnostenský list? Mohu vystavit paragon i bez ŽL? Předpokládám, že prodejce doklad bude vyžadovat, s ohledem na své účetnictví... Děkuji.
3.4.2015 17:24 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, ano, pokud budete takto pracovat zpočátku příležitostně, pak zatím nemusíte mít ŽL. Paragpon můžete vydat i jako FO bez živnostenského oprávnění. Bude Vám sloužit i pro součet příjmů. Pokud by za rok přesáhly 30 tis., musíte podat daňové přiznání a příjmy zdanit.
13.4.2015 13:16 | Odpovědět
Zdenek Pod Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak zdanit příležitostnou práci jako fotomodel?? Jsem zaměstnán na HPP ve stavební firmě ale čas od času si přivydělám jako fotomodel, za rok 20214 to bylo celkově 3x. Děkuji
1.4.2015 12:55 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, budete muset podat daňové přiznání, kde zahrnete jak Váš příjem ze zaměstnání, tak příjem z modelingu.
1.4.2015 15:15 | Odpovědět
Radka74 Dobrý den, jedná se o příležitostní příjem pokud bychom chtěli 2x do roka pořádat dětskou burzu, kde bysme si z prodaných věcí nechali určité % a za rok by tento příjem činil do 15000? Pokud ne, mohu jako fyzická osoba toto pořádat a potřebuji k tomu nějaké oprávnění? Děkuji
31.3.2015 13:36 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, domníváme se, že tohle by ještě spadalo do příležitostných příjmů.
1.4.2015 08:12 | Odpovědět
adriana88 Dobry den. .jsem Osvc tento rok muj privydelek 30tisic za rok musim podavat danove přiznání? DEKUJi
23.3.2015 22:36 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, hodně záleží na konkrétní situaci. Pokud by byl přivýdělek ze stejné či obdobné činnosti, pro jakou máte živnostenské oprávnění, tak to příležitostný příjem není. Pokud je to z něčeho diametrálně odlišného, např. z prodeje zeleniny z Vaší zahrádky, tak to příležitostný příjem je a danit ho do částky 30 tisíc nemusíte.
24.3.2015 08:26 | Odpovědět
Pavel B. Dobrý den. Jsem hudebník s pravidelným měsíčním platem a příležítostně hraji i v jiných orchstrech. Spadá tato příležitotná činnost do kolonky ve které se nemusí přiznávat výdělky pokud nedosáhnou částky 30000 kč. za rok,
23.3.2015 17:27 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, opět záleží na konkrétní situaci. V jakém vztahu jste s orchestry - pracujete v jednom na HPP a v druhém na základě čeho (dohoda / fakturujete / načerno)?
24.3.2015 08:28 | Odpovědět
Pavel B. Dobrý den. Příležitostně jsem placen na dohodu na jeden konkrétní koncert. Honorář je vyplácen v hrubé částce. Přičemž orchestry se střídají. Nejedná se o stálou výpomoc. Činnost je nahodilá nepravidelná.
24.3.2015 09:29 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, není to úplně běžné, že by se příjmy z dohody vyplácely v hrubé částce. Standardem je, že zaměstnavatel příjmy z dohody zdaňuje a zaměstnanci na dohodu pak vyplácí čistou mzdu. Nicméně, ve Vašem případě se dá s největší pravděpodobnost í tento příjem považovat za příležitostný.
24.3.2015 11:53 | Odpovědět
Tomáš P. Dobrý den, chtel bych se prosim zeptat na Vas nazor,zda obcasny prodej vlastnorucne vyrobene a vypalene keramiky z hobby dilny na eshopech typu fler.cz lze povazovat za prilezitostny prijem, nebo je jiz nutne zivnostenske opravneni a souvisejici nalezitosti? Samozrejme za predpokladu vydelku nizsiho nez 30 000. Pripadnym zajemcum se vystavuje prijmovy pokladni doklad? Dekuji
10.3.2015 22:07 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, tímto způsobem si na Fleru přivydělávají tísíce lidí. za příležitostný příjem to podle našeho názoru považovat jde. Ano, vystavíte zákazníkům příjmový doklad. Příjmy byste si měl evidovat a pokud by přesáhly hranici 30 tisíc/rok, tak i zdanit.
11.3.2015 08:17 | Odpovědět
Anna J. Chtela jsem se optat mam zivnostensky list na nakup a prodej na maly obchudek naskytla se mi příležitost v zahranici nakoupit nove veci a dale je tu v Čechách prodat vše přes Fb. Když to udělám jednou musím to někde přiznávat?Dekuj i
5.3.2015 15:25 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud máte ŽL, tak musíte tento příjem zaevidovat a pak ho zahrnout do daňového přiznání. Nejde mít příležitostný příjem na to, pro to máte živnostenský list.
9.3.2015 09:57 | Odpovědět
sdfvd "Příležitostné příjmy může mít jak zaměstnanec, tak OSVČ i osoba nezaměstnaná." ???
11.3.2015 20:37 | Odpovědět
Tony Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, jakou formou, co nejjednoduššeji a bez daňového zatížení odměnit-motivov at oddílového vedoucího-trené ra při vedení mládeže ve sportovním oddílu Pobočného spolku Tělocvičná jednota Sokol. Lze chápat odměnu 1x do roka jako příležitostný příjem pro tuto osobu, když vlastní činnost je sice pravidelná( 1xtýdně) ale rozhodnutí o mimořádné odměně ze strany organizace je spíše nahodilé?
3.3.2015 09:01 | Odpovědět
Tomáš... Ještě jsem zapoměl dodat, že jsem zaměstnanec a mám pravidelný plat, tak že počítal by se ten můj plat do těch 30tis. nebo se to bere zvlášť? Zdravotní a sociální za mě platí zaměstnavatel, tak že už bych to platit nemusel? Ještě jedna otázka jaký je rozdíl jestli budu nakupovat oblečení v zahraničí s umyslem ho prodat a tudiž, bych musel mít živnost jak píšete a nebo jestli něco vypěstuji s umyslem to pak prodat u silnice a živnost nepotřebuji? U obou případech by zisk nepřesáhl 30tis./rok.
25.2.2015 17:09 | Odpovědět
Redakce portálu Dpbrý den, Vámi zmiňovaný příklad prodeje zeleniny už spadá tak trochu do šedé ekonomiky, tzn. i v tomto případě se domníváme, že by se příjem měl zdanit (rozíl je ale v tom, že pro podnikání v zemědělství nemusíte mít, narozdíl od nákupu-prodeje, živnost). I když jste zaměstnanec, můžete mít příležitostný příjem, do těch 30 tis. Kč ročně, plat se tam nezapočítává. O problematice placení pojištění v případě, že byste si založil živnost a měl vedlejší činnost, si přečtěte zde: http://www.ipodnikatel.cz/index.php?option=com_tags&view=tag&id%5B0%5D=5&types%5B0%5D=1&Itemid=375
26.2.2015 08:05 | Odpovědět
Tomáš... Dobrý den, potřebuji živnost, když budu nakupovat např. oblečení na internetu ze zahraničí a pak ho prodávat? Bylo by to průběžně celý rok ale zisk by nepřesáhl 30tis. pokud by to bylo víc jak těch 30tis., tak pak bude potřeba živnos a musel bych být plátcem dph chápu to dobře? Děkuji.
23.2.2015 19:51 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, ve Vašem případě se domníváme, že jde už od začátku o systematickou činnost, která nespadá do kategorie příležitostných příjmů. Protože zboží v zahraniční nakpoupíte už s úmyslem ho znvu prodat. Tzn. měl byste si založit živnost hned (bude stačit volná živnost) a stát se podnikatelem. S tím ale samozřejmě souvisí nutnost platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění, zpracovat na jaře daňové přiznání a případně odvést daně (což ale v případě Vámi předpokládaného nízkého příjmu nehrozí).
24.2.2015 07:53 | Odpovědět
Lucie54 Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak se postupuje v případě, že by druhá strana potřebovala od člověka, který vykonává příležitostné aktivity, pokladní doklad nebo fakturu.
Děkuji moc Lucie
11.2.2015 20:25 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, fakturu vystavit nemůžete, ale můžete vystavit příjmový pokladní doklad.
12.2.2015 08:27 | Odpovědět
Hanah Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, jak postupovat. Po mateřs.dovol. jsem vedena na ÚP. Nyní chci přiležitostně pracovat s dětmi (malování na obličej, cvičení, animace, karnevaly) v jednom dětském centru. Výdělek nepřesáhne 45.000/ročně. ŽL list mám, ale zatím pozastavený, kvůli evidenci na ÚP. Jak je to ale s odvody na Soc. a zdravotní pojištění, když budu mít tak malý výdělek. Můžu tuto činnost provozovat i při evidenci na ÚP. Nyní aktuálně pracuji na DPP, a vydělám si max. do 4.600 kč/měsíčně, což lze, ale chtěla bych se odhlásit...Jak to udělat ? neboť to co si vydělám, odvedu státu na soc. a zdravotní...?:)
9.2.2015 15:27 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud byste podnikala na rodičovské dovolené, jde o vedlejší SVČ a tím pádem byste měla nižší odvody na sociálním i zdravotním pojištění. Více zde: http://www.ipodnikatel.cz/Podnikam-jako/podnikani-na-rodicovske-dovolene.html
V evidenci ÚP a zároveň mít platné živnostenské oprávnění, tj. podnikat (i když vedlejší SVČ) určitě nemůžete naráz. Buďto budete v evidenci ÚP nebo podnikat. Více Vám řeknou na ÚP, OSSZ a na Vaší zdravotní pojišťovně.
10.2.2015 07:52 | Odpovědět
B.J. Dobrý den, chtěla bych se informovat, jak postupovat v případě příjmu z příležitostného vytěžení lesa, kdy částka přesáhne 30.000,- za rok? A jestli tento příjem ovlivní pohled ČSSZ na osobu s plným invalidním důchodem, které je vlastníkem tohoto lesa? Předem děkuji za odpověď.
29.1.2015 13:27 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud Vás zajímá, jak to ovlivní pohled ČSSZ, pak se musíte zeptat přímo tam.
29.1.2015 14:51 | Odpovědět
M.V. Dobrý den, letos na podzim plánuji prodej česneku z vlastní zahrádky za účelem přivýdělku.Poku d bude o můj česnek zájem rád bych pokračoval i další roky. Jinak jsem FO bez ŽL a dostávám pravidelný plat od mého zaměstnavatele. Chci se zeptat zda je jsem povinnen mět pro tuto činnost ŽL,uvádět to do DP,vydávat paragon a hlavně to danit? Plánované příjmy z tohoto rozhodně nepřesáhnou již zmiňovaných 30 000 Kč. Jsem v této situaci vůbec povinnen něco evidovat? Předem děkuji za odpověď
22.1.2015 11:06 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den. Toto se dá považovat za příležitostný příjem. Živnostenský list mít nemusíte (zemědělský podnikatel nemusí mít ŽL vůbec), vydat paraganon můžete a je to i vhodné, a to proto, abyste si příjmy evidoval a věděl, zda nepřesáhnou hranici 30 tisíc. Pokud nepřesáhnou, tak nic uvádět do DP nemusíte (ani danit). Pokud přesáhnou, tak musíte přiznat a zdanit vše.
22.1.2015 11:37 | Odpovědět
M.V. Dobře a pokud si umístím ceduli k silnici s nápisem česnek,cenou a telefonem tak nestane se z toho jakoby stálý prodej? Myslím to tak, jako že to neprodávám všechno najdnou ale např. během 2-3 měsíců a někdo si vezme kilo někdo třeba i víc. Není to v tu chvíli dlouhodobá činnost? Možná nad tím moc přemýšlím, ale nechci problémy :). děkuji
27.1.2015 11:52 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, i tak se domníváme, že to nebude problém. Běžně se to tak dělá a je to chápáno jako příležitostný příjem. Nicméně my nejsme v pozici živnostenského úřadu, který je orgán zodpovědný za živnostenské podnikání.
27.1.2015 13:01 | Odpovědět
Elizabeth Dobrý den,

v roce 2014 jsem si vydělala coby komparzistka celkovou částku 29.395 kč, z toho 10.655 kč bylo již příslušnými agenturami zdaněných 15% srážkovou daní a zbývajících 18.740 kč nebylo. Nezdaněný příjem tedy činil 18.740kč. Zajímalo by mě, jestli mám povinnost tyto příjmy někde hlásit (např. na zdravotní pojišťovně(Fina nční úřad, kde jsem byla celý rok vedena jako OBZP a platila jsem každý měsíc příslušnou výši zdravotního pojištění), když se vejdu do hranice 30.000kč za rok?

Děkuji za odpověď.
21.1.2015 23:06 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, teoreticky by zbývající příjem mohl být brán jako příležitostný (tj. danit by se nemusel), nicméně v praxi to může Finanční úřad vyžadovat jinak. Doporučuji Vám si tam zavolat - zajít a zeptat se.
22.1.2015 07:49 | Odpovědět
Zacapa Dobrý den, dovolím si požádat o radu jak postupovat v případě více tzv jednorázových příjmů? Vezmu-li v úvahu příklad, který máte v textu uveden, tj. např. brigády typu sečení sousedovi trávy či pořezu dřeva. Soused A mě osloví s nabídkou štípání dřeva ve výši 10.000 Kč. Jedná se o standardní jednorázový příjem, zde by neměl být problém. Co však ve chvíli, kdy jsem osloven i sousedem B a sousedem C, abych pro ně provedl totéž? Jedná se ještě o jednorázový příjem nebo již jde více o soustavnou činnost (podotýkám, že v této činnosti nepodnikám)? Celkem by se jednal o částku 3x10 tis Kč, což přesahuje hranici 20 tis. Kč, kterou je jednorázový příjem vymezen, je to tak? A co když odmítnu souseda C, tzn. příjmy budou přesně na hranici 20 tis. Kč - lze takto vztáhnout na příležitostný příjem? Děkuji Vám.
16.1.2015 09:21 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, limit příležitostných příjmů je akutálně 30 tisíc. Poté byste měl správně částku zahrnout do daňového přiznání a zdanit.
16.1.2015 08:39 | Odpovědět
Bety Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat, zaměstnavatel chce po mě Žl...jak ale si mám představit situaci, kdy zaměstnavatel po mě chce odvést nějakou práci...a já mu mám psát fakturu?Jak to fakticky vypadá?Tzn. že musíme spolu mít též uzavřenou nějakou smlouvu? Nebo jen napíše objednávka např. úklidové práce?Má se tam psát i do kdy udělat,atd.?A jak pak já zdaňuji při podání daňového přiznání? Dokladuji to něčím a sama počítám nebo jak?Děkuji Vám.
9.1.2015 23:22 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den. Nejdříve je třeba upozornit na problematiku švarc systému. Pokud byste si zřídila živnostenský list na nátlak zaměstnavatele, který chce takto obejít pracovní smlouvu, a Vy byste jiným subjektům nefakturovala + zaměstnavatel by Vám nařizoval např. délku pracovní doby apod., tak by šlo o švarc systém, což je nelegální činnosti. Více zde: www.ipodnikatel.cz/Prijem-zamestnancu/svarc-system-aneb-zamestnani-na-zivnostnak.html
12.1.2015 08:01 | Odpovědět
Redakce portálu Jinak k Vašim konkrétním dotazům: Smlouvu mít uzavřenou nemusíte, stačí objednávka. Do objednávky můžete dát termín dokončení práce, ale také to tam nemusí být. Vaše příjmy pak sečtete, vypočítáte z nich základ daně (tzn. odečtete výdaje - reálné nebo paušálem) a z něj pak 15% daň. Doložit musíte příjmy, tzn. Vámi vydané faktury a například výpis z účtu, kde je vidět příchod fakturovaných peněz. U výdajů jsou dvě možnosti – počítáte si reálné výdaje (tzv. daňová evidence) nebo uplatňujete paušál (výše podle typu živnosti) a pak si žádné doklady o výdajích nemusíte schovávat – je to jednodušší.
Více info zde: http://www.ipodnikatel.cz/Danove-priznani/
12.1.2015 08:02 | Odpovědět
Petrr Dobrý den,
tuším, jaká bude odpověď, ale přesto se ujistím. Před několika lety jsem se živil překladem knih. Nevěnuji se tomu už více než tři roky, mám klasické zaměstnání (příjem ze závislé činnosti). V jednom nakladatelství se rozhodli znovu vydat jednu z mnou překládaných knih, proto mi zaslali jednorázově zhruba 53 000 Kč. Musím tuto částku zahrnout do svého daňového přiznání? Předem děkuji za odpověď. Petr
6.1.2015 10:03 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, ano, měl byste ji zdanit, tj. zahrnout do svého daňového přiznání.
6.1.2015 14:49 | Odpovědět
Maminka na mateřské Dobrý den,

mohu se zeptat, zda se do příležitostných příjmů dá zahrnout i prodej domácího chleba? Jsem na mateřské a občas si peču domácí chleba. Dejme tomu, že se objevili lidé, kteří by o něj měli občas také zájem. Nemám problém s případným zařízením živnostenského oprávnění, spíš mi vadí, že by se to asi celé prodloužilo a zkomplikovalo a zřejmě i prodražilo, kdybych musela mít provedenou nějakou hygienickou kontrolu. Je to tak?

Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

Kristýna
19.12.2014 01:18 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den. Máte pravdu, nicméně vedle hygienické problematiky je tu i problematika založení živnosti, protože pekařství je živnost řemeslná, ke které je nutné mít kvalifikaci (vzdělání v oboru nebo šestiletou praxi). Pakliže budete prodávat chleba jen příležitostně, tak se pravděpodobně nemáte čeho obávat.
19.12.2014 08:16 | Odpovědět
Obdarovatel Dobry den,

chci se zeptat, asi trosku mimo misu... Nakoupil jsem nejake veci urcene jako darky pro zname, ctenare meho blogu, apod. Nicmene jsem zjistil, ze vsechny darky "neudam" a rad bych zbytek veci prodal. Prijem z tohoto prodeje by mel dle mych vypoctu cinit cca 37 000 Kc (prodej na inzertnich a aukcnich portalech). Jelikoz nejsem podnikatel - nevlastnim ZL, mohu nejakym zpusem legalne postupovat, abych nemel sankce za to, ze prodavam zbozi bez ZL? Jakmile tyto veci prodam, v jejich prodeji pokracovat nebudu. Bude se jednat treba o tritydenni zalezitost. Dekuji za odpoved.
16.12.2014 17:33 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, jelikož Váš příležitostný příjem z prodeje přesáhne hranici 30 tisíc, měl byste zdanit celou částku ve svém daňovém přiznání.
17.12.2014 07:42 | Odpovědět
Obdarovatel Vazena redakce,

dekuji mnohokrat za Vasi predeslou odpoved. Pokousel jsem se dat tuto castku do "danove kalkulacky", nicmene mi to ukazalo, ze zadnou dan nakonec platit nemusim (jsem student).
17.12.2014 09:06 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, ano, to je pravděpodobné, protože můžete uplatnit slevu jak na plátce, tak na studenta. Nicméně, aby bylo vše de jure, měl byste daňové přiznání podat (i s nulovou daňovou povinností).
17.12.2014 14:27 | Odpovědět
letecký lékař1 Dobrý den, pokud budu pracovat v měsíci nahodile - podle zájmu pilotů lehkých letadel, balonů, kluzáku atd. o potvrzení zdravotní způsobilosti, a teoretický roční příjem by se pohyboval kolem 40-50 tisíc, jak postupovat? Vydával bych potvrzení o platbě na paragon, pak při vyplnění DP by se přidávali také kopie všech paragonů? Děkuji za odpověď
15.12.2014 15:25 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, příležitostný příjem je ten, který je nahodilý - občasný, Vy ale píšete nahodile v měsíci - to už není příležitostný příjem, ale něco pravidelného, opakujícího se. Z tohoto důvodu byste měl danit celý příjem z této činnosti. Paragony si musíte schovávat, z nich budete počítat základ daně, ale k daňovému přiznání se nepřikládají. Musíte je mít zarchivované pro případ finanční kontroly.
15.12.2014 16:01 | Odpovědět
letecký lékař1 takže rada- zažádat o živnostenské oprávnění, volná živnost - myslím někde kolem čísla 63/64 - vydávání posudků atd.? Děkuji
15.12.2014 16:35 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, určitě doporučujeme si na tuto činnost obstarat živnostenské oprávnění. O kterou živnost přesně jde, můžete dohledat v seznamu živností zde: http://www.ipodnikatel.cz/Zalozeni-zivnosti/seznam-zivnosti-zivnost-volna.html anebo si zavolat na živnostenský úřad, kde Vám to řeknou.
16.12.2014 08:10 | Odpovědět
KristinaK Dobrý den, prosím poradíte mi, zda mohu na příležitostný příjem vystavit fakturu, když nemám aktivní ŽL? Pokud nemohu, tak jak mám tomu, kdo si moji práci objednal vystavit doklad o zaplacení? Velice děkuji za radu, K.
12.12.2014 20:36 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud nemáte živnostenské oprávnění, fakturu vystavit nemůžete, protože na tu se píše IČ, které Vy jako fyzická osoba nepodnikající nemáte. Ale můžete mu vydat klasický paragon.
15.12.2014 08:54 | Odpovědět
ioumay Dobrý den, občas si přivydělám focením lidí. Jedná se o focení např. jednou za měsíc až dva a nevydělám si tím ani 10 000 ročně. Spadá to stále pod příležitostný výdělek? nebo už je v tomto případě nutné mít živnostenský list? (jsem student)
4.12.2014 13:09 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, domníváme se, že tohle se dá považovat za příležitostný příjem.
4.12.2014 15:47 | Odpovědět
Mirek Ž. Jsem fyzická osoba, nemám živnostenské oprávnění. Mám pouze příjmy ze závislé činnosti Provedl jsem překlad softwarové aplikace z německého jazyka do čeština. V ČR by to asi nebyl problém, nejsem si jist v tomto případě s fakturou v rámci EU. Nechce si mi kvůli jednorázové faktuře zakládat živnost.

Můžu jako fyzická osoba vyfakturovat cca 300 EUR? a uvést tento příjem do daňového přiznání daně z příjmů fyzických osob?
2.11.2014 19:23 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, domníváme se, že jako fyzická osoba bez živnostenského oprávnění nemůžete fakturovat s výjimkou svobodných povolání, které nevyžadují živnostenské oprávnění. Svobodná povolání jsou definovaná v § 3 živnostenského zákona. Doporučujeme tam nahlédnout a případně projednat s profesionální účetní.
3.11.2014 08:17 | Odpovědět
Václav R. Dobrý den,

Mohu mít (volnou) činnost, kterou nemám explicitně uvedenou v ŽL, nechat zaplatit na tento ŽL? Mám na ŽL explicitně uvedenu lektorskou činnost a překladatelství , ale dostal jsem možnost přivydělat si účastí na vědeckém/softwa rovém projektu. Jde o práci na 2-3 měsíce, načež celkem půjde o odměnu zhruba kolem 20 tisíc korun.

Díky!
20.10.2014 10:50 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, pokud chcete tuto činnost vyfakturovat, měl byste na ni mít živnost. Ohlášení další činnosti není tak finančně nákladné, jak by mohla být pokuta za neoprávněné podnikání. Doporučujeme ohlásit danou činnost v rámci živnosti volné.
21.10.2014 09:29 | Odpovědět
Jitka Z. Zajímalo by mě, jestli by se doučování, kdy bych někoho vyučovala např. pět lekcí během dvou měsíců, a pak třeba někoho dalšího opět v několika lekcích během několika týdnů, vešlo do definice příležitostné činnosti? Jako nezaměstnaná studentka starší 26 let si totiž platím "jen" nejnižší ZP a pokud bych si kvůli doučování zřídila ŽL a mít "živnost" jako HPP, musela bych platit vyšší ZP a ještě k tomu pojištění sociální, což by se tedy vůbec nevyplatilo... Poradíte někdo?
8.9.2014 12:10 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.