Koupí ready made obchodní společnosti jednoduše zahájíte své podnikání

Stále více začínajících podnikatelů dnes už ví, že zahájení podnikání je možné řešit i jinak, než běháním po úřadech a sháněním potřebných razítek. I to je důvodem, proč služby specializovaných společností, které zakládají ready-made společnosti, rostou na oblibě.

Kdo si ready-made firmy kupuje nejčastěji?

Klienti prodejců ready-made společností by se dali rozdělit do tří základních kategorií. První z nich a v poslední době stále početnější skupinu tvoří živnostníci, kteří se rozhodli rozšířit své podnikání a převést ho na právnický subjekt. Jedná se o podnikatele, kteří při zakládání nové firmy dají přednost komfortu, rychlosti a dobrému právnímu ošetření. Druhou skupinu tvoří začínající podnikatelé, kteří se v množství předpisů a povinností jednoduše nemohou zorientovat a uvítají, že za ně vše potřebné zajistí někdo jiný. Třetí početnou skupinou jsou developerské a stavební firmy, které potřebují novou firmu vždy pro realizaci konkrétního projektu.

Praxe ukazuje, že podnikatel nejčastěji sáhne po ready-made společnosti když

  • nechce trávit čas zdlouhavým a náročným obíháním úřadů, naopak hodlá ušetřený čas a peníze investovat do podnikání samotného,
  • se chce se svou novou společností účastnit dražby, veřejné zakázky, výběrového řízení či jiné události, která je jasně časově vymezena a u níž hrozí, že k ní dojde dříve, než se mu podaří založit a zaregistrovat novou firmu,
  • je angažovaný v odvětví, kde je okamžitě nutné reagovat na vývoj na trhu (typickým příkladem je trh s realitami) a potřebuje mít okamžitě k dispozici "čistou" společnost, aby mohl vstoupit do jednání a činit právní úkony dříve než ostatní,
  • potřebuje vyřešit financování některého svého projektu a banka je ochotna poskytnout úvěr jen pod podmínkou, že dlužníkem bude společnost bez jakékoli obchodní historie.

Jakou právní formu podnikání si lze koupit jako ready-made společnost

Nejprodávanější právní formou je společnost s ručením omezeným. Důvody pro pořízení ready made s.r.o. jsou v zásadě dva – jednak relativně nízké finanční a personální náklady oproti jiným právním formám, jednak její cena. V České republice jde o nejlevnější právní formu společnosti, kterou lze pořídit jako ready-made.

Také podíl evropských společností v rámci prodeje ready-made společností ve České republice, které se díky legislativní opatřením stávají naprosto běžnou alternativou k akciové společnosti, neustále stoupá.

Na co si dát pozor při výběru dodavatele ready-made společnosti

Ready made firmy dnes v České republice nabízí několik desítek malých a pár velkých renomovaných prodejců. Renomovaní prodejci mají tu výhodu, že jejich služby jsou prověřeny dobou své existence a výčtem spokojených zákazníků, kteří jsou v tomto případě nejlepším doporučením. Zjistěte si například na webových stránkách prodejce, zda uvádí reference od spokojených klientů a zda jsou mezi nimi významné či známé firmy. Tito klienti obvykle mají vysoké nároky na poskytované služby a hledají také maximálně kvalitně ošetřenou právní dokumentaci každé kupované firmy, aby tak předešli případným sporům s novým vlastníkem při prodeji projektů v budoucnu.

Ready-made společnosti v ČR

Historie ready-made společností v České republice sahá do roku 1999, kdy byly založeny první společnosti se záměrem jejich dalšího prodeje. Kupujícími tehdy byly převážně zahraniční firmy, avšak na velmi komfortní a hlavně rychlý způsob pořízení nové firmy si postupně začaly zvykat i české podnikatelské subjekty. Výrazným milníkem v historii ready-made byl rok 2001, kdy vznikla první společnost, která se v České republice začala specializovat na zakládání a prodej ready-made společností. Zakládání ready-made společností postupně v tuzemsku zdomácnělo a rozšířilo se do všech regionů.

Zdroj: V článku byly využity informace ze serveru Společnosti Online.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.