podnikatelský nápad

Checklist: Hledání nápadu

Patříte mezi ty, kteří ještě nemají nápad na podnikání a rádi by ho našli? Máme pro vás seznam věcí, které byste měli udělat. Tak s chutí do toho, půl je hotovo!

Co je potřeba si ujasnit, než začnete podnikat

Podnikání je ze strany široké veřejnosti většinou spojováno pouze s penězi, drahými auty, luxusními domy a obecně s většími možnostmi vést spokojený život. Jde o jeden z největších omylů, který mimo jiné představuje rovněž jednu z nejčastějších příčin neúspěchů v podnikání. Úspěch v podnikání stojí na vašich unikátních podnikatelských nápadech, na detailně vypracovaném podnikatelském záměru, na vašich podnikatelských kompetencích, talentu a entuziasmu. Následující článek vám pomůže uvědomit si, co všechno musíte promyslet, než se do skutečného podnikání pustíte.

Fámy a fakta o podnikání aneb Co není pravda z toho, co se říká o podnikání

Kolikrát za svůj život jste slyšeli zaručenou informaci o podnikání, která se nakonec ukázala jako fáma? Především začínající podnikatelé mohou fámám často podlehnout – v pozitivním i negativním smyslu. V tomto článku vyvrátíme nejzažitější fámy o podnikání a poukážeme na fakta. Přečtěte si, co není pravda z toho, co se proslýchá o podnikání.

Franchising jako forma podnikání, aneb podnikejte pod známou značkou

Chcete podnikat, ale nejste si jisti, že se váš produkt bude prodávat? Zkuste franchising - získáte možnost prodávat již známý produkt, technologické a marketingové know-how i zázemí franchisora. Pokud vás možnost franchisingového podnikání zaujala, určitě si nenechejte následující článek ujít.

Inspirujte se jednoduchými nápady, které dobyly svět

Víte v čem tkví předpoklady úspěšného podnikání? Stačí mít dobrý nápad na podnikání a k němu vhodně vytvořený podnikatelský záměr.

Jak najít perspektivní podnikatelský nápad

Následující článek obsahuje doporučení, která mohou být užitečná, pokud hledáte podnikatelský nápad. Mohou vás inspirovat v tom, kde hledat nápad na podnikání a současně vám pomohou vytvářet si reálný pohled na vaše podnikatelské záměry. Jednotlivá doporučení doprovázejí skutečné příklady.

Jak otestovat životaschopnost vašeho nápadu na podnikání

Pokud máte podnikatelský nápad, velmi jednoduše se můžete dostat do situace, že si nebudete jisti, zda bude životaschopný, zda bude fungovat a raději se svého nápadu vzdáte, než byste investovali peníze a čas do něčeho málo jistého. To je velké dilema pro většinu zájemců o podnikání. Poradíme vám, jak vašim úvahám o podnikání dát jasnější kontury.

Jaké jsou výhody a nevýhody franchisingu pro podnikatele

Franchising otvírá začínajícím podnikatelům nové šance pro podnikání v různých regionech i zemích Evropy či světa.Podle statistik a zkušeností zemí EU je franchising šestkrát bezpečnější než podnikání „na vlastní pěst“. Jaké jsou tedy přednosti a slabiny franchisingu?

Nápad na podnikání: Chybička se vloudila

Zoufalství vede hledače nápadu na podnikání do propasti, ve které už nenávratně zmizelo mnoho předchůdců. Nechali se zlákat tu vidinou snadného byznysu, tu kvůli myšlenkám na nejnižší cenu, tam je vtáhla touha mít něco, co nikdo jiný na světě nemá a neprodává. A ještě jeden typ nešťastníka v tomto příběhu s neslavným koncem figuruje – dal se na šikmou plochu a podnikání neustál. Jak se nestát dalším v řadě? Výmluva ve stylu „chybička se vloudila“ vám čas, peníze ani energii, kterou do nápadů bez špetky perspektivy vložíte, nevrátí.

Nápad na podnikání: Kdo hledá, najde

Inspirace je všude spousta. Možná jste byli doteď zaslepení, ale chce to jen trochu snahy, z bezcílného toulání po netu udělat hon za nápady, a buďte si jistí, že zanedlouho na vás začnou odevšad vykukovat nápady, které můžete zužitkovat pro svůj byznys. Na některých místech obzvláště. Pojďme se podívat, kde jsou ty země zaslíbené nápadům na podnikání.

Nápad na podnikání: Muška jenom zlatá?

Štěstí se dá vyjít vstříc. Ukážeme vám cestu. Projít si jí a najít cíl, je už na vás. Tak vyrážíme.

Nápad na podnikání: Řiďte svůj osud

Přemýšlíte nad tím, že byste začali podnikat, ale bojíte se, protože nevíte, jak začít, co vše budete potřebovat a co to bude obnášet? To je častý problém. Pokud ale máte nápad na podnikání, který je vaším snem, vždy jste něco takového toužili dělat a taková práce by pro vás byla radostí, nemusíte se bát.

Nápady na podnikání, ve kterých se v roce 2013 vyplatí začít podnikat

Najít podnikatelský nápad, který by stál za to, je stále těžší a těžší. V prospěch nemluví ani aktuální snížení tržeb obchodníků, které lze pozorovat ve všech odvětvích, a které je následkem toho, že lidé prostě šetří. Co vám ale může o pravou podnikatelskou příležitost pomoci zavadit, jsou stále se měnící potřeby lidí. Napovíme vám, v jakých oborech se vyplatí podnikat v roce 2013.

Nemáš nápad? Pracuj pro start-up!

Určitě vás už někdy napadlo, jaké by bylo pracovat sami pro sebe a na něčem co vás baví. Tato myšlenka bohužel často odchází stejně rychle, jako přišla. 

Nová legislativa může zcela zásadně ovlivnit ekologii dopravy

O tom, že změny legislativy mají zásadní vliv na podnikatelské prostředí nelze polemizovat. Ne vždy se však nutě musí jednat o změny negativní, ale mohou také vytvářet nové podnikatelské příležitosti. Jednou z takových legislativních oblastí je i ekologie dopravy.

Okolní prostředí a jeho vliv na úspěch vašeho nápadu na podnikání

Vliv okolního prostředí na podnikatelskou činnost je neoddělitelnou součástí jakéhokoliv oboru podnikání. Jak poznat, kdy může podnikatelský nápad podlehnout vlivům externího prostředí a kdy pro vás může být okolní situace užitečná, se dočtete v následujícím článku.

Podnikání při péči o dítě – v čem podnikat a jak na to

Mnoho žen na mateřské dovolené uvažuje o zahájení vlastního podnikání. Co zvážit, než začnete s podnikáním v této životní etapě?

Podnikatelský nápad? Ještě zdaleka nebylo vše vymyšleno!

Dobrý podnikatelský nápad je předpokladem úspěchu, ale jeho nalezení je poměrně komplikované a rozhodně k němu patří i ta kapička potřebného štěstí. Pokud se ale domníváte, že už vše, co má podnikatelský potenciál, bylo vymyšleno, není tomu tak, jak vám ukáže následující článek.

Předpoklady úspěchu v podnikání

Chtěli byste mít úspěšný podnik, ale spíše jen tápete, když přemýšlíte, v čem úspěch v podnikání tkví? Přinášíme vám na stránkách portálu iPodnikatel.cz zajímavý článek, který odhaluje všechny základní předpoklady k dosažení úspěchu v podnikání.

 

Proč je důležité před zahájením podnikání sepsat podnikatelský záměr

Podnikatelský záměr (podnikatelský plán) je často vnímán jako zbytečný kus popsaného papíru, jehož příprava není pro budoucího podnikatele důležitá a pouze zdržuje od samotného zahájení podnikání. Pokud k tomu vezmeme v úvahu spíše praktické zaměření těch, kteří do podnikání vstupují, je nasnadě ukázat, že podnikatelský záměr má pro podnikání skutečný význam.</>

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.