bankovnictví

Absurdní bankovní poplatky u podnikatelských účtů

V České republice se každoročně díky veřejnému hlasování rodí nový absurdní bankovní poplatek, celkem jich nelichotivé přízvisko získalo už sedm. My vám jich v souhrnu představíme celkem šest. Co myslíte, vzaly si banky k srdci hlas lidu a vynechali absurdní poplatky ze svých aktuálních sazebníků u podnikatelských účtů?

Akreditiv jako forma platby

Říká vám něco pojem akreditiv? Je to forma platby, která se nejčastěji využívá v mezinárodním obchodě, využití však může mít i pro menší podnikatele pro tuzemský platební styk (s odběrateli nebo dodavateli). S podrobnostmi o akreditivu vás seznámíme v následujícím článku.

Bankovní účet pro podnikatele můžete mít i zdarma

Zřizovat či nezřizovat podnikatelský účet? To je otázka mnoha začínajících podnikatelů, kterým prochází přes účet minimální množství položek a tak vedení speciálního podnikatelského účtu by pro ně bylo zbytečně nákladné. Jak se rozhodnout? Dá se v nabídce podnikatelských účtů najít účet, jehož vedení bude pro podnikatele zdarma? Srovnali jsme dostupné podnikatelské účty z hlediska poplatků za jejich vedení. Na výsledky se podívejte v článku.

 

Co dělat při neschopnosti splácet úvěr na podnikání

Může se stát, že se dostanete do situace, kdy přestanete být schopni splácet úvěr na podnikání, důvodů, pro které se to může stát, je nespočet. Z toho vaše banka jako poskytovatel úvěru radost mít jistě nebude, a proto je vhodné vědět, jak této situaci v ideálním případě předcházet anebo, pokud opravdu dojde k nejhoršímu a vy splácet přestanete být schopni, jaký zaujmout v této situaci postoj. Mrtvý brouk to není. Více v následujícím článku.

Co obnáší vzít si hypotéku na firmu

Každá firma se může dostat do situace, kdy bude potřebovat firemní hypotéku. Ať už se rozhodne pořídit si vlastní kancelářské prostory, nebo postavit novou výrobní halu. Jaké jsou okolnosti získání firemní hypotéky? A jaké jsou rozdíly oproti běžné hypotéce pro fyzické a právnické osoby?

Do banky se slovníkem? Netřeba!

Stává se vám, že občas nerozumíte bankovním úředníkům, protože používají výrazy, které vám nic neříkají? S naším malým internetovým slovníčkem pojmů spojených s bankovními účty už budete řeči bankéřů rozumět

Financování podniku

Podnikatel či firma může financovat svou činnost buď z vlastních nebo cizích zdrojů. Mezi nejčastěji využívané cizí zdroje pak patří bankovní úvěry nebo finanční leasing. Zde naleznete stručný přehled o možnostech financování vašeho podnikání.

 

Jak sehnat peníze do začátku podnikání při studiu

Pokud jste student a chystáte se začít podnikat, je to pro vás krok, který vám pomůže zorientovat na trhu práce s předstihem. Největší bariérou pro zahájení podnikání u studenta bývá nedostatečný kapitál. Jak může student začít podnikat, když nemá vlastní peníze se dozvíte v následujícím článku.

Jak vybrat podnikatelský úvěr, aby byl co nejméně nevýhodný

Jakákoliv půjčka v zásadně není nikdy dost výhodná. Za zapůjčené peníze vždy zaplatíte hodně vysokou daň. Otázkou u mnoha podnikatelů ve finanční nouzi není jestli si vzít úvěr, ale jak drahý úvěr si vzít. Abyste si vybrali úvěr, který je pro vás nejméně nevýhodný, připravili jsme pro vás několik rad.

Jak zatraktivnit podnikatelský plán pro banky a investory

Pokud plánujete psát podnikatelský plán jako podklad pro jednání s bankou nebo potenciálním investorem, musíte v něm dbát na pravidla, která vám představíme v následujícím článku. S nimi ve svém podnikatelském plánu neuděláte chybu.

Jaké služby nabízí banky podnikatelům

Připravili jsme pro vás přehled dostupných služeb pro podnikatele, které nabízí největší banky v ČR. Jednotlivé nabídky pro podnikatele se u velkých bank téměř neliší, rozdílné jsou především ceny za jednotlivé služby i konkrétní podmínky.

Jednání v bance aneb banka není obchodní partner jako každý jiný

Každý podnikatel dříve nebo později absolvuje jednání v bance. V případě banky se jedná  o partnera, který podnikatele provází po celou dobu jeho aktivit. Zajišťuje mu nejen běžný platební styk, běžné financování,  ale v řadě případů i profinancování rozvojových projektů.

Kde si půjčit, abyste za předčasně splacený úvěr tvrdě nezaplatili

Poplatek za předčasně splacený úvěr může prodražit podnikatelskou půjčku u mnoha bank. Až budete s nabídky bank vybírat ten správný úvěr na podnikání, vezměte v potaz i možnost jeho předčasného splacení. Zorientovat se v poplatcích plynoucích z této situace vám pomůže srovnání podnikatelských úvěrů z hlediska poplatků za předčasně splacený úvěr.

Penzijní připojištění aneb Co dělat, aby vás ve dne v noci nestrašilo, jak si finančně zajistíte stáří

Doby, kdy si lidé spořili „na horší časy“ pod polštář, jsou dávno pryč. Penzijní připojištění bylo a je osvědčeným nástrojem, jak si spořit na důchod. Od prosince letošního roku v něm ale z důvodů důchodové reformy nastanou změny, které jeho výhodnost snižují. I tak ale bude nejspíše i v budoucnu hrát jednu z hlavních rolí při finančním zajištění stáří.

Pořiďte si ten nejvýhodnější spořicí účet

Doby schovávání bankovek pod matraci jsou dávno pryč. Spořicí účty pro podnikatele představují základní prostředek pro spoření, čili zhodnocení volných peněz. Ale zásadní otázka zní, kde si pořídit ten nejvýhodnější spořicí účet? Dozvíte se v našem srovnání spořicích účtů z hlediska aktuální výše úroků.

Pravda o spořicích účtech

Co zvažovat při výběru spořícího účtu, aby vám spoření nepřineslo více vrásek než naspořených peněz? Pravdu o spořících účtech se dozvíte zde.

Půjčky pro podnikatele – základní přehled

Kde a jak nejvýhodněji sehnat potřebný kapitál na financování podnikatelských aktivit? České banky, ale i další finanční společnosti dnes nabízejí bohatou škálu možností a zdaleka nejde pouze o běžný úvěr. Podnikatelé tak potřebují v zásadě jediné – umět se v široké nabídce bankovních půjček orientovat.

RPSN – roční procentní sazba nákladů

Chcete si vzít půjčku a všichni vám radí, ať se řídíte podle RPSN. Co to vlastně znamená a co vám prozradí?

 

Smlouva o úvěru (vzor)

Smlouvu o úvěru je možné sjednat i ústně, neboť obchodní zákoník nepřikazuje písemnou formu k platnosti smlouvy. Nicméně lze doporučit, aby byla smlouva o úvěru sjednána písemně. Jak smlouvu o úvěru sepsat, aby dostála všem právním náležitostem, se dozvíte v následujícím článku.

Víme, kde si zřídit podnikatelský účet, aby vás netrápily poplatky za výběr z bankomatu

Vybíráte často prostřednictvím bankomatu z vašeho podnikatelského účtu? Pokud ano, a poplatky za výběr z bankomatu vám ukousávají ze zůstatku účtu více než je zdrávo, možná je na čase změnit banku. Abyste měli snazší rozhodování, kde si řídit nový a úspornější účet, nahlédněte do srovnání podnikatelských účtů z hlediska poplatků za výběr z bankomatu.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.