franchising

10 způsobů jak rozšířit vaše podnikání

Chcete vaše podnikání přenést na vyšší úroveň? Pak vyzkoušejte těchto 10 praktických způsobů, jak rozšířit váš podnik.

Coccodrillo – franchisový systém

Firma Coccodrillo navrhuje, vyrábí a distribuuje vysoce kvalitní oblečení pro děti a mládež.

Decoland – franchisový systém

Firma Decoland s.r.o. vznikla v České republice v roce 1997. Franchising nabízí od roku 2007. Hlavní myšlenkou firmy je moderní a funkční styl bydlení.

Desatero pro franchisory

Následující článek shrnuje deset rad pro majitele franchisových projektů (franchisorů), které by měli dodžet, pokud chějí, aby jejich franchisový koncept byl aktraktivní. Desatero pro vás sestavil RNDr. Jaroslav Tamchyna z Českého instutu pro franchising.

Direct Method for English – franchisový systém

Direct Method for English je mezinárodní licencovaný systém výuky anglického jazyka, jehož poskytovatelem v České republice je jazyková škola EMPIRE CZ s.r.o.

Dobrá čajovna – franchisový systém

Společnost milců čaje s.r.o. založila franchisový systém Dobrých čajoven již v roce 1992. Tato síť značkových čajoven dováží čaje přímo z jejich produkčních oblastí.

Franchising jako forma podnikání, aneb podnikejte pod známou značkou

Chcete podnikat, ale nejste si jisti, že se váš produkt bude prodávat? Zkuste franchising - získáte možnost prodávat již známý produkt, technologické a marketingové know-how i zázemí franchisora. Pokud vás možnost franchisingového podnikání zaujala, určitě si nenechejte následující článek ujít.

Franchising: Jednou vymyšlené stokrát prodat

Dalším slůvkem, které nenápadně proniklo do češtiny bez českého ekvivalentu, je franchising. Skrývá se za ním možnost podnikat pod věhlasnou značkou, když chybí vlastní nápad na podnikání. Třeba i McDonald může být díky němu váš.

Franchisová smlouva – na co se zaměřit, než ji podepíšete

Franchisová smlouva je z právního hlediska velmi důležitá a je potřeba pohlídat si, zda právě ta vaše postihuje vše, co by měla legitimní franchisová smlouva obsahovat. Není dobré zapomenout ani na franchisový manuál, který poskytuje franchisantovi veškeré základní informace o franchisingovém konceptu, do kterého vstupuje.

Franchisové poplatky – za co ve franchisingu zaplatíte a co za to dostanete

Financování vašeho franchisového podnikání je základem vašeho úspěchu. Proto byste franchisovým poplatkům, které vám umožní využít franchisingové licence, měli při svých rozhovorech s franchisorem věnovat velkou pozornost. My vám napovíme, na co klást největší důraz.

Hair Ateliér Kotlár – franchisový systém

Tato koncepce franchisingu funguje v České republice od roku 2006. Tomáš Kotlár je přední český kadeřník.

Helen Doron Early English – franchisový systém

Franchisngový vzdělávací koncept Helen Doron Early English nabízí unikátní program výuky angličtiny pro od 3 měsíců do 14 let pomocí celosvětově uznávané metody britské lingvistky Helen Doron.

Jak prověřit franchisový systém

Při rozhodování o vhodném franchisovém systému si prostudujte jeho nabídkové dokumenty a reklamní materiály. Mnoho systémů prezentuje svou nabídku ve formě brožury nebo k tomu dnes čím dále častěji volí prezentaci na internetu.

Jaké jsou výhody a nevýhody franchisingu pro podnikatele

Franchising otvírá začínajícím podnikatelům nové šance pro podnikání v různých regionech i zemích Evropy či světa.Podle statistik a zkušeností zemí EU je franchising šestkrát bezpečnější než podnikání „na vlastní pěst“. Jaké jsou tedy přednosti a slabiny franchisingu?

Levi´s® – franchisový systém

Franchisový systém Levi´s® nabízí partnerství ve formě podnikání pod značkou, která má ve sféře odívání konzistentní image dlouhodobě se opírající o ochrannou známku Levi Strauss.

Mamuška The Cheesecake Shop – franchisový systém

Unikátní franchisový systém výroby a prodeje koláčků a dalších cukrovinek ve formě rychlého občerstvení přichází na český trh a je otevřen spolupráci s novými franchisingovými partnery.

ManMark – franchisový systém

Personální značka ManMark na českém pracovním trhu působí již 18 let a je otevřena vstupu dalších partnerů do svého franchisového systému.

Mortimer English Club – franchisový systém

Jazyková škola pro děti i dospělé Mortimer English Club funguje jako franchisingový systém již od roku 1999.

NATURHOUSE – franchisový systém

NATURHOUSE je celosvětová síť dietetických center s vedoucím postavením v České republice, na Slovensku i v zahraničí.

Odborník radí na téma: Franchising v právu ČR

Martin Varga se věnuje advokacii se specializací na korporátní právo, procesní právo a franchising od roku 2008. V oblasti franchisingu se také aktivně věnuje publikační a přednáškové činnosti. S námi si zasvěceně povídal na téma franchising v právním systému České republiky.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.