firemní automobil

Nesprávné uskladnění může poškodit pneu. Umíte správně skladovat pneumatiky?

Co nevidět nadejde čas na přezutí zimních pneumatik a letní bude čekat několik měsíců odpočinku. Aby nedošlo k jejich deformaci či zbytečnému zkracování jejich životnosti, je třeba dodržovat zásady jejich správného skladování. Roli přitom hraje poloha pneumatik při uskladnění, ale i okolní podmínky, jako je teplota, vlhkost nebo čistota

5 kroků k ekologické likvidaci autovraku

Nepojízdných vraků aut se v ulicích, garážích a zahradách povaluje stále poměrně mnoho. Nechat autovrak ekologicky zlikvidovat je přitom docela snadné. Navíc za něj můžete dostat i menší finanční odměnu. Jak správně postupovat, když váš automobil již definitivně dosloužil, vám prozradíme v několika krátkých bodech.

Autem na dovolenou? Pozor na krádeže!

Vypravit se na dovolenou vlastním automobilem skýtá i v době mimořádně nízkých cen zájezdů cestovních kanceláří celou řadu výhod. Jde hlavně o zachování neomezené volnosti cestování. Ovšem vyrazit autem do vzdálených krajů s sebou nese i mnoho rizik.

Chcete koupit ojeté auto? Na tyto podvody si dejte pozor

Nákup ojetého automobilu doprovází řada rizik. Na českém trhu s ojetinami lze často narazit na auta kradená, neodborně opravená nebo auta se stočenými kilometry. Některé podvody lze odhalit poměrně snadno. Avšak zvláště u vozů dovezených ze zahraničí je za stávajících podmínek ověření některých deklarovaných údajů o kupovaném voze prakticky nemožné. Je ale dobré vědět, na co si dát pozor.

Co dělat při dopravní nehodě

V poslední době se mluví o velkém počtu dopravních nehod, které jsou na českých i zahraničních silnicích stále častější. Víte ale, jak v případě autonehody doma i v zahraničí postupovat? Nabízíme vám článek, kde se dozvíte vše podstatné.

Firemní auta na leasing a jejich odpisy

Potřebujete ke svému podnikání firemní auto? Nebo hned několik? Či snad početnou vozovou flotilu? Pak určitě víte, jaké starosti to přináší. Pokud text jedné letité písně říká, že řidič tvrdý chleba má, o manažerovi firemní autodopravy to platí dvojnásob. Některá témata související s firemními automobily vám v následujícím článku přiblížíme.

Jak dovézt auto z Německa

Přestože nabídka automobilů na českém trhu je dnes bohatá a zahrnuje všechny možné zahraniční značky, i dnes se může vyplatit zajet si pro auto do zahraničí. Ceny aut v Česku jsou totiž – podobně jako ceny za volání z mobilního telefonu či poplatky ve většině bank – vyšší, než v řadě jiných evropských zemí. Dovozem auta ze zahraničí, např. z Německa se tak dá dost ušetřit.

Jak se vyhnout problémům při pojistné události

Ať už se jedná o autonehodu, zlomenou ruku nebo následek řádění živlů, má s pojistnou událostí vlastní zkušenost téměř celá polovina české populace. Jak při řešení pojistné události postupovat, aby nedošlo ke zbytečným problémům?

Jak ušetřit za pohonné hmoty

Snižování nákladů na provoz firmy je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyrovnat s nejistou dobou. Pokud provozujete služební automobily, můžete dosáhnout překvapivých úspor využitím GPS sledování vozidel, které umí zabránit černým jízdám, krádežím PHM i neefektivní jízdě.

Jak vybrat povinné ručení – srovnání cen povinného ručení

Možností, kde si sjednat povinné ručení je hned několik. Víte, jak se orientovat v nabídce pojišťoven a podle jakých kritérií zvolit povinné ručení? Pomůžeme vám vybrat povinné ručení na míru vašim potřebám.

Jak vyřešit papíry při koupi ojetého auta

Spousta lidí si v dnešní době pořizuje ojetá vozidla z bazaru nebo od svých známých z druhé ruky. Před uzavřením kupní smlouvy nezapomínají na pečlivou kontrolu automobilu, ke které si často přizvou i mechanika. Se samotnou koupí vozu si ale často lámou hlavu. V tomto článku vám přinášíme rady, jakým způsobem správně postupovat při koupi ojetého vozidla a na jaké administrativní úkony nezapomenout.

 

Kdo je povinen uzavřít pojistnou smlouvu

Povinné ručení, obecně zažité označení pro pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, musí mít sjednané každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz, anebo je používáno na veřejných komunikacích.

 

Kdo zaplatí za ekopoplatky – prodávající nebo kupující?

Novela zákona o odpadech, vyhlášená ve Sbírce zákonů pod č. 383/2008 Sb., zavádí od 1. ledna 2009 „poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků“, obecně nazývané ekopoplatky. Kdo je povinnen je uhradit? To se dozvíte v následujícím článku.

Kdy vyměnit letní pneumatiky za zimní

Kdy vyměnit letní pneumatiky za zimní? Odpověď pro letošní rok je jednoznačná – nejpozději do konce října.

Kniha jízd – vše, co byste měli vědět

Pokud máte automobil zapsaný do obchodního majetku fyzické či právnické osoby, máte povinnost řádně vést knihu jízd. Proto si přečtěte nejdůležitější informace, které byste měli o knize jízd určitě vědět a seznamte se s možnostmi vedení knihy jízd elektronickou formou.

 

Nebojte se účetních programů

Podnikatel a účetnictví – dvě věci, které k sobě nerozlučně patří, zároveň se ale vůbec nemají v lásce. Tedy pokud to není právě účetnictví, co je předmětem podnikatelské činnosti. Pro ty ostatní je všechno to papírování a vykazování kolem jejich příjmů, výdajů a daní jen obtěžující administrativou, která je okrádá o čas. O ten čas, který by mohli věnovat svému podnikání. Proto vznikly účetní systémy, které podnikatelům zjednodušují život.

 

Odborník radí na téma: Povinné ručení automobilů

O problematice povinného ručení jsme si povídali s Terezou Churavou ze společnosti PFP. Prozradila nám všechny podstatné informace, které byste o povinném ručení vašeho osobního nebo firemního vozu měli vědět, a přidala i pár tipů – třeba jak jednoduše sjednat povinné ručení na internetu.

Pojistné plnění aneb Kdy pojišťovna (ne)hradí za škody

Pokud spoléháte na své povinné ručení, že za vás uhradí každou škodu způsobenou provozem vašeho auta, zpozorněte! V zákoně o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla jsou jasně popsány situace, kdy na náhradu škody z povinného ručení nemáte nárok či vyplacenou úhradu za škody musíte pojišťovně zpětně uhradit vy sami.

Povinné ručení – změna pojišťovny a výpověď pojistné smlouvy

Uzavření povinného ručení je obvykle velmi jednoduché, stačí si pouze vybrat pojišťovnu, která vyhovuje vašim požadavkům a pojištění sjednat. Výpověď pojistné smlouvy již tak jednoduchá není a je třeba postupovat podle všeobecných pojistných podmínek pojišťoven. S námi vám půjde výpověď pojistné smlouvy povinného ručení snáze.

RENAULT MASTER 2.3 dCi L3H2P3: Pohledný pracant

RENAULT MASTER 2.3 dCi L3H2P3: Pohledný pracant
Současná generace tradiční modelové řady Master působí velmi přitažlivě a kromě praktičnosti poskytuje svému uživateli na dodávku až nečekaný komfort.
 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.