příprava na podnikání

10 rad, které je lepší při úvahách o zahájení podnikání ignorovat

Budoucí podnikatel by měl pečlivě vážit, které rady poslouchat a které ignorovat, ne všechny jsou totiž dobré a to i v případě, že jsou dávány s dobrými úmysly. V následujícím článku vám představíme 10 rad, které byste měli raději ignorovat.

 

Cenové strategie – jak stanovit cenu produktů

Určování ceny se řadí k nejobtížnějším marketingovým rozhodnutím. Ceny jsou pro zákazníka jedním z nejdůležitějších faktorů při nákupu – měly by odrážet hodnotu toho, jaké produkt přináší benefity, měly by být také správné pro váš typ zákazníků a v neposlední řadě musí dávat smysl v současných podnikatelských podmínkách.

Co brání ženám v podnikání

Pokud chce žena, tím více pokud je matkou, začít podnikat, často jí v tom brání nejrůznější překážky a jen malá část z těchto žen dokáže bariéry překonat a do podnikání se pak opravdu pustí. S jakými problémy bojují ženy, které chtějí zahájit podnikání a co proti nim dělat?

Co je potřeba si ujasnit, než začnete podnikat

Podnikání je ze strany široké veřejnosti většinou spojováno pouze s penězi, drahými auty, luxusními domy a obecně s většími možnostmi vést spokojený život. Jde o jeden z největších omylů, který mimo jiné představuje rovněž jednu z nejčastějších příčin neúspěchů v podnikání. Úspěch v podnikání stojí na vašich unikátních podnikatelských nápadech, na detailně vypracovaném podnikatelském záměru, na vašich podnikatelských kompetencích, talentu a entuziasmu. Následující článek vám pomůže uvědomit si, co všechno musíte promyslet, než se do skutečného podnikání pustíte.

Co se v marketingu skrývá pod tajemnou zkratkou B2B?

Hlavním důvodem proč byste se měli zaobírat tímto článkem, respektive B2B marketingem je, že si vyžaduje odlišné přístupy než běžný marketing zaměřující se na spotřebitele. Paradoxem je, že přestože většina firem na trhu operuje právě na bázi business-to-business, marketingové postupy jsou v této oblasti mnohem méně známé a propracované.

 

Co se změní ve vašem životě, když začnete podnikat

Co všechno se na vašem dosavadním životě změní s podnikáním? Pravděpodobně to nebude jen výše vašeho příjmu, kvůli které do podnikání pravděpodobně jdete, ale předně si budete muset zvyknout na to, že od teď jste svým pánem jen vy sám. A to nemusí vyhovovat všem.

 

Devatero doporučení pro určování cen

Jak při stanovování cen nešlápnout vedle? Následující článek shrnuje devatero pravidel správného určování cen.

 

Fámy a fakta o podnikání aneb Co není pravda z toho, co se říká o podnikání

Kolikrát za svůj život jste slyšeli zaručenou informaci o podnikání, která se nakonec ukázala jako fáma? Především začínající podnikatelé mohou fámám často podlehnout – v pozitivním i negativním smyslu. V tomto článku vyvrátíme nejzažitější fámy o podnikání a poukážeme na fakta. Přečtěte si, co není pravda z toho, co se proslýchá o podnikání.

Film Povolání podnikatel

Díky společnosti Acton Media a Středoevropské podnikatelské sociální iniciativě (CEBSI) vám můžeme na iPodnikateli nabídnout jedinečný film Povolání podnikatel. Film popisuje příběh tří podnikatelů, z nichž každý pochází z jiné části světa a z jiných poměrů. Všechny však spojuje nadšení a vášeň pro podnikání.

Finanční gramotnost je nezbytností pro úspěšné podnikání (video)

Finanční gramotnost jakožto schopnost porozumění financím a schopnost s nimi zacházet je velmi důležitá pro každodenní život člověka, ale i pro podnikání. Podívejte se s námi, co by měl finančně gramotný podnikatel dělat a znát.

 

Freelancing – podnikání „na volné noze“

Slyšeli jste už o freelancingu? Víte, v čem je specifická práce "na volné noze"? Ne? Pak si určitě nenechejte ujít následující článek, protože tato forma podnikání může být právě pro vás vhodná.

Jací byste měli být, pokud chcete začít podnikat

Všichni teoretici i praktici v podnikání se shodují v názoru, že pravděpodobnost úspěchu v podnikání zvýšíte, když budete mít některé vlastnosti, schopnosti a dovednosti klíčové pro podnikání. Jací byste měli být, pokud chcete začít podnikat s úspěchem?

 

Jak najít to nejlepší místo pro podnikání

Již při přípravě vašeho podnikání musíte udělat zásadní rozhodnutí, které ovlivní na dlouhou dobu dopředu vaši úspěšnost. Jedním z nejdůležitějších marketingových rozhodnutí je i specifikace, kde bude místo vašeho podnikání. Přinášíme vám rady, které vám výběr místa podnikání  usnadní.

Jak otestovat životaschopnost vašeho nápadu na podnikání

Pokud máte podnikatelský nápad, velmi jednoduše se můžete dostat do situace, že si nebudete jisti, zda bude životaschopný, zda bude fungovat a raději se svého nápadu vzdáte, než byste investovali peníze a čas do něčeho málo jistého. To je velké dilema pro většinu zájemců o podnikání. Poradíme vám, jak vašim úvahám o podnikání dát jasnější kontury.

Jak se vyhnout chybám na samotném začátku podnikání

Nikdo z nás není neomylný a každý má právo na chybu, podnikatele nevyjímaje. Zároveň však platí, že stejnou chybu byste neměli opakovat. V ideálním případě byste se měli poučit z chyb ostatních podnikatelů, než je uděláte vy sami. A právě proto je tu následující článek.

 

Jak se vyvarovat nejčastějších chyb začínajících podnikatelů

Pokud právě začínáte s podnikáním nebo se na něj teprve připravujete, potom věnujte pozornost tomuto článku. Přinášíme vám shrnutí nejčastějších chyb podnikatelů, abyste ještě před samotným zahájením podnikání stihli zabránit tomu, aby vás a vaše podnikání také postihly.

 

Jak v sobě objevit talent (video)

Už jste našli svůj talent, anebo stále ještě s větší nebo menší nevolí děláte to, co vás ve skutečnosti nebaví? Objevit v sobě nadání totiž není snadné, tedy pokud z vás talent netryská už od dětství, což se asi týká jen procenta nebo ještě pravděpodobněji promile naší populace. Pojďte spolu s námi za pomoci Tomáše Hajzlera hledat svůj talent!

 

Jak vybrat vhodnou agenturu pro váš marketingový výzkum

Marketingový výzkum vám může do podnikání přinést cenné informace a odpovědi na důležité otázky, které si při zahájení podnikání kladete. V následujícím článku se dozvíte, jaký je hlavní význam marketingového výzkumu a jak postupovat při výběru agentury, která vám bude marketingový výzkum zpracovávat

 

Jsem (ne)zaměstnaný, mám začít podnikat?

Podnikání je aktivita, při které si šikovní jedinci dokáží plnit své sny a zároveň vydělat peníze. Možná že i vy uvažujete, zda by pro vás nebylo lepší podnikání, než hledání zaměstnání, které třeba nebude podle vašich představ. V rozhodování vám pomůže následující článek.

Kalkulace nákladů – váš dobrý rádce při určování cen výrobků

Jak nastavit cenu tak, aby spolehlivě pokrývala výdaje, nesla zisk a přitom byla pro zákazníky vyhovující? Nejjednodušší metodou, jak stanovit správnou cenu výrobků nebo služeb je nákladově orientovaná tvorba cen. K tomu je však potřeba rozdělit celkové náklady firmy mezi jednotlivé výrobky. Jak? Právě pomocí kalkulace nákladů.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.