ochrana duševního vlastnictví

Plagiátorství aneb konkurence „přes kopírák“

Levné napodobeniny značkových výrobků se staly už dávno běžnou realitou trhu. Ti, jejichž produkty jsou kopírovány, přichází o obrovské peníze. Jen v Česku to jsou stamiliony korun ročně. V následujícím článku se dozvíte o problematice plagiátorství mnohem více.

Program Inovace – projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu Inovace, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

 

Udělování patentu – patentová vyhláška

Pokud chcete svůj vynález registrovat jako patent, musíte podat přihlášku na Úřad průmyslového vlastnictví. V následujícím článku se dozvíte, co lze a nelze považovat za patent, jak přihlášku podat a co vše musí obsahovat.

Užitný vzor – ochrana jedinečných technických řešení

Patentová ochrana nemusí být vždy jedinou vhodnou formou ochrany jedinečných technických řešení. Pro předměty, které mají nižší vynálezeckou úroveň, lze využít jednodušší, rychlejší a méně nákladné ochrany tzv. užitným vzorem.

Zneužití podnikatelských nápadů? Velmi nepravděpodobné

Nezbytnost individuálně vypracovat jakýkoliv podnikatelský nápad (promyšlení, shromáždění a vypracování všech informací a námětů v rámci podnikatelského plánu) v realistický podnikatelský záměr, je jeden z hlavních důvodů, proč lze obavy ze zneužití vašich podnikatelských nápadů považovat zpravidla za neopodstatněné. Mít podnikatelský nápad je totiž jen část úspěchu.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.