sídlo podniku

Časté otázky o živnostenském podnikání

Často se nás v diskuzi ptáte na různé otázky spojené s živnostenským podnikáním, a to ať už založením živnosti, tak praktickou stránkou podnikání na živnost. Vybrali jsem proto ty nejčastější dotazy a nyní vám je předkládáme komplexně zpracované v jednom jediném článku.

Jak najít to nejlepší místo pro podnikání

Již při přípravě vašeho podnikání musíte udělat zásadní rozhodnutí, které ovlivní na dlouhou dobu dopředu vaši úspěšnost. Jedním z nejdůležitějších marketingových rozhodnutí je i specifikace, kde bude místo vašeho podnikání. Přinášíme vám rady, které vám výběr místa podnikání  usnadní.

Jak správně vybavit prodejnu

Jak správně vybavit prodejnu
Pokud si plánujete otevřít prodejnu, je tento článek určen právě vám. Ať už uvažujete nad otevřením cukrárny, nebo prodejny s oblečením, jakož i prodejny elektro nebo stavebnin, budete muset zauvažovat nad zařízením své budoucí prodejny. Často se to nezdá, ale není to tak jednoduché, jak to zní. V první řadě totiž potřebujete představu. Z této představy by se měl zrodit plán nebo konkrétní projekt, který už ale musí být funkční a realizovatelný ve vašich prostorách.
 

Název a sídlo právnické osoby podle nového občanského zákoníku

V novém občanském zákoníku, který začne platit od 1. 1. 2014, jsou zakotveny změny týkající se názvu a sídla společnosti (právnické osoby). Co se mění?

Otevřete si cestu na slovenské trhy

Otevřete si cestu na slovenské trhy
Český trh je nevelký a je jen otázkou času, kdy prosperující firma pocítí potřebu růst za hranice. Slovensko je první na ráně. Společná minulost, absence jazykové bariéry a geografická blízkost působení na slovenském trhu nahrávají. Přesto při vstupu na slovenský trh můžete narazit na několik komplikací, kterých se však lze snadno vyvarovat.
 

Proč mít sídlo firmy v zahraničí

Možná vám přijde, že mít sídlo firmy v zahraničí je nesmyslné. Ale není tomu tak. Přinášíme vám článek, díky němuž pochopíte výhody toho, když své podnikání přesídlíte do zahraniční.

Proč špatně vybrané místo může pohřbít vaše podnikání ještě, než začalo?

Stalo se vám někdy, že jste se podivovali, jak může fungovat obchod někde v nějaké zapadlé části města? Můžou existovat výjimky, ale věřte spíše, že takové obchody jsou většinou na pokraji krachu. Při výběru místa vašeho podnikání si na to vzpomeňte, abyste nepohřbili vaše podnikání dříve, než skutečně začalo.

Provozovna – povinnosti podnikatele týkající se označení, zřízení i zrušení provozovny

Provozovna je podle živnostenského i obchodního zákoníku definována jako prostor, v němž je uskutečňována podnikatelská činnost (provozována živnost). Provozovna podléhá předpisům vyplývajícím z těchto zákonů, a to především z hlediska jejího označení, zřízení a zrušení.

Registrační sídlo – alternativa pro podnikatele bez stálé provozovny

Zahajujete podnikání a přemýšlíte, kam umístit sídlo společnosti? Nebo už podnikáte a neustálé stěhování provozovny a následné běhání po úřadech při změně sídla vašeho podniku vás už unavilo? Pak právě pro vás by mohlo být řešením tzv. registrační sídlo.

V čem se liší místo podnikání od provozovny?

V počátcích podnikání na podnikatele ze všech stran vyskakují nové pojmy a s nimi související povinnosti. Není divu, když pak kvůli zmatení pojmů dělají chyby. Jedním z obvyklých nedorozumění je i zaměňování pojmů „místo podnikání“ a „provozovna“. Na následujících řádcích vám osvětlíme význam obou slov.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.