obchodní společnost

Anonymní akcie mohou zůstat anonymní, čas se ale krátí

Anonymní akcie
Nekoupené vánoční dárky je to poslední, co by vás v několika krátkých týdnech před koncem roku mělo trápit. Stručně řečeno, akcie na majitele končí. O anonymitu vlastnictví ale přijít nemusíte. Stačí si jen pospíšit.
 

Daň z příjmu právnických osob

Způsob zdanění příjmů záleží na právní formě podnikání, kterou si podnikatel zvolí již při zakládání podniku. Fyzická osoba podléhá zdanění dani z příjmu fyzických osob (živnostníci)  a právnická osoba (tedy většina společností) podléhá dani z příjmu právnických osob. Nyní se blíže podíváme na zdanění příjmů u osob právnických, které je upraveno zákonem č. 586/1992 sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů.

Evropská společnost (SE) – kapitálová obchodní společnost založená evropským právem

Pro evropskou společnost se používá zkratka SE a jedná se o kapitálovou obchodní společnost, která je založena evropským právem. V podstatě je to nadnárodní akciová společnost, která pro podnikatele přináší řadu výhod a odlišností od tradičních forem podnikání.

 

IČO a vyhledávání podle IČO

IČO, nebo také IČ, je identifikační číslo osoby, které se používá pro identifikaci firem a živnostníků. Vyhledejte si u nás konkrétní firmu nebo podnikatele podle IČO.

Inspirace na diplomovou práci

Inspirace na diplomovou práci
Pokud studujete na vysoké škole, jistě víte, že jejím vyvrcholením budou státní zkoušky a obhajoba diplomové práce. Diplomová práce by měla být přednesem vašich získaných teoretických znalostí, jakož i jejich aplikací a schopnosti využívat je při řešení problémů v běžné praxi. Kromě získaných vědomostí budete k jejímu napsání potřebovat množství odborné literatury, možná i zahraniční, v případě potřeby si pořídíte její odborný překlad. Po jejím zpracování ji samozřejmě budete muset i vytisknout, takže si raději pořiďte i kompatibilní toner, v případě, že by vám došel ten, který nyní v tiskárně máte

Jak na přechod z OSVČ na s.r.o.

Vaše podnikání se slibně vyvíjí. Stoupají vám zisky, zvětšuje se objem zakázek či prodejů. Není jiná cesta, než najmou své první zaměstnance a začít opravdu „ve velkém“. To je přesně ta situace, kdy byste měli začít uvažovat o přechodu z OSVČ na eseróčko. Je to výhodnější? A jak to provést? Dozvíte se zde.

Jak se to skutečně má s ready-made společnostmi

Ready-made společnost
Uvažujete o pořízení ready-made společnosti, ale ještě jste se nikde jasně nedočetli, jak dlouho trvá koupě, jak je to s změnou názvu společnosti či jaké dokumenty je třeba doložit? U nás si dozvíte, jak se to skutečná má s ready-made společnostmi.
 

Jak urychlit proces založení s.r.o.

Jak urychlit proces založení s.r.o.
Chcete si založit vlastní společnost s ručením omezeným, čistou a bez historie, ale potřebujete ji rychle? Rádi byste omezili rizika podnikání jako OSVČ, ale bojíte se starostí s novou s.r.o., sídlem firmy a agendou okolo? Máte k založení firmy otázky a nechcete věnovat týden studiu zákonů a vyhlášek?
 

Jak v podnikání (ne)zkrachovat

Uspět v podnikání není nic jednoduchého. Sebelepší strategie nemusí přinést ovoce, sebelepší podnikatelský záměr může zkrachovat. Jistotu úspěchu nemůže mít nikdo. Stačí souběh několika nepříznivých událostí a úspěšně se rozvíjející firma se může doslova „položit“. I ukončení podnikání ale má svá pravidla.

 

Jak založit akciovou společnost (a.s.)

Akciová společnost je speciální právní formou podnikání, která se hodí pro podnikatele, kteří plánují mít rozsáhlé podnikatelské aktivity. Následující článek vám poskytne informace, jak akciovou společnost založit a provozovat.

 

Jak založit družstvo

Speciálním typem obchodní společnosti je družstvo, které vzniká sdružením podnikatelů za účelem společného podnikání. Následující článek postihuje základní postup pro založení družstva.

 

Jak založit firmu ve Velké Británii

Velká Británie je jurisdikce, o kterou se v poslední době čím dále více začínají zajímat i čeští podnikatelé. Mezi hlavní důvody tohoto zájmu lze uvést rychlost založení firmy (řádově hodiny), anonymitu vlastnictví (obdoba akcií na majitele tzv. bearer shares) a seriózní image (na rozdíl od různých banánových daňových rájů). V tomto článku se dozvíte, jak se zakládají a fungují britské firmy.

 

Jak založit komanditní společnost (k.s.)

Komanditní společnost je typem obchodní společnosti, jejímž prostřednictvím se lze zapojit do podnikatelského světa. Přestože tato forma podnikání není příliš častá, přinášíme vám pro úplnost článek popisující postup pro její založení.

 

Jak založit společnost s ručením omezeným (s.r.o.)

Společnost s ručením omezeným vzniká zápisem do obchodního rejstříku. Tomu ale předchází faktické založení společnosti, které je spojené se sepsáním a podpisem společenské smlouvy společníky. V následujícím článku se dozvíte, jaký je potřebný základní kapitál, jak a kde podat návrh zápisu do obchodního rejstříku i jaké dokumenty je potřeba doložit.

Jak založit veřejnou obchodní společnost (v.o.s.)

Rádi byste založili veřejnou obchodní společnost, ale nevíte, jak na to? Přinášíme vám proto postup pro založení v.o.s. V čánku se také dozvíte, jaký je pro v.o.s. základní kapitál, jak a kde podat návrh k zápisu do obchodního rejstříku i jaké přílohy je potřeba dodat.

 

Jaké jsou výhody a nevýhody OSVČ vs. s.r.o. – máme porovnání

Výhody a nevýhody OSVČ vs. s.r.o.
V České republice vznikne každoročně několik stovek nových podnikatelů. Většina z nich se ubírá stále stejnou cestou, kterou je podnikání jako OSVČ, tedy na živnostenské oprávnění. Málokdo si však uvědomuje, jaké to může mít důsledky.
 

Kdo se (ne)bude moci stát členem orgánu obchodní korporace po 1. 1. 2014

Jak již bylo mnohokráte zmíněno, od 1. 1. 2014 velmi pravděpodobně vstoupí v platnost nový Zákon o obchodních korporacích, který přinese revoluční změny týkající se již existujících, ale zejména pak nově založených, obchodních společností (korporací). Spolu s tímto Zákonem vstoupí v platnost i nový Občanský zákoník. Vedle již dříve zmíněných změn upravují tyto zákony nově i podmínky pro ty, kteří jsou nebo se budou chtít stát orgány obchodních korporací, tedy přesněji řečeno členy orgánů volených. Kdo se tedy bude moci stát jejich členem?

Kdy podřídit zakladatelské dokumenty novému Zákonu o obchodních korporacích?

Začátek roku 2014 a s ním přicházející Zákon o obchodních korporacích, přinese obchodním společnostem mnoho nového. Budou se muset především utkat s novými povinnostmi a změnit své zakladatelské listiny.

Konkurs

Konkurs je jedním z možných způsobů řešení úpadku společnosti. Jeho podstatu vám přiblížíme na následujících řádcích.

 

Koupí ready made obchodní společnosti jednoduše zahájíte své podnikání

Stále více začínajících podnikatelů dnes už ví, že zahájení podnikání je možné řešit i jinak, než běháním po úřadech a sháněním potřebných razítek. I to je důvodem, proč služby specializovaných společností, které zakládají ready-made společnosti, rostou na oblibě.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.