obchodní smlouvy

Darovací smlouva (vzor)

Hodláte-li darovat nějakou věc do rukou někoho jiného, je dobré sepsat o této skutečnosti darovací smlouvu, jejíž vzor vám nabízíme v následujícím článku.

 

Jak darovat nemovitost

Pokud jste se rozhodli darovat někomu svou nemovitost, čtěte, jak to udělat co nejlépe, abyste se nedostali do rozporu s právem.

Jak může soukromá osoba prodat věc, kterou už nepotřebuje, ale která má stále svou cenu? Díky komisnímu prodeji na základě smlouvy o obstarání prodeje věci

Soukromá osoba se může čas od času dostat do situace, kdy se chce "zbavit" nějaké nepotřebné věci. Pokud má taková věc stále určitou hodnotu a mohla by přinést užitek někomu jinému, padá většinou volba na prodej. Soukromá osoba věc nabídne některému obchodníkovi tzv. do komise, a obchodník se bude snažit obstarat její prodej. Z toho spojení vyplývá i název smlouvy, kterou lze tento vztah ošetřit – smlouva o obstarání prodeje věci. V tomto díle série o komisním prodeji se dozvíte, jak na ni.

Komisionářská smlouva (vzor)

Pokud chcete začít dodávat své výrobky jiným podnikatelským subjektům, aby zprostředkovali jejich prodej, jednou z možností, jak takový prodej uskutečnit, je uzavření komisionářské smlouvy, jejíž vzor jsme pro vás přichystali.

 

Kupní smlouva (vzor)

Právní řád České republiky zná několik druhů kupních smluv. Základní úprava občanskoprávní kupní smlouvy je obsažena v občanském zákoníku, my vám přinášíme její vzor.

 

Kupní smlouva nemovitosti (vzor)

Při koupi nemovistosti je obvykle uzavírána smlouva o koupi nemovitosti. Její náležitosti, stejně tak jako vzorová podoba, jsou vytyčeny v následujícím článku.

Mandátní smlouva (vzor)

Prostřednictví mandátní smlouvy můžete delegovat některou obchodní záležitost na třetí osobu. Jak takový akt právně ošetřit, se dozvíte v následujícím článku.

Na co si dát nově pozor u podnikatelských smluv?

Uzavíraní smluv není u podnikatele na běžném denním pořádku, a proto si nemůže být jistý, jestli vše dělá správně v mezích zákona. Tím více, když se teď uzavírání podnikatelských smluv řídí novými pravidly Nového občanského zákoníku. Čtěte, na co je třeba dávat si extra pozor.

Obecné náležitosti uzavírání smluv

Uzavírání smluv patří k dennímu životu nejen podnikatele, ale i běžného občana. Každý den uzavíráte smlouvy, aniž byste si to uvědomovali, proto je důležité znát obecné náležistosti uzavírání smluv.

 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Právník Petr Hradil

Zorientovat se v zákonech České republiky není pro laiky vůbec snadné. Pokud tedy narazíte na nějaký právní problém týkající se vašeho podnikání, je lepší svěřit se do rukou skutečných odborníků. My pro vás jednoho takového odborníka v iPoradně máme. Přijďte se poradit s právníkem JUDr. Petrem Hradilem o tom, co vás trápí, třeba o převodech nemovitostí a vymáhání pohledávek.
 

Plná moc (vzor)

Plná moc je dokument, kterým zmocňujeme druhou osobu k vykonání určitého právního úkonu. Připravili jsem pro vás vzor plné moci ke stažení.

 

Působnost občanského a obchodního zákoníku ve smluvních vztazích

Chystáte-li se vstupovat do smluvních vztahů např. prostřednictvím uzavření kupní smlouvy, je vhodné orientovat se v oblasti působnosti obchodního a občanského zákoníku.

 

Smlouva o dílo (vzor)

Připravili jsem pro vás vzorovou smlouvu o dílo, kterou se zhotovitel zavazuje k provedení určitého díla a objednatel se zavazuje k zaplacení ceny za jeho provedení.

 

Smlouva o kontrolní činnosti (vzor)

Čas od času nastane v každém podniku situace, kdy je nutné vzít si na pomoc kontrolory. Kontrola jakýkoliv činností ve firmě se sjednává smlouvou a provedení kontrolní činnosti, jejíž podstatné náležitosti jsou popsány níže.

Smlouva o koupi najaté věci (vzor)

V následujícím článku naleznete náležitosti smlouvy a koupi najaté věci i s vzorem této smlouvy.

 

Smlouva o obchodním zastoupení (vzor)

Obchodní zástupci tvoří velmi důležitou součást podnikání. Pokud potřebujete získávat nové zákazníky a propagovat váš produkt či službu, můžete najmout obchodního zástupce. Ten většinou pracuje na živnostenský list a neuzavíráte s ním tedy smlouvu zaměstnaneckou, ale smlouvu o obchodním zastoupení. Jaké jsou nejdůležitější náležitosti této smlouvy?

 

Smlouva o prodeji cenných papírů (vzor)

Pokud pomýšlíte na prodej vašich cenných papírů, lze jej uskutečnit v zásadě jen dvěma způsoby - na doručitele nebo na jméno. Vzor smlouvy o prodeji cenných papírů najdete v závěru článku.

Smlouva o prodeji podniku (vzor)

Zamýšlíte prodat svůj podnik a nevíte, jak by měla vypadat smlouva o prodeji podniku? Začtěte se do následujícího článku a stáhněte si vzor smlouvy o prodeji podniku.

Smlouva o tichém společenství (vzor)

Tichým společníkem firmy se můžete stát na základě smlouvy o tichém společenství, která vám pak jako tichému společníkovi zajistí podíl za zisku firmy, se kterou smlouvu o tichém společenství uzavřete.

 

Smlouva o úvěru (vzor)

Smlouvu o úvěru je možné sjednat i ústně, neboť obchodní zákoník nepřikazuje písemnou formu k platnosti smlouvy. Nicméně lze doporučit, aby byla smlouva o úvěru sjednána písemně. Jak smlouvu o úvěru sepsat, aby dostála všem právním náležitostem, se dozvíte v následujícím článku.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.