rady pro podnikatele

Nesprávné uskladnění může poškodit pneu. Umíte správně skladovat pneumatiky?

Co nevidět nadejde čas na přezutí zimních pneumatik a letní bude čekat několik měsíců odpočinku. Aby nedošlo k jejich deformaci či zbytečnému zkracování jejich životnosti, je třeba dodržovat zásady jejich správného skladování. Roli přitom hraje poloha pneumatik při uskladnění, ale i okolní podmínky, jako je teplota, vlhkost nebo čistota

10 tipů, než si pronajmete kancelář v Praze

Vedení vlastní firmy s sebou nese řadu rozhodnutí. Některá jsou méně podstatná, jiná velmi důležitá. Jsou i taková, která mnoho lidí podceňuje, a přitom by si zasloužila velkou pozornost. Mezi ně patří pronájem kanceláře, zvláště pak v Praze.

4 zásady, které vám usnadní práci doma

Práce z domova nemusí být vždy nejefektivnější řešení. Doma si lépe musíte zorganizovat čas, protože je tam mnohem více rušivých vlivů než v práci. Lektoři, kteří se zabývají koučováním jsou však toho názoru, že existují způsoby, které vám i při práci z domu pomohou dát věcem řád.

5 kroků k ekologické likvidaci autovraku

Nepojízdných vraků aut se v ulicích, garážích a zahradách povaluje stále poměrně mnoho. Nechat autovrak ekologicky zlikvidovat je přitom docela snadné. Navíc za něj můžete dostat i menší finanční odměnu. Jak správně postupovat, když váš automobil již definitivně dosloužil, vám prozradíme v několika krátkých bodech.

5 tipů pro každého, jak zrychlit a vylepšit notebook

Pokud patříte mezi majitele přenosného počítače, možná i vy občas přemýšlíte, proč se váš elektronický pomocník tolik trápí a nepracuje rychleji. Ať už se jedná o starší zařízení nebo úplnou novinku, ve většině případů můžete váš notebook podstatně zrychlit. Prozradíme vám, jak na to.

5 tipů, jak efektivně a levně zajistit chod kanceláře

Pro živnostníky i společnosti je kvalitní pracovní zázemí zásadní. To obvykle poskytuje vhodně vybavená kancelář. V dnešní uspěchané době však často není kompletní zařízení pracovních prostor snadnou a rychlou záležitostí. Přinášíme pět tipů, jak zbytečně neztratit udržováním chodu kanceláře čas nebo finance a přesto mít vše potřebné vždy při ruce.

5 tipů, jak si zařídit fungující mobilní kancelář

Využívání moderních technologií a velká mobilita při práci jsou společným znakem mnoha současných povolání. Ať už se jedná o obchodní zástupce, makléře či manažery, ti všichni jsou obvykle nuceni trávit mnoho času mimo kancelář. A zároveň potřebují mít vždy při ruce své chytré pomocníky v podobě laptopů, smartphonů a dalších užitečných zařízení. Zařídit si funkční mobilní kancelář není jen tak. Přinášíme vám několik užitečných tipů, jak na ni.

Akreditiv jako forma platby

Říká vám něco pojem akreditiv? Je to forma platby, která se nejčastěji využívá v mezinárodním obchodě, využití však může mít i pro menší podnikatele pro tuzemský platební styk (s odběrateli nebo dodavateli). S podrobnostmi o akreditivu vás seznámíme v následujícím článku.

Autem na dovolenou? Pozor na krádeže!

Vypravit se na dovolenou vlastním automobilem skýtá i v době mimořádně nízkých cen zájezdů cestovních kanceláří celou řadu výhod. Jde hlavně o zachování neomezené volnosti cestování. Ovšem vyrazit autem do vzdálených krajů s sebou nese i mnoho rizik.

Chcete koupit ojeté auto? Na tyto podvody si dejte pozor

Nákup ojetého automobilu doprovází řada rizik. Na českém trhu s ojetinami lze často narazit na auta kradená, neodborně opravená nebo auta se stočenými kilometry. Některé podvody lze odhalit poměrně snadno. Avšak zvláště u vozů dovezených ze zahraničí je za stávajících podmínek ověření některých deklarovaných údajů o kupovaném voze prakticky nemožné. Je ale dobré vědět, na co si dát pozor.

Cizí jazyk se můžete učit i po internetu

Zdá se vám, že cizí jazyk neumíte tak, jak byste potřebovali, případně vůbec? Máte touhu po osvojení si cizího jazyku, zajímá vás angličtina, němčina, francouzština nebo španělština, ale nemůžete si dovolit pravidelné docházení do jazykové školy? Potom nemusíte věsit hlavu. V dnešní době se můžete některému ze světových jazyků naučit i online cestou. Konkrétně stačí sednout k počítači a navštívit web jazykylepe.cz.

Cizí návštěva ve firmě – důvod se bát?

Pracujete ve firmě, která je dostupná veřejnosti? Konají se schůzky s partnery přímo v jejím sídle? Na místě je maximální opatrnost – osoby zvenčí totiž představují potenciální riziko. Čtěte pro více informací.

Čtyři tipy pro pohodlnou mobilní kancelář u moře nebo na chalupě

Slunečné dny a vysoké letní teploty přímo vybízejí k tomu opustit kancelář. Málokdo z nás si však může dovolit dvouměsíční volno, naopak stále více lidí musí pracovat i na dovolené. V následujícím článku představíme, jak si užít léta zařízením příjemného mobilního pracoviště, ať už na chalupě, či u moře. Fungovat bude srovnatelně jako vaše standardní kancelář.

Datové schránky – budoucnost elektronické komunikace s úřady?

Od 1. července 2009 rozšířil možnosti eGovernmentu v České republice nový nástroj – datové schránky. Ty řeší jedno z důležitých úskalí zaručeného elektronického podpisu – možnost prokázat, že jím podepsaný dokument skutečně byl odeslán na adresu příjemce.

Desatero bezpečného nákupu na internetu

Deset zásad bezpečného nakupování přes internet vás uchrání před podvodníky.

Desatero zásad pro ochranu osobních údajů

Každý má právo na ochranu svých osobních údajů. Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vydal informační brožuru, ve které shrnuje základní zásady ochrany osobních údajů. My jsme z ní pro vás vybrali deset nejpodstatnějších.

Deset důvodů, proč se zúčastnit veletrhu v Číně

Ať jste maloobchodník, velkoobchodník, nebo výrobce, účast na veletrhu v Číně je vždy prospěšná. Sice vás to bude stát nějaké peníze, ale nakonec se to zpravidla vyplatí, protože hodně čínských firem navazuje kontakty právě na veletrhu. Navíc získáte dobrý přehled o svém oboru a nejnovějších trendech, Čína je totiž přeborník v zavádění novinek.

DIČ a vyhledávání podle DIČ

Daňové identifikační číslo, známé pod zkratkou DIČ, slouží k identifikaci firmy nebo podnikatele, který je plátcem daně. Vyhledávání firem a živnostníků ve vztahu k DIČ.

Ekologický firemní dárek udělá dobrý dojem

Společenská odpovědnost se stává důležitou součástí firemní kultury mnoha tuzemských společností. Její významnou součástí je i ekologické smýšlení a jednání. Ohleduplný vztah k životnímu prostředí je v dnešní době navíc poměrně módní záležitostí. Řada firem a institucí si tak na ekologicky uvědomělém chování staví svoji image. Jednou z možností, jak své ekologické smýšlení prezentovat, je obdarovat své obchodní partnery ekologickými dárky. Ať už darujete recyklovaný výrobek nebo třeba kousek lesa, pomůžete životnímu prostředí, a navíc uděláte dobrý dojem.

Fikce doručení – nepřebírat poštu se nevyplácí

Každému podnikateli nebo živnostníkovi vyplývají z jeho výdělečné činnosti určité povinnosti vůči orgánům veřejné správy (ať už placení daní nebo sociálního a zdravotního pojištění). Při opomenutí některé povinnosti je zpravidla upozorněn dopisem, jeho nepřevzetí se rozhodně nevyplácí.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.