podnikatelské prostředí

5 důvodů, proč se rozhodnout pro online byznys

Už dávno neplatí, že by začátek podnikání musel být nutně spojený s obrovským počátečním kapitálem, který využijeme nejenom na založení firmy, ale také na prvotní investice do výroby či samotného zboží. Oblast online byznysu totiž nabízí varianty, jak začít skutečně s pár tisíci v kapse. Naproti tomu jde i prodej společností, které umožní rychlé podnikání také bez nutnosti toho, zakládat společnost standardně, složitě a samozřejmě také draze. Pojďme si tedy představit 5 důvodů, proč se rozhodnout pro online byznys v oblasti eshopového prodeje. A to nejenom z hlediska cenového.

Etika v podnikání – má ještě vůbec své místo pod sluncem?

Pokud plánujete začít podnikat, je dobré se připravit na to, že se s etickými otázkami ve svém podniku budete setkávat dennodenně. Co vlastně znamená podnikatelská etika, čím je formována či jak na tom dnes podnikatelé s morálními hodnotami jsou? To se dozvíte v následujícím článku.

Existují v ČR překážky podnikání - určitě ano, ale...

Jiří KučeraJsem přesvědčen, že u nás je dobré prostředí pro podnikání a kdo tvrdí opak, ten se vymlouvá ze svých neúspěchů.

Nedávno v souvislosti s ideovou konferencí ODS proběhla v médiích opět diskuze o administrativních překážkách podnikání. Je to skvělé politické téma – před volbami se všichni předhánějí, jestli zařídí zakládání firem do týdne nebo do 48 hodin apod. Vždycky mě to pobaví, protože podle mě je to úplně jedno. Ne proto, že u nás se politické sliby neplní, ale proto, že to nerozhoduje o úspěchu podnikání. A přesto se poměrně hodně lidí na špatný stav podnikatelského prostředí vymlouvá a dělá z něho překážku pro zahájení vlastního podnikání.

Film Povolání podnikatel

Díky společnosti Acton Media a Středoevropské podnikatelské sociální iniciativě (CEBSI) vám můžeme na iPodnikateli nabídnout jedinečný film Povolání podnikatel. Film popisuje příběh tří podnikatelů, z nichž každý pochází z jiné části světa a z jiných poměrů. Všechny však spojuje nadšení a vášeň pro podnikání.

Inspirativní knihy pro podnikatele

Literárních titulů na téma podnikání vyšlo nespočet. Jak ale v tak široké nabídce knižního trhu vybrat knihu rozeznat kvalitní knihu od braku a vybrat tu, která pro vás může být opravdu obohacující? Na to jsme se zeptali samotných podnikatelů.

Jak jsem pochodil v Číně

Jiří KučeraSlíbil jsem navázat na předchozí příspěvek o změně mé taktiky při vytváření obchodních vztahů v Číně. Kvalitní příprava před cestou stála za to a vedle pořádného nachlazení jsem si dovezl nejen slušný potenciál pro další spolupráci, ale také několik námětů pro každého, kdo chce podnikat třeba jen v Česku a bez Číňanů.

Jako na zavolanou

Jiří KučeraNedávno jsem se zúčastnil zajímavého školení „Jak zbohatnout na svých investicích v nadcházející krizi."

Přednášeli tzv. poradci Bohatého táty-Roberta Kiyosakiho. Přišlo jako na zavolanou, příležitost k účasti se objevila několik dní poté, co jsem zveřejnil na tomto blogu příspěvek „Kde je pravda“. 

Je Česká republika rájem pro podnikání nebo podnikatelům nepřeje?

Mezi velmi důležité faktory ovlivňující jak motivaci začít podnikat, tak průběh samotného podnikání patří bezesporu ekonomické, politické a celospolečenské klima. Souhrnně se o těchto aspektech hovoří jako o podnikatelském prostředí. Máte povědomí o tom, jak může podnikatelské prostředí ulehčovat či naopak ohrožovat vaši budoucí podnikatelskou kariéru?

Kde je pravda

Jiří KučeraMám plné zuby knížek s návody "Jak zbohatnout" nebo "Jak být úspěšný v podnikání"!

V poslední době jsem již trochu otrávený stále novými a novými knížkami na téma "Jak zbohatnout", " Jak dělat to nebo ono", "Jak se stát úspěšným" apod. Každý tam dává chytré rady, ve skutečnosti se v reálném životě poměrně obtížně dodržují, navíc jsou často nepřenositelné na jinou osobnost nebo do jiného prostředí. Nakonec člověk zjistí, že všechny ty rady jsou především hodně dobrý byznys pro ty, kdo je píší.

O alchymii úspěchu v podnikání hovoří známý investor a zkušený podnikatel Michael Rostock

Přinášíme vám 56 minutovou přednáška na téma Alchymie úspěchu v podnikání. Během této výživné hodiny se mladí začínající podnikatelé z úst Michaela Rostocka, který je v českých luzích a hájích znám především z pořadu Den D, dozví třeba to, co odlišuje úspěšné podnikatele od neúspěšných, které podnikatelské záměry jsou pro investory atraktivní, jaké jsou vlastnosti úspěšného podnikatele a co je klíčové, pokud chcete vybudovat úspěšný byznys. Přednáška je okořeněná vlastními zkušenostmi a zážitky Michaela Rostocka, a i díky několika vtipům, se kterými v během přednášky známý investor vyrukuje, se u ní určitě nebudete nudit.

 

Odvrácená strana sociálního podnikání

Tak jako každá mince, která má dvě strany, i sociální podnikání má svá specifika, která na první pohled nejsou tak zřetelná. O nich nám povyprávěla Ing. Marcela Kubíčková, která se sociálním podnikům věnuje na profesionální úrovni již několik let, a zná zákoutí, která by měl mít prozkoumané ten, kdo se chce vrhnout do vlastního sociálního projektu.

Podnikatelé v inkubátoru

Od originálního nápadu k úspěšnému podnikání je dlouhá cesta. A hned na jejím začátku čeká na začínajícího podnikatele s otevřenou hlavou celá řada překážek. Především nedostatek zkušeností se světem podnikání a nedostatek finančních prostředků na rozjezd podniku. Mnoho mladých firem tak zanikne hned na začátku – přitom jde často o projekty, jež by mohly obohatit trh o něco nového a mnohdy i dát impulz k rozvoji například celého průmyslového odvětví. K tomu, aby inovativní firmy neskončily ještě dříve, než začaly, slouží podnikatelské inkubátory.

Podnikatelky dnes a zítra – podpora podnikání žen

Role podnikatelky mnohdy obnáší skloubení profesionálky, manželky a matky. I z toho důvodu je podnikajících žen stále oproti jejich mužským protějškům menšina. Jaké mají začínající podnikatelky vyhlídky v současné společnosti?

Protikorupční manuál pro podnikatele

Korupce – slovo, které se v naší slovní zásobě již natrvalo zasídlilo. O tom, že korupce bují ve státní správě, jak je nám opakovaně předkládáno v médiích, nemá nikdo pochyb. Korupce však už dávno pronikla i do sféry podnikatelské a ti, co dbají na etické principy často stojí mimo dění velkého businessu. Společnou snahou všech podnikatelů by tak mělo být vymítit korupci, přestat se vzájemně uplácet a znovu nalézt morální imperativy, jinak se propast mezi „dobrými“ a „zlými“ bude neustále zvětšovat. Jako vodítko, jak zamést s korupčním jednáním, může posloužit protikorupční manuál podnikatele, který vám v tomto článku předkládáme.

Rodinné podnikání přináší radosti, ale i strasti

Rodinná firma - zdá se to jako ideální model pro řízení podniku. Může být, zároveň se ale v případě, že se ho nepodaří správně nastavit, může stát hrobem nejen samotného podnikání, ale i fungujících rodinných vztahů. A pokud podnikatelský záměr nevyjde a firma zkrachuje, znamená to, že o zdroj příjmů nepřišel jen někdo, ale všichni z rodiny. Co vše zvažovat, plánujete-li si zřídit rodinný podnik se dozvíte v následujícím článku.

Role malého a středního podnikání ve společnosti

Malé a střední podnikání představuje významnou součást každé vyspělé ekonomiky a je společensky důležité obzvláště z hlediska zaměstnanosti a ekonomického výkonu celé společnosti. V čem tedy konkrétně spočívá přínos malých a středních podniků?

Sociální podnikání

Sociální podnikání hraje v rámci podnikatelské sféry důležitou roli. Sociální podniky vytváří pracovní příležitosti pro zdravotně postižené osoby nebo pro osoby s jiným sociálním znevýhodněním a tak prospívá společnosti.

Sociální podnikání – ani ryba ani rak

Sociální podnikání není charita, jde v něm, ostatně jako v každém byznyse, o zisk. Převažuje ale zisk společenský. Na rozdíl od neziskových organizací nejsou sociální podniky závislé na darech a veřejné finanční podpoře. Sociální podnik nevysává státní rozpočet, umí si na sebe vydělat sám, je díky tomu dlouhodobě udržitelný a dělá to tak, aby zároveň působil příznivě na společnost, přispíval k řešení jejich problémů, kterých není málo. A to nemusíme svůj zrak upírat nijak daleko.

Společenská odpovědnost firem

Společenská odpovědnost firem stále více ovlivňuje úspěšnost hospodaření podniků a stává se důležitým nefinančním ukazatelem výkonnosti firem, proto by se s principy odpovědného chování měly seznámit také podniky ze sféry malého a středního podnikání. Umožní jim to následující řádky.

Vyplatí se být v podnikání úspěšný? (video)

Dobrá příprava na podnikání, poctivá práce a kvalitní produkt dříve či později přinesou každému podnikateli úspěch. Že ale svět není vždycky úplně spravedlivý, když se snaží o spravedlnost, ukazuje následující video.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.