investor

Andělé začínajících podnikatelů

Základem pro podnikání je dobrý nápad. Na jeho realizaci jsou ale potřeba peníze. Stejně tak potřebuje kapitálovou injekci malá firmička, která cítí, že má na víc – ale k financování své expanze opět potřebuje peníze zvenčí. Banky na podnikatelské projekty s žádnou či jen minimální historií pohlížejí značně nedůvěřivě. Co je pro banku nepřijatelným rizikem, může být zajímavou výzvou pro soukromého investora, ochotného vložit své peníze do nejistého podniku s vidinou budoucích zisků.

Co si připravit pro investora, když jdete žádat o peníze na rozvoj podnikání

Řada podnikatelů v etapě růstu zvažuje formy získání kapitálu, rozvoj podnikání s sebou totiž zákonitě musí přinést i požadavky na finance popřípadě prostředky podporující dynamiku rozvoje vašeho podniku. Jednou z možností je oslovení potenciálního investora. V následujícím článku se dozvíte, jaké podklady si připravit pro jednání s investorem.

Finanční část podnikatelského záměru – plán toku hotovosti

Tok hotovosti neboli cash flow je pojem, který se v podnikání zmiňuje velmi často. Pro malé a střední podnikatele bývá zajištění cash flow důležitější než ziskovost a jeho úroveň bývá ukazatelem úspěšnosti podniku zejména v jeho počátcích.

 

Jak zatraktivnit podnikatelský plán pro banky a investory

Pokud plánujete psát podnikatelský plán jako podklad pro jednání s bankou nebo potenciálním investorem, musíte v něm dbát na pravidla, která vám představíme v následujícím článku. S nimi ve svém podnikatelském plánu neuděláte chybu.

Jak získat investici do začátků podnikání – pravidla pro jednání s investorem

Získat investici do podnikání není vždy jednoduché. Co je nutné mít připraveno a jaká jsou základní pravidla pro jednání s potencionálním investorem?

Příběh investora: Jak jsem chtěl finančně podpořit začínající podnikatele

Jste rozčarovaní, že nemůžete sehnat investora, který by byl ochotný investovat do vašeho podnikání? Možná, že děláte některou z chyb, které potenciálního investora od investice do vás odradí. Čtete dál a dozvíte se více.

Vstup firmy na burzu – vhodné načasování a postup

Vstup na burzu - důležitý krok, který otevírá firmě cestu k dalšímu kapitálu, jaký by jinak ani nebyla schopna získat. Navíc za podmínek, za kterých žádná banka peníze nepůjčí. Při vydávání akcií získává emitent – tedy firma, jež je vydává – peníze v hotovosti na dobu neurčitou. Bez nutnosti tento úvěr splácet, bez úroků. Jako vždy ale platí: něco za něco. A ne každý se může touto cestou vydat. Vstup na kapitálový trh vyžaduje správné načasování a splnění určitých základních předpokladů.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.