Procesy

10 tipů, na co si dát pozor při zavádění procesů

V předchozích dílech seriálu o procesech jsme si řekli, jak poznáte, kdy je vhodné začít procesy nastavovat, že pro implementaci procesů je dobré si zajistit vhodné podmínky a také, jak nastavování více procesů řídit jako projekt. V tomto díle se podíváme na to, jaké záludnosti se mohou během práce na procesech objevit a jak si s nimi nejlépe poradit. Určitě to není konečný výčet, ale i tak věřím, že vám pomohou se vyhnout aspoň některým nepříjemnostem a zklamáním.

7 signálů, že vaše firma potřebuje vyladit procesy

Procesní řízení se nevyhřívá zrovna na výsluní mezi nejoblíbenějšími oblastmi, které firmy považují za důležité pro svůj chod a rozvoj. Ať ale chceme nebo ne, procesy jsou pro úspěšné a efektivní fungování firmy nutností. Do tajů firemních procesů vás ve svém seriálu zasvětí Regina Kubcová.

Jak si vytvořit podmínky pro zavádění procesů

Pro úspěšné nastavení procesů ve vaší firmě potřebujete mít určité podmínky. Že takové podmínky není radno podceňovat a že nejsou vždy samozřejmostí, dokazují případy firem, které se s procesy neúspěšně potýkají dlouhodobě. Povede se jim sice nějak procesy zavést, ale pak se je nedaří dodržovat. Nebo se rozhodnou s procesy začít, ale tyto snahy se dříve či později rozplynou, dobrý záměr převálcuje masa každodenních úkolů a vše zůstává při starém. Ve druhém díle seriálu "Jak na procesy" se proto Regina Kubcová podívá, jaké podmínky potřebujete vytvořit, abyste při zavádění procesů uspěli.

Jak začít zavádět procesy a nezkolabovat

V předchozích dílech jsme si řekli, kdy je vhodné začít vědomě pracovat s procesy a jaké podmínky nám zavádění procesů usnadní. Dnes se podíváme na to, jak nastavování procesů naplánovat, aby nevznikl ještě větší chaos, a jak při takové změně pracovat s vašimi zaměstnanci, aby ji přijali a nově nastavené procesy byli ochotni dodržovat. Pokud chcete nastavit či vyladit více procesů ve více odděleních najednou, přistupujte k takové akci jako ke kterémukoliv jinému projektu.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.