kapitál

Andělé začínajících podnikatelů

Základem pro podnikání je dobrý nápad. Na jeho realizaci jsou ale potřeba peníze. Stejně tak potřebuje kapitálovou injekci malá firmička, která cítí, že má na víc – ale k financování své expanze opět potřebuje peníze zvenčí. Banky na podnikatelské projekty s žádnou či jen minimální historií pohlížejí značně nedůvěřivě. Co je pro banku nepřijatelným rizikem, může být zajímavou výzvou pro soukromého investora, ochotného vložit své peníze do nejistého podniku s vidinou budoucích zisků.

Co jsou to tzv. hedge fondy?

Představy české veřejnosti o významu pojmu „hedge fondy“ jsou bohužel stále utvářeny zkreslenými informacemi některých médií. Za omezené povědomí o tomto typu investic může relativně nízký počet správců hedge fondů v České republice. Podívejme se blíže na toto zajímavé odvětví, které je neprávem opředeno mýty.

Co si připravit pro investora, když jdete žádat o peníze na rozvoj podnikání

Řada podnikatelů v etapě růstu zvažuje formy získání kapitálu, rozvoj podnikání s sebou totiž zákonitě musí přinést i požadavky na finance popřípadě prostředky podporující dynamiku rozvoje vašeho podniku. Jednou z možností je oslovení potenciálního investora. V následujícím článku se dozvíte, jaké podklady si připravit pro jednání s investorem.

Jak sehnat peníze do začátku podnikání při studiu

Pokud jste student a chystáte se začít podnikat, je to pro vás krok, který vám pomůže zorientovat na trhu práce s předstihem. Největší bariérou pro zahájení podnikání u studenta bývá nedostatečný kapitál. Jak může student začít podnikat, když nemá vlastní peníze se dozvíte v následujícím článku.

Možnosti zdrojů financování v začátcích podnikání

Jste rozhodnuti, že budete podnikat a dokonce máte zpracovaný podnikatelský plán? Přemýšlíte, kde sehnat peníze na start podnikání, které tolik potřebujete? Nabízíme vám přehled možných zdrojů financování začátku podnikání.

Rizikový kapitál (venture capital) jako zdroj financí pro podnikatele

Chybí vám finanční zdroje pro podnikání? Hledáte investora, který by vložil do vaší firmy potřebný kapitál? Zvažujete využití možností rizikového kapitálu? Přečtěte si o něm více.

Vstup firmy na burzu – vhodné načasování a postup

Vstup na burzu - důležitý krok, který otevírá firmě cestu k dalšímu kapitálu, jaký by jinak ani nebyla schopna získat. Navíc za podmínek, za kterých žádná banka peníze nepůjčí. Při vydávání akcií získává emitent – tedy firma, jež je vydává – peníze v hotovosti na dobu neurčitou. Bez nutnosti tento úvěr splácet, bez úroků. Jako vždy ale platí: něco za něco. A ne každý se může touto cestou vydat. Vstup na kapitálový trh vyžaduje správné načasování a splnění určitých základních předpokladů.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.