podnikám na mateřské

Co brání ženám v podnikání

Pokud chce žena, tím více pokud je matkou, začít podnikat, často jí v tom brání nejrůznější překážky a jen malá část z těchto žen dokáže bariéry překonat a do podnikání se pak opravdu pustí. S jakými problémy bojují ženy, které chtějí zahájit podnikání a co proti nim dělat?

Dominika Špačková: Maminkatelky

"Maminkatelky" je pojem, který se do českého slovníku vetřel teprve nedávno. Je to složenina slov maminka a podnikatelka. Takových maminkatelek se u nás totiž ročně „narodí“ asi 30 000, a to už je panečku číslo, které nás nenechává chladnými. Maminkatelkou je i průkopnice tohoto pojmu a dobrá rádkyně všech maminek, které chtějí začít podnikat, Dominika Špačková. Nechala jsem jí, aby nám promluvila do duše.

Jak sladit rodinu a podnikání

Sladění pracovního vytížení s péčí o rodinu představuje u mnoha žen zásadní překážku bránící bezstarostnému vstupu do podnikání. Neuvědomují si totiž, že je to právě naopak vlastní podnikání, co může ženám pomoci zharmonizovat pracovní a rodinný život. Podnikatelky si totiž samy plánují čas a nejsou nuceny přizpůsobovat se jiným.

OSVČ matkou – jak na sociální a zdravotní pojištění

Jste OSVČ a stanete se brzy matkou? Anebo mateřství teprve plánujete? V obou případech je pro vás tento článek velmi důležitý. Popisuje totiž situaci, co se stane, pokud se jako OSVČ stanete matkou z hlediska problematiky sociálního a zdravotního pojištění. Čtěte co dělat, abyste jako OSVČ získaly nárok na peněžitou pomoc v mateřství.

Podnikání na mateřské dovolené

Jste podnikatelka na mateřské dovolené a chcete pokračovat ve svém podnikání? Nebo chcete začít podnikat a nevíte, zda nepřijdete o peněžitou pomoc v mateřství? A zda na ní máte vůbec nárok? To vše vám osvětlíme v následujícím článku.

Podnikání na rodičovské dovolené

Jste na rodičovské dovolené a chcete pokračovat ve svém podnikání? Chcete vědět, jaké jsou podmínky výplaty rodičovského příspěvku a zda můžete podnikat a nepřijít o něj? A jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním u podnikajících rodičů na rodičovské dovolené? To vše vám prozradíme na následujících řádcích.

Podnikání při péči o dítě – v čem podnikat a jak na to

Mnoho žen na mateřské dovolené uvažuje o zahájení vlastního podnikání. Co zvážit, než začnete s podnikáním v této životní etapě?

Podnikání v oblasti služeb péče o děti

Ženy přemýšlející o podnikání ve službách souvisejících s péčí o děti se musejí vypořádat s komplikovanými zákony. V dnešní době je otázka legislativy týkající se provozu školek, denních center apod. značně složitá, v mnohých případech není ani jasně vymezena a různí se dle typu poskytované služby. Přečtěte si náš článek a budete vědět více.

Podnikatelkou na rodičovské

Domníváte se, že začít podnikat na rodičovské dovolené není v lidských silách? Je to možná o něco náročnější na organizaci času, ale jde to. O tom vás přesvědčí příběhy dvou žen, které se do podnikání vrhly právě v době své rodičovské dovolené. V článku se navíc dozvíte vše podstatné o daňové problematice podnikání na rodičovské.

Podnikatelky dnes a zítra – podpora podnikání žen

Role podnikatelky mnohdy obnáší skloubení profesionálky, manželky a matky. I z toho důvodu je podnikajících žen stále oproti jejich mužským protějškům menšina. Jaké mají začínající podnikatelky vyhlídky v současné společnosti?

Rovné příležitosti a genderová problematika v podnikání žen

Ženy mohou stejně jako muži podnikat ve všech oborech, které živnostenské podnikání v České republice nabízí. Realita se ale liší. Podnikatelky se mohou často setkat s genderovými předsudky, které brání v naplnění rovných příležitostí a zdravému způsobu podnikání.

Svět podnikání a ženy – specifika podnikání žen

Jste-li ženou, která by se ráda začala věnovat podnikání, mohly by pro vás být zajímavé informace o tom, jak si ženy ve světě podnikání stojí či jaká jsou specifika ženského podnikání. Pokud tomu tak je, přečtěte si následující článek.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.