financování podniku

10 nejúspěšnějších crowdfundingových projektů

Od roku 2009, kdy byl crowdfundingový portál Kickstarter založen, působí jako podhoubí podpory pro mnoho inovativních projektů, star-upů a spojuje jejich autory s fanoušky.

Absurdní bankovní poplatky u podnikatelských účtů

V České republice se každoročně díky veřejnému hlasování rodí nový absurdní bankovní poplatek, celkem jich nelichotivé přízvisko získalo už sedm. My vám jich v souhrnu představíme celkem šest. Co myslíte, vzaly si banky k srdci hlas lidu a vynechali absurdní poplatky ze svých aktuálních sazebníků u podnikatelských účtů?

Andělé začínajících podnikatelů

Základem pro podnikání je dobrý nápad. Na jeho realizaci jsou ale potřeba peníze. Stejně tak potřebuje kapitálovou injekci malá firmička, která cítí, že má na víc – ale k financování své expanze opět potřebuje peníze zvenčí. Banky na podnikatelské projekty s žádnou či jen minimální historií pohlížejí značně nedůvěřivě. Co je pro banku nepřijatelným rizikem, může být zajímavou výzvou pro soukromého investora, ochotného vložit své peníze do nejistého podniku s vidinou budoucích zisků.

Bankovní účet pro podnikatele můžete mít i zdarma

Zřizovat či nezřizovat podnikatelský účet? To je otázka mnoha začínajících podnikatelů, kterým prochází přes účet minimální množství položek a tak vedení speciálního podnikatelského účtu by pro ně bylo zbytečně nákladné. Jak se rozhodnout? Dá se v nabídce podnikatelských účtů najít účet, jehož vedení bude pro podnikatele zdarma? Srovnali jsme dostupné podnikatelské účty z hlediska poplatků za jejich vedení. Na výsledky se podívejte v článku.

 

Bootstrapping aneb řízení ekonomické stránky podnikání

Předpokládejme, že z nějakého důvodu nemůžete získat peníze na své podnikání – nejste miláček bank ani nepodnikáte s osvědčenou technologií na osvědčeném trhu. Nebo prostě jen váš podnik není vhodný pro rizikový kapitál, tj. nepodnikáte v oblasti s možností rychlého růstu a nemáte hodnotu desítek milionů. Znamená to, že byste to měli vzdát? Vůbec ne. Můžete zkusit zahájit vaše podnikání s omezenými nebo žádnými finančními prostředky, tedy pomocí zásad bootstrappingu.

Chybí vám peníze na zahájení podnikání? Staňte se Bootstrapperem!

Už jste slyšeli o bootstrappingu? Pokud ne, pak vězte, že je to způsob podnikání či spíše podnikatelského myšlení, který vaše sny o zahájení podnikání s omezeným množstvím peněz může přivést do reality. Jak na to, se dozvíte v následujícím článku.

Co brání ženám v podnikání

Pokud chce žena, tím více pokud je matkou, začít podnikat, často jí v tom brání nejrůznější překážky a jen malá část z těchto žen dokáže bariéry překonat a do podnikání se pak opravdu pustí. S jakými problémy bojují ženy, které chtějí zahájit podnikání a co proti nim dělat?

Co dělat při neschopnosti splácet úvěr na podnikání

Může se stát, že se dostanete do situace, kdy přestanete být schopni splácet úvěr na podnikání, důvodů, pro které se to může stát, je nespočet. Z toho vaše banka jako poskytovatel úvěru radost mít jistě nebude, a proto je vhodné vědět, jak této situaci v ideálním případě předcházet anebo, pokud opravdu dojde k nejhoršímu a vy splácet přestanete být schopni, jaký zaujmout v této situaci postoj. Mrtvý brouk to není. Více v následujícím článku.

Co jsou to tzv. hedge fondy?

Představy české veřejnosti o významu pojmu „hedge fondy“ jsou bohužel stále utvářeny zkreslenými informacemi některých médií. Za omezené povědomí o tomto typu investic může relativně nízký počet správců hedge fondů v České republice. Podívejme se blíže na toto zajímavé odvětví, které je neprávem opředeno mýty.

Co obnáší vzít si hypotéku na firmu

Každá firma se může dostat do situace, kdy bude potřebovat firemní hypotéku. Ať už se rozhodne pořídit si vlastní kancelářské prostory, nebo postavit novou výrobní halu. Jaké jsou okolnosti získání firemní hypotéky? A jaké jsou rozdíly oproti běžné hypotéce pro fyzické a právnické osoby?

Co si připravit pro investora, když jdete žádat o peníze na rozvoj podnikání

Řada podnikatelů v etapě růstu zvažuje formy získání kapitálu, rozvoj podnikání s sebou totiž zákonitě musí přinést i požadavky na finance popřípadě prostředky podporující dynamiku rozvoje vašeho podniku. Jednou z možností je oslovení potenciálního investora. V následujícím článku se dozvíte, jaké podklady si připravit pro jednání s investorem.

Crowdfunding: Když dav přispívá

Princip crowdfundingu je starý možná jako lidstvo samo. Jen dostal blýskavý kabátek z moderních materiálů.

Crowdfunding: Komu se to povedlo u nás

I některé české crowdfundingové projekty stojí za povšimnutí. Nepyšní se sice tak vysokými cílovými částkami, jako ty na KickStarteru, ale ukazují, že crowdfunding, jakožto zdroj příspěvků na kreativní projekty, funguje i u nás.

Crowdfunding: V čem vězí úspěch projektu

Úspěšnost crowdfundingových projektů je okolo 50 %. Z kola tedy musí ven polovina projektů, které na svou cílovou částku nedosáhnou. Dostat se do té šťastnější padesátky je tak trošku alchymie. Musíte namíchat správný poměr žádoucích ingrediencí.

Do banky se slovníkem? Netřeba!

Stává se vám, že občas nerozumíte bankovním úředníkům, protože používají výrazy, které vám nic neříkají? S naším malým internetovým slovníčkem pojmů spojených s bankovními účty už budete řeči bankéřů rozumět

Dotační podvod – jak se nedostat do sporu se zákony při vyřizování dotace na podnikání

Jak se při vyřizování dotací na podnikání nedostat do sporu s legislativními podmínkami pro přidělení dotace se dozvíte na následujících řádcích.

Finanční část podnikatelského záměru – plán toku hotovosti

Tok hotovosti neboli cash flow je pojem, který se v podnikání zmiňuje velmi často. Pro malé a střední podnikatele bývá zajištění cash flow důležitější než ziskovost a jeho úroveň bývá ukazatelem úspěšnosti podniku zejména v jeho počátcích.

 

Finanční část podnikatelského záměru – plán zisků a ztrát

Součástí finanční části podnikatelského záměru může být také plánovaný výkaz zisků a ztrát, neboli plánovaná výsledovka. Zjednodušeně řečeno se jedná o tabulku, ve které od plánovaných výnosů odečtete plánované výdaje. Pokud bude výsledek kladný, mělo by vaše podnikání dosahovat zisku.

Finanční gramotnost je nezbytností pro úspěšné podnikání (video)

Finanční gramotnost jakožto schopnost porozumění financím a schopnost s nimi zacházet je velmi důležitá pro každodenní život člověka, ale i pro podnikání. Podívejte se s námi, co by měl finančně gramotný podnikatel dělat a znát.

 

Finanční plán podnikání jako součást podnikatelského záměru

Tvorba podnikatelského záměru je nezbytnou fází přípravy na podnikání, odhalí totiž potenciál vašeho podnikatelského nápadu. Jednou ze stěžejních částí podnikatelského záměru je pak podnikatelská rozvaha, nebo-li finanční plán podnikání. Bez něj byste se do podnikání raději pouštět neměli, protože váš úspěch není zdaleka zaručen.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.