podnikatelské příběhy

10 otázek pro … Janu Švihlovou – profesionální osobní asistentku a výkonnou ředitelku firmy poskytující mezinárodní asistentské služby

10 obligátních otázek jsme položili Janě Švihlové. Proč by vás měly její odpovědi zajímat? Je to žena, která dokazuje, že i v České republice se dá podnikat mezinárodně. Jako mezinárodní osobní asistentka se totiž dokázala prosadit v zahraničí. Exkurze do jejího podnikání začíná právě teď!

10 otázek pro … Katěrinu Šubertovou – osobní poradkyni a lektorku kurzu Ženský startup: podnikatelské maximum

Podnikat na vlastní pěst v zemi, která není vaší rodnou, přináší různé komplikace. Ne tak ale Katěrině Šubertové, která se v České republice již několik úspěšných let věnuje osobnímu poradenství pro manažery, malé a střední podniky a ženy, které chtějí začít podnikat. Jaké překážky musela překonat, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

10 otázek pro... Jana Laibla – profesionálního obchodního zástupce a spolumajitele společnosti osobniasistentka.cz

Pokračováním série rozhovorů 10 otázek pro... je rozhovor s úspěšným profesionálem v oblasti obchodu a služeb a spolumajitelem společnosti osobniasistentka.cz. Představujeme vám Jana Laibla.

10 otázek pro… Martinu Václavíkovou – firemní poradkyni a majitelku obchodu s oblečením pro vozíčkáře a postižené děti Adaptia

Tentokrát jsme si vzali na paškál úspěšnou ženu. Je jí  Martina Václavíková – profesionální firemní poradkyně a majitelka obchodu s oblečením pro zdravotně postižené Adaptia. Prozradí vám toho spoustu o podnikání.

10 otázek pro… Pavla Kotyzu – marketingového odborníka a autora projektu Nosím Vaše Triko

Připravili jsme pro vás zcela novou rubriku 10 otázek pro …, ve které se budete moci pravidelně setkávat se zajímavými osobnostmi českého businessu. Můžete díky ní nahlédnout do světa podnikání očima těch, kteří stojí za zajímavými podnikatelskými projekty. Sérii rozhovorů 10 otázek pro … otevírá Pavel Kotyza – marketingový odborník a autor projektu Nosím Vaše Triko.

10 otázek pro… Tomáše Hajzlera – propagátora myšlenky svobody v práci a zakladatele vzdělávací společnosti PeopleComm

Dnes vám zprostředkováváme rozhovor s Tomášem Hajzlerem, se kterým jste se mohli seznámit už v článku s názvem Jak v sobě objevit talent. Pokud se chcete dozvědět o tomto propagátorovi myšlenky svobody v práci a zakladateli vzdělávací společnosti PeopleComm více, stačí, když budete číst dál.

ArtBanana: online umělecká galerie

Umění se konečně stěhuje na internet. Už nejsme odkázáni na „umělecké skvosty“ prodávané v Ikei a dalších nábytkových domech. U nás se o tento posun zasadil projekt ArtBanana.cz – umělecká galerie online. Příběh odhaluje sám zakladatel Ján Gajdušek.

BeWooden: dřevo, motýlci a byznys

Je libo motýlka? Nebo třeba peněženku? Ze dřeva?? Pro BeWooden žádný problém. Pojďme vstoupit do světa elegantního byznysu.

České sociální projekty, kde už to funguje

Sociální podnikání se, zdá se, vydalo dvěma směry – první chce řešit lokální problémy; na konci druhého směru jsou země třetího světa. Zatímco na západ od nás a za „velkou louží“ jsou oba směry v rovnováze (když více jsou přeci jen vidět ty nahlížející do rozvojového světa), v České Republice, kde jde o hodně čerstvou myšlenku, vznikají sociální projekty zaměřené převážně na lokální společenské potíže.

Chlapská zásilka: Svět pánského prádélka

O údržbu spodního prádla a ponožek se většinou starají přítelkyně nebo manželky. A když žádné nejsou, dopadá to katastrofálně, což si uvědomili dva kluci z Mendlovky a rozjeli start-up Chlapská zásilka. Pojďte nakouknout do chlapských necesérů.

Čím mohli být a kolik mohli vydělávat ti, které obdivuje celý svět, kdyby se nestali úspěšnými podnikateli

Kdyby Bill Gates neodešel ze školy a stal se právníkem, na kterého studoval, jeho příjem by dělal 112 tis. dolarů za rok. On ale místo toho založil společnost Microsoft a jeho jmění je nyní odhadováno na 61 miliard dolarů. To znamená, že na roční plat, který by dosáhl jako právník, teď musí pracovat pouhých 35 minut. Na další neuvěřitelné příběhy lidí, kterým opuštění školy přineslo úspěch a bohatství, se podívejte v následujícím článku.

Do hlubin podnikání s Jiřím Jemelkou

Když jsem požádala Jiřího Jemelku, člověka, který se dlouhá léta zabývá poradenstvím pro podnikatele a firmy, o rozhovor, netušila jsem, s jakou zaníceností pro věc se setkám a že jeden rozhovor vydá na celé téma e-magu. Je to tak. Pan Jiří Jemelka toho ví hodně o podnikání a nebojí se se svými rozsáhlými zkušenostmi bez tajností podělit. S kým? S kýmkoliv z vás, kdo stojí o pořádnou dávku podnikatelského know-how. Dámy a pánové, před vámi je nejhlubší rozhovor v dějinách Starting Upu. Užijte si ho a načerpejte z něj pro své podnikání, co se jen dá.

Film Povolání podnikatel

Díky společnosti Acton Media a Středoevropské podnikatelské sociální iniciativě (CEBSI) vám můžeme na iPodnikateli nabídnout jedinečný film Povolání podnikatel. Film popisuje příběh tří podnikatelů, z nichž každý pochází z jiné části světa a z jiných poměrů. Všechny však spojuje nadšení a vášeň pro podnikání.

Inspirace: AirBnB

Podnikání na internetu je trend, který v současné době “hýbe světem”. V online prostředí se pohybuje tolik vašich potencionálních zákazníků, že kdybyste je měli zaujmout osobně, nezvládli byste za celý svůj život ani desetinu toho, co za vás zvládne za den všemocný internet. Pěkným příkladem toho, jak dokáže jednoduchý nápad vydělat díky internetu miliardy dolarů, je projekt AirBnB.

Kam za rok došla 30ti denní výzva

30ti denní výzvě to pořád dobře šlape, ale za uplynulý skoro rok se toho stalo více, co stojí za řeč. Odpovídá Marika Janečková.

Kam za rok došli Zajíci v krabici

Zajíce v krabici jsme vám představili loni v jednom z prvních vydání e-magu Starting Up. Měli pěkně našlápnuto a vypadalo to, že Petru a Vaška, což je dvojka, která za Zajíci stojí, nic nezastaví. Nezastavilo, ale rok to nebyl úplně bezpřekážkový. Ke zpovědi za Zajíce v krabici přišla Petra Šťastná.

Kam za rok došlo BAGOBAGO

Byl rok 2015 plný změn i pro BAGOBAGO? Co se událo v tomto úspěšném start-upu? Dozvíte se z úst Petra Hudečka. Po 10 měsících znovu na místě činu.

Legito: IKEA na smlouvy

Pro některé podnikatele jsou smlouvy rutina, pro většinu ostatních spíš pojem, při kterém trnou hrůznou, aby něco nepokazili. Aby tomu tak nebylo, vznikla aplikace Legito. Kdo za ní stojí a co všechno umí?

MY FOOD: dobré jídlo bez chemie

MY FOOD je start-up, který jitří chuťové buňky těm, co prahnou po kvalitních potravinách. A že jich přibývá. Je to taková lepší verze klasického supermarketu (nebo bistra), kde jsou na vás milí a kde si můžete koupit „plno-chutné“ jídlo bez zbytečné chemie. Tento perfektně řešený start-up si zaslouží vaši pozornost.

Návraty: Mix.it

Dalším, tehdy už hodně slušně rozjetým start-upem, který jsme v prvním ročníku e-magu zpovídali, bylo Mixit. Kluci měli našlápnuto a tak nás hodně zajímalo, jestli se jim vše povedlo.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.