dotace na podnikání

10 nejúspěšnějších crowdfundingových projektů

Od roku 2009, kdy byl crowdfundingový portál Kickstarter založen, působí jako podhoubí podpory pro mnoho inovativních projektů, star-upů a spojuje jejich autory s fanoušky.

Crowdfunding: Když dav přispívá

Princip crowdfundingu je starý možná jako lidstvo samo. Jen dostal blýskavý kabátek z moderních materiálů.

Crowdfunding: V čem vězí úspěch projektu

Úspěšnost crowdfundingových projektů je okolo 50 %. Z kola tedy musí ven polovina projektů, které na svou cílovou částku nedosáhnou. Dostat se do té šťastnější padesátky je tak trošku alchymie. Musíte namíchat správný poměr žádoucích ingrediencí.

Dotační podvod – jak se nedostat do sporu se zákony při vyřizování dotace na podnikání

Jak se při vyřizování dotací na podnikání nedostat do sporu s legislativními podmínkami pro přidělení dotace se dozvíte na následujících řádcích.

Jak sehnat peníze do začátku podnikání při studiu

Pokud jste student a chystáte se začít podnikat, je to pro vás krok, který vám pomůže zorientovat na trhu práce s předstihem. Největší bariérou pro zahájení podnikání u studenta bývá nedostatečný kapitál. Jak může student začít podnikat, když nemá vlastní peníze se dozvíte v následujícím článku.

Jak získat dotaci pro své podnikání

Pro období 2007-2013 je z rozpočtu EU pro Českou republiku vyčleněno 26,7 miliard eur (tj. 773,9 miliard korun). Vláda ČR pro čerpání těchto prostředků z EU schválila 24 operačních programů. Jak správně postupovat a získat dotaci z tohoto balíku peněz?

Máte schválenou dotaci? Čekejte víc kontrol!

V průběhu realizace nebo po ukončení realizace projektu může být u příjemce dotace pracovníky agentury CzechInvest vykonána veřejnoprávní kontrola. Na tuto kontrolu má CzechInvest právo dle podepsaných Podmínek (smlouvy o poskytnutí dotace) a je nutno s touto kontrolou počítat.

Peníze na podnikání: Byznys stáž za hranicemi

Jistě znáte Erasmus coby projekt dotovaný Evropskou unií zprostředkovávající vysokoškolským studentům studijní pobyt v zahraničí. Věděli jste ale, že se Erasmu můžete zúčastnit i jako začínající podnikatel?

Pro 80 000 na pracák

Chtěli byste začít podnikat, ale dělají vám starost finance? Nevěšte hlavu, existuje totiž spousta příležitostí, jak získat peníze. Jednou z nich je finanční podpora pro začínající podnikatele od Úřadu práce, díky které můžete získat až 80 tis. Kč.

Program ICT a strategické služby

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu ICT a strategické služby, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

Program Inovace – projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu Inovace, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

 

Program Nemovitosti – získejte dotaci na sídlo firmy

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu Nemovitosti, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

 

Program Potenciál – podpora výzkumu, vývoje a inovačních aktivit

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu Potenciál, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

Program Školící střediska – dotace na vzdělávací aktivity podniku

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu Školící střediska, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

 

Slovníček pojmů z oblasti dotací

Dotace Evropské unie stále nabízejí malým a středním podnikatelům zajímavé příležitosti pro podporu jejich podnikání, avšak nesou s sebou značné nároky na znalost a porozumění specifickým pojmům. Orientovat se v nich není snadné a proto vám přinášíme článek, který vás naučí, jak s těmito pojmy pracovat.

 

Soutěže jako zdroj peněz

Máte skvělý nápad na podnikání a jediné co vás brzdí v jeho rozjezdu, je nedostatek peněz? Tak se nastartujte v soutěžích pro začínající podnikatele a rozjeďte to! To nejdůležitější totiž už máte - našli jste mezeru na trhu.

Už máte své peníze na podnikání od ČMZRB?

Začátek podnikání je náročný je zejména po finanční a psychické stránce. S psychickou zátěží si musíte poradit sami, s obstaráním peněz na podnikání vám může pomoci Českomoravská záruční a rozvojová banka. Využijte možnosti získat zvýhodněné úvěry na podnikání nebo bankovní záruky pro vaše podnikatelské úvěry.

Vyřídit si dotaci sám nebo využít služeb poradenské firmy

Jednou z věcí, kterou je nutné zvážit ještě než se rozhodnete podat žádost o dotaci, je to, zda si celý proces projektového cyklu vyřídit sám nebo se obrátit na pomoc poradenské firmy. My vám poradíme, v jakých situacích se raději obrátit na poradenskou firmu a kdy naopak vše zvládnete svépomocí.

 

Žádost o dotaci na podnikání z fondů Evropské unie

Pro získání evropských dotací na podporu podnikání je nutné zajistit rozsáhlou projetovou dokumentaci a doplnit žádost o dotaci celou řadou příloh. Náročnost na dotační projekt se liší podle druhu dotačního titulu, který hodláte využít.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.