zakládání podniku

Bez čeho se neobejdete při rozjezdu vlastní firmy

Plánujete rozjet vlastní byznys, ale nejste si jisti tím, co vás v prvních dnech čeká a co vše je třeba zařídit? Pojďme se podívat na několik základních věcí, bez kterých se samozřejmě neobejdete.

Časté otázky o živnostenském podnikání

Často se nás v diskuzi ptáte na různé otázky spojené s živnostenským podnikáním, a to ať už založením živnosti, tak praktickou stránkou podnikání na živnost. Vybrali jsem proto ty nejčastější dotazy a nyní vám je předkládáme komplexně zpracované v jednom jediném článku.

Freelancing – podnikání „na volné noze“

Slyšeli jste už o freelancingu? Víte, v čem je specifická práce "na volné noze"? Ne? Pak si určitě nenechejte ujít následující článek, protože tato forma podnikání může být právě pro vás vhodná.

Inspirace na diplomovou práci

Inspirace na diplomovou práci
Pokud studujete na vysoké škole, jistě víte, že jejím vyvrcholením budou státní zkoušky a obhajoba diplomové práce. Diplomová práce by měla být přednesem vašich získaných teoretických znalostí, jakož i jejich aplikací a schopnosti využívat je při řešení problémů v běžné praxi. Kromě získaných vědomostí budete k jejímu napsání potřebovat množství odborné literatury, možná i zahraniční, v případě potřeby si pořídíte její odborný překlad. Po jejím zpracování ji samozřejmě budete muset i vytisknout, takže si raději pořiďte i kompatibilní toner, v případě, že by vám došel ten, který nyní v tiskárně máte

Jak na přechod z OSVČ na s.r.o.

Vaše podnikání se slibně vyvíjí. Stoupají vám zisky, zvětšuje se objem zakázek či prodejů. Není jiná cesta, než najmou své první zaměstnance a začít opravdu „ve velkém“. To je přesně ta situace, kdy byste měli začít uvažovat o přechodu z OSVČ na eseróčko. Je to výhodnější? A jak to provést? Dozvíte se zde.

Jak Nový občanský zákoník definuje podnikání

Předtím, než se rozhodnete, kterou z možných forem podnikání si vyberete, je potřeba si nejprve ujasnit, zda vůbec vaše činnost bude podnikáním. Definice podnikatele je u nás součástí zákona (§ 420 Nového občanského zákoníka).

Jak se to skutečně má s ready-made společnostmi

Ready-made společnost
Uvažujete o pořízení ready-made společnosti, ale ještě jste se nikde jasně nedočetli, jak dlouho trvá koupě, jak je to s změnou názvu společnosti či jaké dokumenty je třeba doložit? U nás si dozvíte, jak se to skutečná má s ready-made společnostmi.
 

Jak se vyvarovat nejčastějších chyb začínajících podnikatelů

Pokud právě začínáte s podnikáním nebo se na něj teprve připravujete, potom věnujte pozornost tomuto článku. Přinášíme vám shrnutí nejčastějších chyb podnikatelů, abyste ještě před samotným zahájením podnikání stihli zabránit tomu, aby vás a vaše podnikání také postihly.

 

Jak správně vybavit prodejnu

Jak správně vybavit prodejnu
Pokud si plánujete otevřít prodejnu, je tento článek určen právě vám. Ať už uvažujete nad otevřením cukrárny, nebo prodejny s oblečením, jakož i prodejny elektro nebo stavebnin, budete muset zauvažovat nad zařízením své budoucí prodejny. Často se to nezdá, ale není to tak jednoduché, jak to zní. V první řadě totiž potřebujete představu. Z této představy by se měl zrodit plán nebo konkrétní projekt, který už ale musí být funkční a realizovatelný ve vašich prostorách.
 

Jak urychlit proces založení s.r.o.

Jak urychlit proces založení s.r.o.
Chcete si založit vlastní společnost s ručením omezeným, čistou a bez historie, ale potřebujete ji rychle? Rádi byste omezili rizika podnikání jako OSVČ, ale bojíte se starostí s novou s.r.o., sídlem firmy a agendou okolo? Máte k založení firmy otázky a nechcete věnovat týden studiu zákonů a vyhlášek?
 

Jak založit firmu ve Velké Británii

Velká Británie je jurisdikce, o kterou se v poslední době čím dále více začínají zajímat i čeští podnikatelé. Mezi hlavní důvody tohoto zájmu lze uvést rychlost založení firmy (řádově hodiny), anonymitu vlastnictví (obdoba akcií na majitele tzv. bearer shares) a seriózní image (na rozdíl od různých banánových daňových rájů). V tomto článku se dozvíte, jak se zakládají a fungují britské firmy.

 

Jaké jsou výhody a nevýhody OSVČ vs. s.r.o. – máme porovnání

Výhody a nevýhody OSVČ vs. s.r.o.
V České republice vznikne každoročně několik stovek nových podnikatelů. Většina z nich se ubírá stále stejnou cestou, kterou je podnikání jako OSVČ, tedy na živnostenské oprávnění. Málokdo si však uvědomuje, jaké to může mít důsledky.
 

Jednotná kontaktní místa (JKM) usnadní začátek podnikání v rámci jednotného evropského trhu

Podnikáte ve službách a nedostává se vám informací, které potřebujete? Pro tyto případy byla zřízena Jednotná kontaktní místa (JMK), jejichž úlohou je především usnadnit začátek podnikání jak na území ČR, tak v rámci celého evropského trhu.

Když se rozhodnete založit s.r.o.

Základem úspěšného podnikání je mít firmu. Pracovat jen na živnostenský list se už tolik nevyplácí a hlavně – nepůsobí příliš důvěryhodně. Jestliže potřebujete posunout své podnikání o další krok dopředu, založte si s.r.o. Možnosti se nabízejí dvě – pomalá a drahá a rychlá a levná!

Koupí ready made obchodní společnosti jednoduše zahájíte své podnikání

Stále více začínajících podnikatelů dnes už ví, že zahájení podnikání je možné řešit i jinak, než běháním po úřadech a sháněním potřebných razítek. I to je důvodem, proč služby specializovaných společností, které zakládají ready-made společnosti, rostou na oblibě.

Který ze způsobů podnikání je pro vás ten pravý?

Který ze způsobů podnikání je pro vás ten pravý?
Chcete si založit firmu a váháte s volbou ideální právní formy obchodní společnosti? Zvažte počáteční kapitál, počet společníků i možná rizika, která pro vás mohou plynout. Přečtěte si, čím se liší 4 nejčastější formy obchodních společností.
 

Možnosti zdrojů financování v začátcích podnikání

Jste rozhodnuti, že budete podnikat a dokonce máte zpracovaný podnikatelský plán? Přemýšlíte, kde sehnat peníze na start podnikání, které tolik potřebujete? Nabízíme vám přehled možných zdrojů financování začátku podnikání.

Na kolik vás přijde založení podnikání

Založení živnosti i společnosti s ručením omezeným s sebou nese nejen vyřizování množství administrativních záležitostí, ale i spoustu dílčích poplatků. Následující článek obsahuje seznam poplatků, na jejichž placení by se měl každý začínající podnikatel připravit. Seznam poplatků nemusí být kompletní, protože každý konkrétní případ zakládání podnikání se může o nějakou položku lišit, přesto vám může dát dobrou představu o tom, kolik bude založení vašeho podnikání stát.

Název a sídlo právnické osoby podle nového občanského zákoníku

V novém občanském zákoníku, který začne platit od 1. 1. 2014, jsou zakotveny změny týkající se názvu a sídla společnosti (právnické osoby). Co se mění?

Než začnete shánět peníze do začátku podnikání

Než se začnete poohlížet po dostupných možnostech financování začátků vašeho podnikání, důkladně zvažte všechny varianty, které by vám mohly ušetřit alespoň část počátečních nákladů. My vám na dalších řádcích poradíme jak na to.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.