management

10 otázek pro … Katěrinu Šubertovou – osobní poradkyni a lektorku kurzu Ženský startup: podnikatelské maximum

Podnikat na vlastní pěst v zemi, která není vaší rodnou, přináší různé komplikace. Ne tak ale Katěrině Šubertové, která se v České republice již několik úspěšných let věnuje osobnímu poradenství pro manažery, malé a střední podniky a ženy, které chtějí začít podnikat. Jaké překážky musela překonat, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

10 otázek pro... Jana Laibla – profesionálního obchodního zástupce a spolumajitele společnosti osobniasistentka.cz

Pokračováním série rozhovorů 10 otázek pro... je rozhovor s úspěšným profesionálem v oblasti obchodu a služeb a spolumajitelem společnosti osobniasistentka.cz. Představujeme vám Jana Laibla.

5 tipů, jak vytěžit z dovolené maximum pro podnikání

Léto je v plné síle a všichni víme, co to znamená. Konečně dovolená. Zatímco pro většinu je to vítaná příležitost jak „vypadnout“z každodenního shonu, pro některé podnikatele je to promarněný čas, který je stojí peníze. Napadlo vás ale někdy, že dovolená může být skvělá příležitost pro obchod?

6 rad, jak podnikat v období ekonomické krize

Ekonomická krize zasáhla většinu firem i drobných podnikatelů. V situaci, kdy klesají tržby, ubývají zákazníci a mnoho lidí rozvažuje, za co utratí své peníze, je třeba kromě jiného také začít jednat uvážlivě, rozhodovat se s větší pečlivostí a takříkajíc si chránit záda. V následujících bodech jsme zformulovali rady, které vám mohou pomoci překlenout období recese.

Certifikáty systémů řízení přinesou vaší firmě potřebnou prestiž a důvěru ze strany zákazníků

V současné době většina firem vyžaduje od svých obchodních partnerů různé certifikáty systémů řízení, které slouží jako nezdolné reference správného fungování firmy. Proč ale věnovat čas a především pak firemní finance na získání certifikátu? Protože certifikátem můžete jasně prokázat seriózní vztah ke svým dodavatelům a zákazníkům, demonstrovat, že máte své firemní činnosti a procesy pod kontrolou a bez neplánovaných výkyvů, vzbudit patřičnou důvěryhodnost a podpořit vysokou efektivitu.

Důvěra, bezpečnost a dostupnost informací. To je systém řízení bezpečnosti informací podle normy ISO / IEC 27001:2005

V dnešní době plné informací a dat si každý uvědomuje jejich důležitost. Málokdo však data a informace, se kterými dennodenně přichází do styku i náležitě chrání a spravuje. Na systémové zabezpečení a správu dat se jeví jako vhodný nástroj zavedení systému řízení bezpečnosti informací (dál jen ISMS) v souladu s velmi populární normou v této oblasti ISO / IEC 27001:2005.

 

Jak zvládnout podnikání jako zkušený profesionál

Každý podnikatel, ať už zkušený nebo začínající by měl vědět, jak se chová profesionál, aby jeho práce byla dostatečně efektivní a výsledky profesionální. Podle čeho se posuzuje profesionální přístup a jak se k profesionalitě v podnikání dopracovat?

Jaká je skutečná realita podnikání? (video)

Baví vás podnikání?  Podívejte se na krátký animovaný film o tom, jaká je (anebo není?) realita podnikání.

 

Jste otrokem svého vlastního podniku?

Trávíte příliš mnoho času ve své firmě? Bere vám váš podnik všechen volný čas, takže vám nezbývá na jiné aktivity? Nabízíme sedm tipů, které vám poradí, jak si zorganizovat čas a trávit v práci méně času, aniž byste vystavili svoji firmu riziku.

 

Kontrolujte spotřebu energií a řiďte ji systémově pomocí normy ISO 50001

Ceny energií a jejich spotřeba mají mnohé společného – neustále narůstají a zatěžují čím dál více rozpočet firem. Dobrou zprávou je, že existují nástroje, jak spotřebu energií sledovat a řídit. O to nejefektivnějším se dočtete v následujícím článku.

 

Manažerské funkce aneb co by měl umět a dělat dobrý manažer firmy

Pracovní náplň manažera (respektive podnikatele) může být rozdílná podle toho, na jaké úrovni organizační struktury podniku se vyskytuje. Manažerské funkce se nejčastěji odvíjejí od potřeby dosáhnout stanovených podnikatelských cílů, z čehož vyplývá nutnost obstarat a řídit zdroje podniku.

Naučte se delegovat práci

Neumíte přenechat práci jiným? Bojíte se pocitu ztráty kontroly nad pracovními úkoly? Máme pro vás 5 tipů, které vám v tímto problémem pomohou.

Naučte se prodávat sami sebe – pár užitečných tipů z praxe

Prodáváte skutečně sami sebe nebo jen kopírujete prodejní modely jiných firem a podnikatelů? V tomto článku vám předložíme několik důvodů, proč se zaměřit na sebe a jak posílit svoji originalitu a jedinečnost, protože to je to, co od vás vaši klienti většinou chtějí.

Nejčastější chyby v řízení podniku

Pokud podnikáte, je důležité neustále si pokládat otázku: Jak řídím svou firmu? Mnoho lidí si myslí, že pokud firma zajišťuje příjmy a zisky, je úspěšná. Bohužel to tak není. V řízení (managementu) firmy dochází často k manažerským chybám, článek shrnuje ty nejčastější.

Poselství profesionálního mindmappera

Daniel Gamrot: Srovnejte si záměry s myšlenkovými mapami

Souboj s vlastními nápady je jednou z činností, se kterými se jako podnikatel dostávám do křížku téměř neustále. Hlava je úžasný nástroj, který dostal k dispozici každý z nás, a je neuvěřitelným generátorem nových myšlenek. Často se potýkám u sebe i svých klientů se způsobem zpracování přívalu nápadů a tím, který z nich uchopíme a jakým způsobem je realizujeme. Jak poznám, že je daná myšlenka ta nejdůležitější a měl bych jí věnovat pozornost? A nejen při této činnosti mi velmi pomáhají myšlenkové mapy.

Poznejte 30 chyb v prvním roce podnikání, které vaše podnikání budou stát život, pokud se z nich nyní nepoučíte

Žádné plané řeči, které už jste slyšeli tisíckrát, ale vysvětlení konkrétních chyb, které budou pro vaše podnikání fatální, pokud se z nich nyní nepoučíte.

Představujeme IQNet SR 10, novou normu pro certifikaci společenské odpovědnosti firem

Dbáte ve firmě na společenskou odpovědnost? Pak pro vás může být dobrou zprávou, že vznikla nová norma pro certifikaci společenské odpovědnosti firem.

Rodinné podnikání přináší radosti, ale i strasti

Rodinná firma - zdá se to jako ideální model pro řízení podniku. Může být, zároveň se ale v případě, že se ho nepodaří správně nastavit, může stát hrobem nejen samotného podnikání, ale i fungujících rodinných vztahů. A pokud podnikatelský záměr nevyjde a firma zkrachuje, znamená to, že o zdroj příjmů nepřišel jen někdo, ale všichni z rodiny. Co vše zvažovat, plánujete-li si zřídit rodinný podnik se dozvíte v následujícím článku.

Seznamte se důvěrně s neúspěchem, je to přítel

Většina z vás šla do podnikání s vidinou úspěchu, měli jste a možná máte jasnou představu o tom, jak by to vše mělo vypadat. Vizi můžete mít krásnou, cíle mohou být reálné, plány také. Ale stačí to?

Test metod, které zefektivní vaši práci: Pomodoro versus GTD

Patříte mezi podnikatele, kteří pracují s počítačem a věnují se souběžně několika pracovním činnostem? A stává se vám, že selháváte při plnění jednoduchých úkolů a rozptyluje vás dění na internetu nebo přátelé na Facebooku? Zkuste pomodoro, jednoduchou, ale účinnou pomůcku, jak zlepšit vaši pracovní morálku.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.