účetnictví

Daňová evidence, výdaje stanovené paušálem, podvojné účetnictví – jak prokázat příjmy a výdaje OSVČ

Při samostatné výdělečné činnosti má podnikatel několik možností prokazování svých příjmů a výdajů a  tudíž i pro uplatnění postupu pro výpočet všech jeho daňových povinností. Jaké jsou tedy možnosti vedení daňové evidence, jaká je hranice pro vedení podvojného účetnictví či výše paušálu pro odvod daní u OSVČ?

Denní záznam tržeb (vzor)

Jako obchodníci pravděpodobně potřebujete mít neustále po ruce vzory dokladů, které se týkají evidence vašich prodejů. Připravili jsme pro vás proto vzor denního záznamu tržeb.

 

Dodací list (vzor)

Jako obchodníci pravděpodobně potřebujete mít neustále po ruce vzory účetních dokumentů, které se týkají prodeje vašeho zboží či služeb. Připravili jsme pro vás proto vzor dodacího listu.

 

IFRS – mezinárodní standardy finančního výkaznictví

Existuje povinnost vést účetnictví podle mezinárodních standardů. Koho přesně se týká? A v čem se liší? V následujícím článku se dozvíte všechny potřebné informace týkající se mezinárodních standardů finančního výkaznictví, které je označováno zkratkou IFRS.

 

Jak si vypočítat náklady na vedení účetnictví?

Hledáte účetní firmu a nevyznáte se ve způsobu, jak si určuje cenu za outsourcing účetnictví? Podívejte se na našeho průvodce světem peněz a účtů.

 

Jak udělat z více zálohových faktur jednu vyúčtovací fakturu

Vystavit zálohovou fakturu není žádná věda, nejeden podnikatel ale zaváhá, když má více zálohových faktur spojit do jedné finální faktury. Obavy stranou, víme, jak na to.

Jak ušetřit za pohonné hmoty

Snižování nákladů na provoz firmy je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyrovnat s nejistou dobou. Pokud provozujete služební automobily, můžete dosáhnout překvapivých úspor využitím GPS sledování vozidel, které umí zabránit černým jízdám, krádežím PHM i neefektivní jízdě.

Jak vést daňovou evidenci nebo účetnictví?

Jak vést daňovou evidenci nebo účetnictví
Každý začínající podnikatel se musí rozhodnout, jak se nejlépe vyrovnat s povinností vést daňovou evidenci nebo účetnictví (dříve podvojné účetnictví).
 

Jak vybrat účetní program, aby seděl vašim potřebám 1

Díky tomto článku, kde pro vás srovnáme účetní programy pro podnikatele, získáte doporučení pro výběr účetního programu přesně na míru vašeho podnikání.

 

Jak vybrat účetní program, aby seděl vašim potřebám 2

Doporučte mi účetní program, který je jednoduchý a snadno se ovládá". Tuto prosbu slýchám od zákazníků často. Co jim odpovídám? V tomto článku najdete netradiční pohled na výběr účetnictví od partnera klubu Můj iPodnikatel prodejce účetních programů BlahaSoft.

 

Jak vybrat účetní program, aby seděl vašim potřebám 3

V minulém článku jsme se podívali na několik prvních požadavků, které zákazníci vznášejí při výběru vhodného účetního programu. Dnes si povíme o několika dalších kritériích, podle kterých je možné účetní program vybírat.

Jak vystavit zálohovou fakturu

Potřebujete si pojistit, že vám zákazníci zaplatí? Tak to budete potřebovat zálohovou fakturu. Nebojte se jí, ukážeme vám, jak na to.

Jak vytvořit fakturu (vzor)

Faktura patří k nejužívanějším a také nejběžnějším dokladům, který podnikatel využívá při úhradě ceny za prodané zboží či provedenou službu. Jaké musí faktura obsahovat faktické náležitosti se dozvíte na dalších řádcích, stejně tak si tam můžete stáhnout její vzor.

Jaké chyby v účetnictví firmy dělají?

Účetní si už nevěděla rady, podstrčila papíry pode dveřmi a beze slova utekla. I tak může dopadnout vaše účetnictví, pokud podceníte výběr účetního.
Málo zakázek, špatný přístup k zákazníkům, ale i chyby v účetnictví mohou mít pro společnosti dramatický dopad. Expert na účetnictví Jan Vaněk z účetní firmy Tigra v rozhovoru varuje před chybami, kterých se firmy často dopouští.

Kniha jízd – vše, co byste měli vědět

Pokud máte automobil zapsaný do obchodního majetku fyzické či právnické osoby, máte povinnost řádně vést knihu jízd. Proto si přečtěte nejdůležitější informace, které byste měli o knize jízd určitě vědět a seznamte se s možnostmi vedení knihy jízd elektronickou formou.

 

Nebojte se účetních programů

Podnikatel a účetnictví – dvě věci, které k sobě nerozlučně patří, zároveň se ale vůbec nemají v lásce. Tedy pokud to není právě účetnictví, co je předmětem podnikatelské činnosti. Pro ty ostatní je všechno to papírování a vykazování kolem jejich příjmů, výdajů a daní jen obtěžující administrativou, která je okrádá o čas. O ten čas, který by mohli věnovat svému podnikání. Proto vznikly účetní systémy, které podnikatelům zjednodušují život.

 

Nemějte strach z fakturace

Fakturace, noční můra mnoha malých podnikatelů může být i jednoduchá. Superfaktura.cz přináší moderní a jednoduchý způsob správy všech faktur v jednom online prostředí – online fakturace, rychle, přehledně a bezpečně bez nutnosti zaměstnávat ekonoma nebo platit externím firmám za účetnictví.

Objednávka (vzor)

Jako obchodníci pravděpodobně potřebujete mít neustále po ruce vzory účetních dokumentů, které se týkají prodeje vašeho zboží či služeb. Připravili jsme pro vás proto vzor objednávky.

Odchod od účetní

Nespokojenost firem i živnostníků se svou účetní firmou nebo jednotlivcem stoupá. Konec spolupráce pak většina firem oddaluje, a to hlavně díky obavám z problémů s předáním dokumentů, či složitým procesem postoupení celého účetnictví nové firmě. V tomto článku se vám budeme snažit poradit, jak tento proces nastavit a jak se na přechod k nové účetní připravit.

Odložená daň – kdy ji budete platit?

Výkaz zisků a ztráty informuje o výši daně z příjmů za účetní období v členění splatná a odložená. Mnoho manažerů položka odložená daň z příjmů kvůli svému zavádějícímu názvu mate. Máte jasno v tom, co odložená daň znamená?

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.